Brasserie-Bar Dünya Mutfağı İtalyan Mutfağı

Della Fame

della fame

Ataşehir, son yıllarda yalnızca bir yaşam merkezi değil, aynı zamanda sosyalleşmek için de tercih edilen bir semt oldu. Pek çok farklı alternatifi bir arada bulabileceğiniz semtte az sayıda İtalyan restoranı da var. Bunların en yenisi Ataşehir Bulvarı’nda Metropol Avm’nin caddeye bakan kısmında açılan Della Fame. Della Fame, gerçekten Ataşehir’e farklı bir soluk getirmiş diyebiliriz. Çok Şık ve ferah bir mekan. Tavandaki melek figürleri, açık pembe ve yeşil rengin kullanıldığı dekorasyonu ve şeflerin arı gibi çalıştığı anları izleyebileceğiniz açık mutfak kısmı gerçekten mekanın en hoş yanları. Ayrıca Della Fame, çok yeni olmasına rağmen servis hızlı ve özenli. Bu da tercih edilir kılıyor mekanı.

Özellikle de iş çıkışı yemekleri, uzun arkadaş sohbetleri ve çeşitli kutlamalar için birebir. Hele bir de Ataşehir çevresinde ikamet ediyorsanız burayı kesinlikle rotanıza eklemelisiniz. Kendilerini ‘’Değişmekten ve gelişmekten korkmayan bir klasik İtalyan Mutfağı’’ olarak tanımlayan Della Fame’de gerçekten klasikleşen İtalyan lezzetleri, coğrafyamızın zenginliği ile birleştirilmiş. Tüm gün aktif mekanda kahvaltıdan akşam yemeğine değin her öğüne özel seçimler yapılabiliyor. Kahvaltıya gelirseniz Kruvasan Sandviç (185 TL), Fransız Omlet (115 TL) ve Berry Smoothie Bowl sevilen seçeneklerden.

Öğlen veya akşam Della Fame’de bulunuyorsanız, öncelikle başlangıçlarını muhakkak deneyimleyin. Sicilya Usulü Aranchini (255 TL) ve Malanzane (160 TL) iştah açıcı görünüyor. Başlangıçlarla asıl yemeğe hazırlık yapıldıysa; salatalar, pizzalar, makarna, risotto ve ana yemekler sizleri bekliyor. Trüflü Cacio Pepe Linguini (280 TL), Deniz Mahsüllü Risotto, Siyah Sarımsak ve İsli Paprikalı Jumbo Karides ile Permesan Kaplı Tavuk (195 TL) en popüler yemeklerden. Pizzaları da unutmamalı tabi. Bir İtalyan restoranına gelmişseniz mutlaka o pizzalardan da tatmalısınız bize göre. Buranın alkollü bir restoran olduğunu da belirtelim. Pek çok seçim yapabilirsiniz; ama tavsiyemiz imza kokteyllerini denemeniz. Ananaslı Ries of Taste, Anason ve Mai Martin hoşunuza gidebilecek çeşitler. Bizden söylemesi!

Adres : Ataşehir Atatürk, Ataşehir Blv. A Blok No:1/8 D:Zemin Kat, 34758 Ataşehir/İstanbul
Telefon : (0501) 058 90 11

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar

  • Sene 2023, Ataşehir’in göbeğinde, menüde bin liralık deniz mahsulü tabağın olduğu, “kalburüstü” mekan açıyorsun ama işletmene bir BEBEK ODASI koyamıyorsun!

  • Yemekleri özelikle kokteyleri mükemmel ataşehirde böyle bir mekan gerçekten çok iyi ilgi ve alakalarından dolayı rıdvan beye teşekür ederiz