Bodrum Şef Restoranı Türk Mutfağı

Dereköy Lokantası

dereköy

Bodrum’da yerlisi tarafından çalıştırılan lokantalar (balıkçılar) yavaştan orijinalliğini yitiriyor. Kolay değil, Köylüsünün, akrabasının hatta kendisinin milyon dolarlara varan fiyatlarla arsası satılırken mütevazi bir yerel işletme olarak kalmak zor olsa gerek. Durumun devamıyla birlikte bu mekanların yerini ise Dereköy Lokantası gibi, lokallerin yaşadığı bakir köy yerlerinde, şef restoranı tarzında açılan mekanlar alacak. Dereköy Lokantası, yerinden temin ettiği ürünler ile Türk mutfağından lezzetleri, sunan bir restoran olarak 2020 yazında açıldı. Konumu, doğallığı ve nitelikli yemekleri ile kısa zamanda oldukça ilgi gören mekanda bu sıralar yer bulmak oldukça zor.

dereköy

Gümüşlük ile Bodrum-Turgutreis yolu arasındaki Dereköy’de açılan mekan, kardeş işletmesi Leleg Living ile aynı mekanı paylaşıyor. Özel tasarım mobilya, botanik ürün ve aksesuarlar üzerine butik bir mağaza olan Leleg, Dereköy Lokantasın’da da kullanılan toprak tabaklar gibi orijinal ürünler satıyor. Türk mutfağının modern yorumlamaları üzerine bir menüsü olan restoranın şefleri ise Amanda Bravo’dan gelmiş. Haftanın 7 günü akşam servisinde açık olan Dereköy Lokantası, her gün ortaya paylaşıma uygun sınırlı sayıda meze ve ara sıcak hazırlıyor. Menüdeki mezelerden bazıları Çibesli enginar, Bal kabaklı mor Bodrum biberli Atom, Denizli yanık yoğurtlu cacık restoranın tarzını anlamak adına sayılabilir. Sevilen ara sıcaklardan Ballı gemici böreği 55 TL, Otlu Ciğer 65 TL fiyatla sunulurken dönemsel değişen ara sıcaklardan Kuzu Karski 90 TL fiyatla servis ediliyor.

dereköy

Adres: Dereköy, 48960 Bodrum/Muğla
Telefon: ‭(0533) 663 10 87‬

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.