Brasserie-Bar Etiler-Boğaz Kahvaltı

Delicatessen Etiler

delicatessen

Etiler, bana kalırsa şehrin en sakin, huzurlu bir o kadar da zaman geçirilip, sosyalleşilecek semtlerinden biri. Özellikle villaların bulunduğu bölgede her zevke uygun olarak tasarlanmış olan, kaliteli ve şık mekan yoğunluğu var. Geçtiğimiz günlerde açılan ve Nişantaşı’ndaki şubesinden bilip sevdiğimiz, lezzetli yemek diyince ilk akla gelen yerlerden olan Delicatessen de ikinci şubesi ile bu mekanların arasında eklendi diyebiliriz. Delicatessen Etiler, Tepecik Yolu’nda Sarı Konaklar’ın karşısında kocaman ve ferah bir bahçesi olan şık bir villanın içerisinde. Özellikle giriş kısmından geçip, arkadaki bahçeye vardığımızda şehri arkamızda bırakıp, farklı bir dünyaya adım atmış gibi oluyoruz.

Kocaman, aynalarla kaplanmış bir bar kısmı, beyazın hakimiyetindeki şık dekorasyon ve ağaçlarla dolu huzurlu atmosferi ile özellikle yaz aylarında en çok tercih edilecek yerlerden biri olacak gibi görünüyor Delicatessen Etiler. Delicatessen Etiler’de atmosfer kadar lezzetlere de fazlasıyla özenilmiş. Elif Yalın’ın diğer mekanlarında (Delicatessen’in Nişantaşı şubesi ve Mangerie) olduğu gibi lezzet ön planda. Dolayısıyla menüden ne seçerseniz seçin çok lezzetli bir tabakla karşı karşıya kalacağınız açık bir gerçek. Pazartesiden Cumartesiye 09:00’dan 01:00’a, Pazar ise 09:00’dan 22:00’a kadar açık olan Delicatessen Etiler’de her öğün ayrı bir keyif. Sabah geldiğinizde, sandviç&tost, kahvaltı&yumurta veya ‘’Pastaneden’’ kısmından bir seçim yapabilirsiniz. Taze ürünlerle hazırlanan ‘’Delicatessen Kahvaltı’’ (87,5 TL), Egg Royal (175 TL), Eggs Benedict ve Pancake (90 TL) en çok tercih edilen kahvaltı seçeneklerinden. Pastaneden çıkanlar ise fazlasıyla iştah açıcı ve mekanın yıldızları adeta.

Kahveli Beyaz Çikolatalı Muffin (45 TL), Mini Börekitaslar (55 TL) ve taze keçi peynirli poğaçaya kimsenin hayır diyebileceğini zannetmem. Pek tabi ki, burada üretilen ekmekler, havuçlu kek, browni, armutlu loaf gibi tatlılar da denenmeli. Özel siparişlerin de alınabildiğini belirtilelim. Tüm pastalar, kişler ve çok adet tatlı siparişlerinin bir gün önceden haber verilmesi gerekiyor. Özel bir davet için veya misafirliğe giderken, Etiler dolaylarında oturmakta iseniz bu lezzetler götürülebilir diye düşünüyorum. Peki gün içerisinde ya da akşam gitseniz Delicatessen Etiler’de neler yenir derseniz; Pancar cips, Mücver topları ve balık çorbası gibi başlangıçlar, peynir&şarküteri tahtaları, salata, makarna, burger ile Keçi Peynirli Sebze Katları (187,5 TL), Fırında Kuzu&Bademli Pilav (215 TL) ve Organik Piliç Yahni (185 TL) gibi ana yemekler denenebilir. Özellikle şarap konusunda büyük bir çeşitlilik olduğundan, sanırım ben bir sonraki gelişimde kalabalık arkadaş grubumuzla buraya gelip, şarap ve peynir tahtalarından birini tercih ederek bahçenin uzun uzun keyfini çıkaracağım. Size de tavsiye ederim.

Adres: Etiler, Tepecik Yolu No:18, 34337 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 257 07 71

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.