Müdavim Özel

Corona Virüsüne Karşı Restoranlarca Alınan Önlemler

wu
Yazan: Bora Sarısu

Malum Geçen sene Aralık ayından itibaren gündemimizde olan Corona virüsü, Çin’de stabil hala gelirken, Avrupa’da patlayınca dünyayı büyük bir krize soktu. Başta İtalya olmak üzere birçok ülkede sıkı karantina önlemleri alınırken, hayatta durmuş durumda. Covid 19 olarak isimlendirilen virüs dünyada ekonomiyi durdururken, turim kuşkusuz en çok etkilenen sektörler arasında. Avrupa’da birçok ülke restoran ve kafeleri kapatırken, İngiltere gibi virüsün yavaş yavaş yayılmasını ve toplumun bağışıklık sisteminin Corona’ya adapte olmasını hedefleyenler de var. Türkiye’de ise virüs an itibarı ile yok denecek kadar az sayıda olsa da, önlemler giderek artıyor. Tabi bu noktada insani temasın oldukça fazla olduğu sosyal ortamlar olan restoranların Corona virüsüne karşı aldığı önlemler de merak konusu olmuş durumda.

Güncelleme (15.03.2020 Saat: 18:00)

Valilikten yapıla açıklama ile bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyeti geçici bir süre durdurulacaktır. Not: AVM ve lokantalar açık kalacaktır.

Geçici süre kapalı olacağını belirten mekanlar:

Rustyfork, Barock Bar, Fred Bar, Parantez, Blok Mekan, Beyoğlu şaraphanesi, Sade Meyhane, Neo Lokal, Foxy, Hadi Karaköy, Kozmonot, Turk Fatih Tutak, Toi, Joker No 19 ve No: 5, Zarifi, Backyard, Meg Bebek, Sardunya Karaköy, Alaf Kuruçeşme, Leb-i Derya, La Mia Luce Suadiye, Isola Bomonti, Lokanta 1741, Kaktüs Cihangir, Mürver Karaköy, Apartıman Yeniköy, Fonduralı, Azur Yeniköy,  Lucca Bebek, Tüm Bigchefs şubeleri… (bilgi geldikçe güncellenecek)

serafina

Daha önce alınan, bar, pavyon, diskotek…vslerin (belli bir tipte ruhsata sahip mekanlar) belirli bir süre kapanma kararı ise yemekli mekanları kapsamıyordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.