Brasserie-Bar Karma Dünya Maslak-Levent

Clorophilla Kanyon

cloro
Yazan: Bora Sarısu

Alışveriş merkezi anlayışına “sosyalleşme odaklı yaşam alanı” fikrini getiren ilk mekanlardan Kanyon’un içinde yakın zamanda önemli bir restoran değişikliği oldu. Yeme-içme anlamında güçlü AVM, daha önce Carluccios’a ev sahipliği yapan girişindeki en değerli alanını, Clorophilla markasına verdi. Adını Bitkilere rengini veren unsur olan klorofilden alan restoran, yeşili bol dekorasyonu ile ferahlatıcı bir restoran olmuş. Clorophilla Kanyon, Çelik ve betonun hükmettiği şehrin en merkezi noktasında yaratılan rahatlatıcı ve modern ortamında, İtalyan ağırlıklı Akdeniz mutfağından lezzetler sunuyor. Popüler sosyalleşme alanı Kanyon’un içerisindeki mekan ile ilgili ilk etapta göze çarpan 3 unsur:

Şehrin içerisinde sunduğu yeşil ve ferahlatıcı ortam

-Şık atmosferine rağmen makul fiyatlar.

-Sosyal medyayı kullanmadaki yaratıcılık (Detayları için mekanı instagram da takip edin)

Clorophilla Kanyon’u klasik 5 sorumuzda inceleyelim.

Ne yenir ne içilir?

Clorophilla Kanyon, menüsünü oluştururken öğle ve akşam servisi için gelen misafirlerini ayrı ayrı düşünmüş. Öğle servisinde zamanın değerli olması göz önüne alınarak hızlı servis edilen ama nitelikli yemekler menüde konumlandırılmış. Doğal ürünlerin kullanıldığı mutfakta öğle saatleri için firik bulgurlu ve süzme yoğurtlu köfte, şimdiden restoranın favori tabağı olmuş durumda. Carpaccio Pizza ve Cloro Burger öğlen için önerilebilecek diğer spesiyaller olurken, mekanın keyfini çıkarmak için zamanı bol olanlar ve akşam servisi için gelenler için ise Clorophilla, Keyifli ve ince detaylarıyla düşünülmüş bir menü oluşturmuş. İtalyan ağırlıklı Akdeniz mutfağı üzerine olan mekanın menüsü yapılırken Batı ve Doğu mutfağı iyi bir şekilde harmanlamış.

cloro

Ana yemek seçeneklerinde 270 Gr’lık yanında patates ve sebelerele tamamlanan Antrikot tabağı, gramaj anlamında Amerikan porsiyonlarını aratmıyor. Spor sonrası veya akşam yemeğinde tercih edilebilecek et tabaklarının yanında, doğal ürünler kullanılarak yapılan salatalar bölümünden Kuşkonmazlı Boconcini, clorophilla’nın imza tabaklarından. Mekanın Yöresel ürünler ve iyi peynirlerden oluşan kahvaltısı da Kanyon’daki önemli bir açığı kapatmış durumda. Mekana özgü artizan kokteyllerin servis edildiği Clorophilla’nın tatlı menüsü ise oldukça cezbedici ve geniş bir yelpazeden oluşuyor. Tatlı severler için mutlaka yer bırakılması gereken menüde, Beyaz Çikolatalı & Tahinli Sufle ve Yeşil Limonlu Kazandibi ön plana çıkanlar arasında.

cloro

Tatlı Menüsünden Pavlova

Ne zaman gidilir?

Kanyon Clorophilla, Haftanın 7 günü 10:00-12:00 arası açık olan bir mekan. Öğle servisi Kanyon’da bulunan tüm mekanlar gibi en yoğun saatleri olan mekan, gün boyunca yemeğe, içkiye ve kahveye gelenleri ağırlıyor. Akşam saatlerinden itibaren ise mekan daha çok iş çıkışı barı ve zamanın yavaşladığı bir restorana dönüyor. Dj Ogün Dalka haftanın bazı günleri yapılan yeşil gecelerde Clorophilla misafirlerine hoş geldin içkisi ve çeşitli aperatifler ikram ediyor.“Tazelen, Neşelen, harketlen”fikriyle yola çıkan mekan, DJ’in akşamın ritmini arttırdığı bu akşamlarda, İyi yemek, iyi müzik, keyifli atmosfer üçlüsünü bir arada sunuyor. Clorophilla’nın etkinliliklerini buraya tıklayarak Instagram hesabından takip edebilirsiniz

Ne giyilir?

Clorophilla Kanyon, modern çizgilere sahip dekorasyonu olan, şık bir şehir restoranı. Mekanın her yerine yerleştirilmiş bitkilerle de ferahlık hissi oluşturulmuş Clorophilla, özel konumu ile Kanyon’a farklı bir açıdan bakıyor. Clorophilla’nın yeniden dizayn edilen giriş bahçesi, alışveriş arası dinlenme ve izole iş toplantıları için oldukça uygun bir alan sunuyor. Öğle saatleri ve iş çıkışı mekanı olan Clorophilla’nın giyim kodları bu çerçevede İş/Şık ve Spor/Şık olarak şekilleniyor. Hafta sonları ise mekan, Sinema ve gece dışarı çıkış öncesi keyifli bir akşam yemeği için  Spor ve Spor/Şık giyim tarzı ile ziyaret edilebilir.

cloro

Kim kim gidilir?

Clorophilla’un Kanyon’daki diğer mekanlardan en büyük farkı gelen misafirlerine rahat ve ferah bir ortam sağlaması denebilir. Zira AVM’nin üst katlarındaki sıkışık ortam düşünüldüğünde, iş yemeği için mekan muadillerine göre ön plana çıkıyor. Akşam saatleri için ise dinamik atmosferi ile Clorophilla, iş çıkışı arkadaşlar ile barına takılmak için gayet uygun. Şehrin merkezi noktasındaki mekan, hafta sonları her tür aktivite öncesi ve sonrası aile ve arkadaşlarla yemek veya içkiye uğramak için ideal bir seçenek olacaktır.

cloro

Clorophilla Kahvaltısı

Ne kadar ödenir?

Clorophilla Kanyon, konumuna ve şık atmosferine göre oldukça mütevazi fiyatları olan bir mekan. Restoran, 120 TL ‘den başlayan şarap şişe, 40-60 TL arası ana yemek kırmız et ve 35 TL civarı makarna ve pizza tabakları ile gelen misafirini üzmeyen bir fiyat politikası güdüyor. Clorophilla’nın bazı imza tabaklarının fiyatına da değinmek gerekirse, Pesto Marineli Tavuk Şnitzel 37 TL, 270 gramlık Antrikot 63 TL olarak menüde yerini almış. Bu arada yaz dönemi buyunca mekanda, Özet olarak Clorophilla, öğle servisinde kişi başı ortalama 60 TL, uzun oturmalı bir akşamda ise kişi başı 140 TL civarına iyi bir yemek deneyimi vaat ediyor.

Clorophilla Adres: Levent Mahallesi, Büyükdere Cd. Kanyon AVM No:185, 34330 Beşiktaş/Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 353 54 44

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.