Beyoğlu-Karaköy

Eftalikus Pera

eftalikus

Beyoğlu Meşrutiyet caddesi, tarihi binaları ve butik mekanları ile zaman geçirmesi keyifli bir bölge. Mis Pizza, Baylo, Duble Meze, Aheste gibi yerli ve yabancı müdavimleri olan mekanların olduğu caddede son açılan mekan Eftalikus Pera oldu. Ansen Otelin giriş bölümüne açılan mekan, gün boyu aktif konsepti ile modern dekorasyona sahip bir bistro olarak hizmet verecek. Tarihi dokusu korunarak dekore edilmiş mekanın, içerisindeki dikdörtgen barı akşam saatleri itibarı ile hareketli olacak. Dünya mutfağı üzerine olan bir menü sunan Eftalikus Pera, mekana özel kokteylleri ile de iddialı olacak. Eftalikus, farklı tarzda mekanların bir arada olduğu caddede, “akşam barı/pub” ihtiyacını karşılayacak gibi gözüküyor.

eftalkus

Eftalikus Pera’nın dünya mutfağı üzerine olan menüsü, öğle ve akşam servisini uygun olacak şekilde hazırlanmış. Makarna ve Burger’larıyla iddialı mekan, akşam servisinde ortaya paylaşıma uygun olacak, başlangıçları ve atıştımalıkları da menüsünde barındırıyor. Mekanın ortasında bulunan dikdörtgen barı ile Eftelikus, klasiklerin yanında, mekana özel bir kokteyl menüsü ile bölgenin kokteyl-barı olmayı hedefliyor. Haftanın 7 günü 09:00-01:00 arası açık olan ve güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan, hafta sonu akşamları ve bazı gecelere DJ performansları planlıyor.

eftalikus

Eftalikus Pera Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:70, 34430 Beyoğlu
Telefon: (0212) 245 88 08

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."