Etiler-Boğaz İtalyan Mutfağı

Cotto Bosforo Kuruçeşme (Kapalı)

cotto

İstanbul’da eğlence ve sosyal hayatın özellikle yaz dönemindeki en önemli adresi Kuruçeşme kuşkusuz. Bölgeyi bu kadar önemli yapan 2 mekan ise, Pasha olarak serüvenine başlayan şimdiki Sortie ve tabiki kapanan Reina. Bu mekanlar içlerinde farklı mutfaklardan restoranlar sunarken, sonrasında gece kulübüne dönüyor. O sezon hangi mekanın popüler olacağı ise iş birliği yaptığı restoranların kalitesi ile doğru orantılı diyebiliriz. 2022 yazına baktığımızda ise Sortie’nin, başarılı bazı restoran markaları ile partnerliğe gittiğini görüyoruz. Bunlar arasında, Suadiye’nin favori İtalyan’ı Cotto, Bosforo Kuruçeşme konseptiyle, en çok ön plana çıkanlar arasında.

cotto

Cotto Kuruçeşme

Suadiye’de açıldığı tarihten itibaren ilgi odağı olan mekan, İtalyan mutfağından oluşan iştah açıcı bir menü sunuyor. İyi yemek, gerçek insanlar ve harika hikayeler sloganıyla yola çıkan mekan, Sortie’nin en güzel alanlarından birinde misafirlerini ağırlıyor. Kuruçeşme’deki restoranda yer alan odun fırınından çıkma Napoli usulü pizzalar menünün en önemli unsurları kuşkusuz. Kuruçeşme’deki mekanın, Suadiye’den en büyük farkı ise menüde yer alan geniş deniz mahsulü seçenekleri Bunlar arasında Piatto di Mare (deniz ürünleri tabağı, King crab, Jumbo Karides…vs) ve deniz mahsullü risotto ve paccheri ön çok plana çıkanlardan.

cotto

Sortie’deki mekana akşamüstü saatlerinde gidip menüdeki imza kokteyllerin biriyle akşama başlamak oldukça keyifli. Boğaza karşı günün en keyifli saatleri havanın kararma saatleri olsa da, mekanın kulüp bölümüne gelenler için de Cotto’nun mutfağı 01:00’e kadar açık. Restoranın menüsünde deniz mahsulü kadar, et tabakları da dikkat çekiyor. Bunlar arasında jumbo karides ile servis edilen bonfile Tagliata di Manzo e Gambero surf and turf yorum ile (deniz ürünü kırmızı et kombinasyonu) imza tabakalardan. Ayrıca dana yanaktan Ravioli di Guanciala Manzo ve risotto üzeri ağır ateşte pişen kaburga Coslette di Manzo mutlaka denenmesi gerekenlerden. Cotto Bosforo, Kuruçeşme’nin keyifli atmosferinde iyi bir yemek deneyimi için ideal bir yaz sezonu mekanı olacaktır.

cotto

Cotto Adres: Kuruçeşme, Muallim Naci Cd. No:54, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0530) 992 68 86

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.