İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde Şef Restoranı

Emay’s Cuisine & Cafe

Bağdat Caddesi’nin eski formuna kavuştuğu bugünlerde neredeyse her zevke uygun farklı tarzda mekanları bulabilmek mümkün hale geldi. Anadolu yakası insanları için mutlu edici bir gelişme bu. Buna rağmen uzun süredir Bağdat Caddesi’nde daha fazla İtalyan restoranı açılabilir diye düşünmekteydim ki, karşıma Suadiye’nin en sakin sokaklarından biri olan Havacı Binbaşı Mehmet Sokak’ta Emay’s Cuisine & Cafe çıktı. Burası butik bir İtalyan restoranı. Biri Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları’ndan mezun bir şef, diğeri taze makarna ve ekmek yapımına yıllarca emek vermiş biri olarak, İki genç girişimci şefin elinden çıkan bu butik mekanın her yanı ile birebir ilgilenmiş. Hem atmosfer hem de menü bakımından fazlasıyla özenli bir mekan oluşturulmuş.

Bu özenin her yana yansıdığı Emay’s Cuisine’de menüdeki tüm yiyecekler, doğal ve mevsimsel ürünler içeriyor. Neredeyse her şey kendi üretimleri. Taze günlük makarnalar ile artizan ekmekler ve bu ekmeklerle yapılan (Tercihe göre Bagel veya Ciabatta Ekmeği  sandviçler menünün yıldızları. Zaten makarnanın mutlulukla doğrudan bağlantısı yadsınamaz. Mozzarella tabağı (55 TL), Kinoa&Avokado Salata (37 TL), Pancar Salata gibi başlangıçlarla açılış yapabileceğiniz yemeğinize mutlaka bir makarna ile devam edin. Taze taze yapılan makarnalar gerçekten çok lezzetli. Pappardelle con le verdure (57 TL), Gnocchi (60 TL) ve Üç Peynirli Ravioli (67 TL) menünün yıldızları; ancak artizan ekmeklerle hazırlanan Sebzeli, Somonlu, Hindi Fümeli sandviçler de merak uyandırıcı.

Tüm bunlarla birlikte sabah saatlerinde tercih edebileceğiniz Börekitas (9 TL), taze poğaça, dilim Focaccia (17 TL) gibi çeşitler de mevcut. Tüm bunları yedikten sonra yeriniz kalır mı bilemiyorum; ama tatlıya ve kahveye de mutlaka yer bırakın derim. Özellikle limon aromalı dolgu ve leziz hamuru ile Cannoli (30 TL) ve orman meyveleri ve el yapımı milföy ile hazırlanan Emay’s Puff (28 TL) kaçıırılmamalı. Her gün 09:00 – 00:00 saatleri arasında açık olan Emay’s Cuisine&Cafe’de özellikle haftasonu akşam yemeğe gitmeyi düşünüyorsanız, mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Mekan, butik ve küçük olduğu için sınırlı yere sahipler.

Emay’s Cuisine Adres: Havacı Binbaşı Mehmet sokak, No: 2/A Suadiye/İstanbul
Telefon: (0538) 715 48 65

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.