Nişantaşı-Beşiktaş POPÜLER Pub-Gastro Pub

Craft Beer Lab Beşiktaş


#pub-gastro pub

Beyoğlu’nun yerinin sosyal hayatımızda iyice azalması ile beraber, mekan hareketliliği Kadıköy ve tabi ki aynı yakada olmaları itibarı ile en fazla Beşiktaş’ta görülüyor. Açılan mekanların yeni tarzları ise kahve, bira, kokteyl veya herhangi bir üründe mutlaka uzmanlaşma yoluyla birbirinden farklılaşma üzerine inşa ediliyor. Yakın zamanda Beşiktaş’da açılan Craft Beer Lab, bu anlamda hem konum olarak ideal yeri seçmiş, hem de uzmanlaşma olayını iyi uygulamış gibi gözüküyor. Craft Beşiktaş’ın uzmanlaştığı alan ise bira, hatta mekanın işletmecileri, Türkiye’ye gelen birçok biranın uzun süredir ithalatçıları durumundalar.

Craft Beşiktaş'da farklı fıçı biralar mevcut

Craft Beşiktaş’da farklı tipte fıçı biralar mevcut
Dolayısı ile Türkiye’de çok az sayıda bulabileceğiniz birayı Craft Beşiktaş’da içmeniz mümkün. Bu arada mekanın rakiplerine göre tek artısı sadece çok çeşit bira sunması değil. Craft Beer Lab, aynı zamanda içinde oluğu şık binası, keyifli bahçesi ve hoş müzikleri ile tatilcilerin şehirden uzak olduğu yazın ortasında bile her akşam dolu.

Craft Beer Lab

Craft Beer Lab

Usulüne uygun bira servisi

Erdinger bira fabrikasını ziyaret ettiğimde öğrenmiştim ki, Almanya’da fıçı bira servis eden her barın özel fıçı odası olması kanuni bir zorunlulukmuş. Fıçıların belli bir ısıda korunmasını sağlayan bu oda, aynı zamanda biranın doğru karbondioksit oranı ile servis edilmesini sağlıyor. Craft Beşiktaş, işletmenin hemen girişinde konumlandırdığı fıçı odası ile hem doğru servis şeklini hedeflemiş, hemde mekanın dekorasyonuna, ana fikri iyi yedirmiş. Craft Beer Lab Beşiktaş, menüsünü oluştururken de, elindeki bira çeşitliliğine uygun yemekleri tercih etmiş. Dolayısıyla mekana gittiğinizde seçtiğiniz biraya uygun tabakları garsonunuza danışarak sipariş verebilirsiniz.

Craft Beşiktaş'ın keyifli bahçesi

Craft Beşiktaş’ın keyifli bahçesi

Mekanların atmosferleri hızla yükseliyor

Çok değil 2-3 sene öncesine kadar Beşiktaş’taki mekan profili daha çok öğrenciye yönelik, sınırlı atmosfer, ürün ve hizmet sunan tipteydi. Son dönem özellikle Akaretler’e doğru olan bölge de menüsünden, atmosferine, müziklerinden, mimarisine keyifli mekanlar açıldığı net olarak gözlemleniyor. Craft Beşiktaş da bu gelişmelere paralel, merkezinde bira olan bir mekan olarak bölgedeki yerini almış durumda. Tarihi Akaretler sıra evlerin içerinde bulunan mekan, Alman bira evlerine benzer bahçesi ve enerjik iç mekanı ile özellikle iş çıkışı barı olarak tercih edilebilir.Hangi çeşit biraları bulabileceğinize dair bir fikir edinmeniz anlamında, mekanın olduğu ithalatçı firmanın web adresini de paylaşıyorum.

www.craftbeeristanbul.com/home/

Craft Beer Lab Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Nedim Cd. No:4, 34353 Beşiktaş
Telefon (0212) 236 9192

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment