Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

Craft Beer Lab Beşiktaş


#pub-gastro pub

Beyoğlu’nun yerinin sosyal hayatımızda iyice azalması ile beraber, mekan hareketliliği Kadıköy ve tabi ki aynı yakada olmaları itibarı ile en fazla Beşiktaş’ta görülüyor. Açılan mekanların yeni tarzları ise kahve, bira, kokteyl veya herhangi bir üründe mutlaka uzmanlaşma yoluyla birbirinden farklılaşma üzerine inşa ediliyor. Yakın zamanda Beşiktaş’da açılan Craft Beer Lab, geniş bira yelpazesi ile rakiplerinden farklılaşmaya çalışıyor. Ancak açıldığı günden itibaren mekan, portföydeki biraların bulunurluğu, servis usulü ve servisteki gecikmeler olmak üzere başta ekşi sözlük (Yorumlar için tıklayın) olmak üzere çeşitli kaynaklarda olumsuz yorumların merkezinde oldu.

Craft Beer Lab

Craft Beer Lab

Usulüne uygun bira servisi

Erdinger bira fabrikasını ziyaret ettiğimde öğrenmiştim ki, Almanya’da fıçı bira servis eden her barın özel fıçı odası olması kanuni bir zorunlulukmuş. Fıçıların belli bir ısıda korunmasını sağlayan bu oda, aynı zamanda biranın doğru karbondioksit oranı ile servis edilmesini sağlıyor. Craft Beşiktaş, işletmenin hemen girişinde konumlandırdığı fıçı odası ile hem doğru servis şeklini hedeflemiş, hem de mekanın dekorasyonunda ana temasını kullanmış. Craft Beer Lab Beşiktaş, menüsünü oluştururken de, elindeki bira çeşitliliğine uygun yemekleri tercih etmiş. Pub menüsün klasik lezzetlerini sunan mekan, iş çıkışı saatleri hareketli oluyor.

Craft Beşiktaş'ın keyifli bahçesi

Craft Beşiktaş’ın keyifli bahçesi

Mekanların atmosferleri hızla yükseliyor

Çok değil 2-3 sene öncesine kadar Beşiktaş’taki mekan profili daha çok öğrenciye yönelik, sınırlı ürün ve hizmet sunan tipiydi. Son dönem özellikle Akaretler’e doğru olan bölge de menüsünden, atmosferine, müziklerinden, mimarisine keyifli mekanlar açıldığı net olarak gözlemleniyor. Craft Beşiktaş da bu gelişmelere paralel, merkezinde bira olan bir mekan olarak bölgedeki yerini almış durumda. Tabi mekanın linkte bulunan sorunlarını bir an önce çözmesi kaydıyla.


Craft Beer Lab Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Nedim Cd. No:4, 34353 Beşiktaş
Telefon (0212) 236 9192

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.