Etiler-Boğaz Şef Restoranı Steakhouse

Elbet Steakhouse Akatlar

elbet

Elbet paket servis bilgileri aşağıda

Steakhouse restoranlar son dönem popülerliğini arttırarak şehrin en hızlı yayılan mekan tipi oldular. Et ve canlı ateşinin insan üzerindeki yadsınamaz çekiciği restoran olarak ilk defa bu kadar net bir konseptte kendini gösteriyordu. Bu akımın ilk çıkış noktasında yeniliği seven kebapçılardan bir olan Günaydın vardı. Nusret’de dahil birçoğu Günaydın kökenli olan Steakhouse restoranlar hızla yayılırken popüler kalabilme adına renkli şovlar ortaya koymayı da ihmal etmediler. Kovboy görünümlü garsonlardan, çeşitli bıyık bırakma tiplerine, Burger yiyenlere siyah eldiven dağıtmadan, meşaleli yemek sunumlarına bu restoranlar çeşitli şovlar ile ilgi çekmeyi amaçladılar. 2016 kışında Akatlar’da açılan Elbet’i diğer steakhouse’lardan ayıran en önemli özelliği mekanın değil, yemeğin şov yaptığı tarzı benimsemeleri oldu.

elbet

Elbet Steakhouse Akatlar’ı klasik 5 sorumuz ile inceleyelim

Ne Yenir Ne İçilir?

Yıllarını sektöre vermiş Elvan Şahin Ve İbrahim Çolak tarafından açılan Elbet, tecrübenin meyvesi verdiği Şef Restoranı olarak tabir edilen işletmelerden. Günaydın ve Nusret deneyimlerinin ardından açtıkları mekan kendi ifadeleri ile “doğru Fiyat, doğru lezzet, doğru lokasyon” bileşenleri ile sonuca gitmiş. Zira Elbet Steakhouse kullandığı ürünlerin Kekik-Alaçatı, Pul biber-Gaziantep, Nar ekşisi-Hatay gibi birçoğunu kendi yöresinden temin ediyor. Ana malzeme olan eti ise yıllardır işin içinde olmaları sebebi ile kurdukları bağlantılar ile Edirne başta olmak üzere, Trakyadan temin ediyorlar. Elbet Akatlar’dan paket servis siparişi için tıklayın.

elbet

Elbet Steakhouse menüsünde mekana has birçok ürün sunuyor. Alkollü mekanın menüsünde kararında çeşitte şarap bulunurken, spesiyal içeceklerden Erik suyu özellikle yaz aylarının vaz geçilmez içkisi durumunda. Restoran açıldığı günden beri ev yapımı ekmek ile hazırladığı Elbet Burger ile ünlemiş durumda. Başlangıç olarak Carpaccio, Sıcak cheddar füme ve Steak tartar restoranın ön plana çıkan tabakları olarak düşünülebilir. Ana yemek olarak Dry Aged dolabında 1 ay dinlenen klasiklerden Dallas, T-Bone, New York Steak gibi özel etler seçilebileciği gibi, restoranın spesiyallerinden Kuzu kafes’de denenebilir Etlerin yanında Mantarlı ıspanak ve Kumpir patates, garnitür olarak verilirken, başlangıçlardan Soğan Çiçeği (yağda kızarmış) et tabaklarına oldukça iyi eşlik ediyor. Mekanın diğer bir spesiyal yemeği ise 180 derece ağır ateşte pişen Dana Kaburga (Asado), en az 2 kişi üzeri masalarda tercih edilebilir. Tatlı olarak ise Elbet, Gaziantep Koçak’ın meşhur baklavalarını özek kaymağıyla birlikte sunuyor.

Ne Zaman Gidilir?

Haftanın 7 günü 12:00 – 12:00 arası açık olan mekanın keyifli bahçesi, kış aylarında cam sistemi ile korunaklı bir hale getiriliyor. Levent plaza bölgesine yakınlığıyla iş arası öğle servisinde tercih edilebilecek mekana, yoğun olduğu akşam saatlerinde rezervasyon ile gitmekte fayda var. Gece hayatının olduğu boğaz ve etiler bölgesine yakın mekan, haftasonları gece dışarı çıkmadan önce yemek için iyi bir alternatif durumunda. Akatlar Yaren sokaktaki mekana araçtan iner inmez düz ayak olarak girmek mümkün iken vale servisi de bulunmakta.

Elbet steakhouse

 

Ne Giyilir?

Elbet Steakhouse, mahalle sakinleri ve dışarıdan izole olması sebebiyle rahat yemek isteyen kitle tarafından oldukça seviliyor. Hatta Elbet, Cem Yılmaz’ın kapıda yarım saat sıra beklemesinin haber olması ile merakları üzerine çekmişti. Mekanın sade dekorasyonlu keyifli bahçesinde birçok ünlü sima ile karşılaşmak mümkün olurken, abartılı şovlar yapmaması sebebi ile adeta kurtarılmış steakhouse deyimini de hak ediyor. Elbet Steakhouse, Spor ve Spor/Şık giyim kodlarına uygun bir atmosfere sahip olmakla birlikte, akşam saatlerinde Şık giyim tarzları da görülebiliyor.

elbet

Kim Kim gidilir?

Elbet Steakhouse, hem şehrin merkezinde hem de kargaşadan uzak lokasyonu ile sade ve rahat bir ortamda  Steakhouse deneyimi yaşamak için ideal bir atmosfer sunuyor. Restoran lokasyon ve atmosfer olarak öğlen iş arasında kaçamak için ve akşam iş çıkışı arkadaşlarla yemek için oldukça uygun. Steakhouse’un Rahat ve izole bahçesi rahatsız edilmeden iş yemeği içinde mekanı oldukça uygun kılıyor. Elbet, menüsü ve rahatlığı anlamında özellikle Pazar öğle ve öğleden sonraları aile yemeği içinde tercih edilebilir.

elbet

Ne Kadar Ödenir?

Elbet Steakhouse ana ürünü kırmız et olan bir mekan olarak, mütbavizi fiyatları ile dikkat çekiyor. Lokasyon avantajı ile Etiler’deki Steakhouse lardan düşük maliyetleri olan mekan bu durumu misafirlerini sunduğu makul fiyat politikası ile yansıtıyor. Sirkülasyon üzerinden kazanç sağlamayı hedefleyen işletmenin meşhur lezzetlerinden Elbet Burger 30 TL olarak fiyatlanıyor. Steakhouse klasiklerinden lokum 65 TL, 2 kişilik Dana Kaburga 165 TL ve 4 kişiye kadar yenebilecek Kuzu Kafes 270 TL olarak fiyatlanmış. Öğle servisinde 50 TL’den başlayan fiyatlarla akşam yemeği 150 TL olarak düşünülebilir.

Elbet Eve Sipariş İçin Tıkla
Elbet Adres: Akat, Yaren Sk. 6-21, 34335 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 351 03 44

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.