Brasserie-Bar Dünya Mutfağı

Clove.ist

clove

Alışveriş merkezlerinin içerisinde bulunan bazı restoranlar, gerçekten bir Avm restoranı olmanın çokça ötesine geçiyor. Bu restoranların en yenisi İstinye Park’ta açılan Clove.ist. İstinye Park, özellikle lüks Alışveriş için çokça tercih edilen ve bir yandan da turistlerin ilgi odağında bir Alışveriş merkezi. Clove.ist’in buraya yepyeni bir soluk getireceği ve turistlerin de ilgisini çekeceği açık. Şimdiden pek çok müdavim kazanan mekan, her gün 10:00’dan 23:00’a kadar siz misafirlerine keyifli bir deneyim sunuyor.

clove

Mekanın Avm’den bağımsız Farklı bir girişi var. Dekorasyonda Farklı detaylar var ve gerçekten şık bir atmosfer yaratılmış. Özellikle her yani kaplayan sanat eseri niteliğindeki resimler, aydınlatmalar ve kocaman bar Kısmı dikkat çekici. Kalabalık grupların kutlama yemeklerinde tercih edebileceği mekan, bana göre yakınlarda çalışan kişiler için iş yemeklerinin merkezi de olabilecek gibi gözüküyor. Ferah, geniş bir ortamının olması da iç açıcı dekoratif öğelerden biri. Zorlu’da bulunan Morini’nin yaratıcılarının elinden çıkan mekan, Morini’nin modern çizgilerini de yaşıyor doğrusu.

clove

Mekanın menüsüne değinecek olursak Şile’de Harika bir otel olan Casa Lavanda’dan tanıdığımız başarılı şef Emre Şen’e emanet. İtalyan mutfağının başarılı örneklerine odaklanan mekanda pizzalar, başlangıçlar ve ana yemeklerde pek çok yıldız var ve Farklı damak zevklerine de uyabilecek çeşitler mevcut. Her biri özel sunumlu ve şef dokunuşunun hissedildiği yemekler arasında beyaz trüflü peynirli pizza, deniz mahsüllü makarna ve dil balığı ilgi çeken, favori olabilecek tabaklardan. Pek tabii ki özel olarak pişirilen ve soslarla lezzetlendirilen etler de denenesi.

clove

Adres : Pınar, Ic Kapi, Katar Cd No:11 No:488, 34460 Sarıyer/İstanbul
Telefon : (0212) 279 90 90

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.