Akdeniz Mutfağı Nişantaşı-Beşiktaş

Corte Verde Nişantaşı

corte

İstanbul’da mekan hareketliliğinin en yoğun olduğu bölgelerin başında kuşkusuz Nişantaşı geliyor. Turist ve alışveriş denklemi etkisiyle Nişantaşı’nda son dönem daha çok mola amaçlı uğranabilecek brasserie-bar tarzı mekanların hakim olduğu görülüyor. Lokallerin ise daha çok Topağacı ve Teşvikiye civarına çekildiği gözlenmekte. Bir de yakın zamanda açılan Lotus Walkin, içerisinde yer alan nitelikli mekanları ile ilgi odağı olmuş durumda. Bunlar arasında The Westin Istanbul Nişantaşı içerisinde açılan Akdeniz mutfağı üzerine Corte Verde Restaurant ve Tex-Mex mutfağıyla Primo Cafe & Bar keyifli konseptleri ile dikkat çekiyor.

Dilediğin Kadar  Pizza & Kadeh Şarap

Her Salı 19.00 – 21.00 / Her Pazar 14.00 – 16.00 / Limitsiz : 645 TL (kişi başı)

corte verde

Marriott International’ın Premium markası Westin, Türkiye’deki ilk oteli olarak Lotus Nişantaşı’nı seçmiş. Son dönem otelcilikte gastronominin öneminin artıyor olması The Westin Istanbul Nişantaşı’nda da kendine yer bulmuş. Westin içerisinde yer alan 2 mekandan Corte Verde nitelikli mutfağının yanısıra sade ve şık atmosferi ile dikkat çekiyor. Metro çıkışının hemen yanında olan mekan, merkezi olmakla beraber kargaşadan uzak izole ve ferah bir ortam sunuyor. Yaşayan duvarları, özel tasarım aydınlatmaları ve bar bölümü olan Corte Verde’nin keyifli bir bahçe alanı da mevcut.

cortecorte verde

Güne açık büfe kahvaltı servisi ile başlayan restoran, öğle ve akşam servisinde Akdeniz mutfağından özel lezzetler sunuyor. Corte Verde’nin menüsü oluşturulurken Türk, İtalyan, İspanyol, Yunan ve Levant Mutfaklarından lezzetler bir araya getirilmiş. Ürünleri mümkün olduğu kadar lokal üreticilerden temin etmeye gayret eden restoran, sürdürülebilir mutfak ilkelerine önem veriyor. Başlangıçlardan Akdeniz Meze Üçlüsü ve Karidesli Risotto Topları ön plana çıkanlardan. Menüde yer alan Eat Well bölümünden, Ilık Kabak Salatası, Ballı Limon Soslu Izgara Somon Dilimler gibi tabaklar, sağlıklı seçimler yapmak isteyenler için ideal olacaktır. Ana yemek olarak ise Osso Buco, Üç Mantar Soslu Dana Bonfile Carpacci ve Karides Dolgulu Risotto Köftesi denenmesi gerekenlerden. İmza kokteylleri de oldukça iddalı olan restoran-bar, Nişantaşı’nın yeni cazibe noktalarından biri olmaya aday.

Adres: The Westin Istanbul Nişantaşı, Halaskargazi Cd. No:38 D:66A, 34371 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 368 64 00

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.