Müdavim Pro

Dışarıda Yemek Hiç Bu Kadar Uygun Olmamıştı

Şiraz meyhane

2017’ye girerken insanların evden dışarı çıkmaması için neredeyse gereken her koşul gerçekleşti.

Doların hızlı yükselişi ile ekonomide oluşan kaygılar, toplum huzurunu bozan terör saldırıları ve sert geçen kış, özellikle sosyalleşme amaçlı dışarı çıkan insan sayısını önemli ölçüde düşürdü.

Bu duruma bir de azalan turist sayısı eklenince, ev dışı tüketim noktaları uzun yıllardır görülmeyen bir durgunluk ile karşı karşıya kaldılar.

Bir yandan artan girdi maliyetleri, diğer yandan yavaşlayan işler sebebi ile adeta kroşe olan birçok mekan bırakın menülerine zam yapmayı, çeşitli promosyonlar yaparak cazip hale gelmeye çalışıyor.

İmroz krependeki

Marketler acımadan fiyatlarını arttırdılar

İnsanların evde daha çok vakit geçirmeye başlaması doğal olarak market cirolarına olumlu yansıdı.

Marketler, gerek kış şartları, gerek artan dolar kuru ile birlikte, yiyecek ve içecekte oluşan tüm artışları mevcut durum itibarı ile fırsata çevirerek fiyatlarına fazlasıyla yansıttılar.

Artan raf fiyatları ve sabit kalan menüler, market ve mekanların arasındaki farkın yaklaşmasına, hatta bazı durumlarda başa baş seviyesine gelmesine sebep olmuş durumda.

İşte bu sebepten dolayı dışarıda yeme-içmenin, alışveriş yapıp evde yemek hazırlamaya göre belkide daha önce hiç olmadığı kadar avantajlı olduğu bir dönemden geçmekteyiz.

Evde yemek fiyatına, keyifli zaman geçirilecek 5 mekan

Evde yapacağınız bir yemek organizasyonu için harcayacağını minimum rakam kişi başı 50 TL’ye gelmişken, aşağıda ki 50-80 TL arası hesap ödeyip, memnun da ayrılacağınız 5 mekana gidebilirsiniz. Bu sayede yorulmadan, güzel vakit geçirip yeme-içme sistemine de katkıda bulunma imkanınız olacaktır.

(Detaylı bilgi için mekanın üzerine tıklayın)
Fıccın, Beyoğlu
İspendek Balık, Rumeli hisarı
Güneşin Sofrası, Kadıköy
Kristal Ocakbaşı, Kurtuluş
Solera Winery, Beyoğlu

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.