Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Maslak-Levent

Clorophilla Kanyon

cloro

Alışveriş merkezi anlayışına “sosyalleşme odaklı yaşam alanı” fikrini getiren ilk mekanlardan Kanyon bünyesinde önemli mekanlara ev sahipliği yapıyor. Kanyon’un giriş kısmındaki en önemli alanlarından birisine 2 yıldır Clorophilla Cafe ev sahipliği yapıyor. Adını Bitkilere rengini veren unsur olan klorofilden alan restoran, yeşili bol dekorasyonu tüm gün misafirlerini ağırlıyor. Clorophilla Kanyon, Çelik ve betonun hükmettiği şehrin en merkezi noktasında, şaşırtıcı dercede ferah ve rahat zaman geçirecek bir ortam sunuyor. Restoran-Bar, 2019 sonbaharı itibarı ile hafta içi yaptığı etkinlikler ile akşamüstü saatlerinin hareketli mekanı olacak.

Clorophilla Kanyon’u klasik 5 sorumuzda inceleyelim.

cloro

Ne yenir ne içilir?

Clorophilla Kanyon, 2019 sonbahar sezonuna yenilenen menüsü ve dekorasyonu ile giriyor. Girişteki bahçe bölümü oldukça büyüyen mekan, an itibarı ile Kanyon’daki en geniş bahçeyi sunun mekan durumunda. Güne kahvaltı servisi ile başlayan restoran, zamanı olanlara geniş bir serpme köy kahvaltısı sunarken, acelesi olanlara sağlıklı bowl tarzı alternatifler sunuyor. Açıldığı günden itibaren pizzaları oldukça sevilen mekan, yakında Napoli’den gelecek olan fırınıyla oldukça iddalı pizzalar sunmaya başlayacak. İlk açıldığı tarihten beri sevilen pizzalar Dana Bacon’lı Pizzette, Dört Köşe Pizza ve Hindi Fümeli Pizza yine favorilerden. Dünya mutfağınan sevilen yemekleri menüsünde bulunduran mekan, aylık olarak değişen özel imza yemekler ile de misafirlerine süprizler yapıyor.

cloro

Clorophilla Kanyon, menüsünü yaparken öğle yemeği ve akşam barını dikkate olarak başlangıç ve ana yemeklerin yanısıra atıştırmalıklara da yer vermiş. Öğle saatlerine de uygun olacak şekilde makarna ve burgerlerin sunulduğu menüde sağlıklı seçimler yapmak isteyenler için geniş bir salata menüsü sunuluyor. Burgerleden 300 GR’lık Dev burger ve  Trüflü Burger ön plana çıkarken, Tavuk Şiş Salatası ve Avokadolu Esmer Pirinç salatası günü hafif geçirmek isteyenler tarafından tercih edilebilir. Akşam barında ise Ege Mezeleri ve Sosis Tabağı en çok tercih edilenler olurken, ana yemelerden Çıtır Bazlamalı Köfte ve Kadayıflı Tavuk Şnitzel restorana özgü tabaklar olarak sivriliyor. Mekanın barında ise klasiklerin yanında, mekana özgü kokteyller (Asian Touch denenebilir) sunuluyor. Tatlı menüsü oldukça geniş olan mekanın başlı başına bir de dondurma bölümü de bulunmakta.

cloro

Ne zaman gidilir?

Kanyon Clorophilla, Haftanın 7 günü 08:30-22:00 arası açık olan bir mekan. Öğle servisi Kanyon’da bulunan tüm mekanlar gibi yoğun olan mekan, üst katta dar metrekarelere sıkışmış mekanların kargaşasından oldukça uzak bir ortam sunuyor. Gün boyu toplantı, çalışma ve mola verme amaçlı ziyaret edilebilecek mekan, tatlı + kahve için oldukça iyi alternatifler sunuyor. Akşam saatlerinden itibaren ise mekan daha çok iş çıkışı barı ve dinamik bir restorana dönüyor. Cuma akşamları 19:00 itibarı ile canlı müzik programlar olan mekan, sene boyunca çeşitli bar etkinliklerine de imza atacak. Clorophilla’nın etkinliliklerine, dönemsel çekilişlerine ve menüsüne buraya tıklayarak Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Ne giyilir?

Clorophilla Kanyon, modern çizgilere sahip dekorasyonu olan, şık bir şehir restoranı. Mekanın her yerine yerleştirilmiş bitkilerle de ferahlık hissi oluşturulmuş Clorophilla, özel konumu ile Kanyon’a farklı bir açıdan bakıyor. Clorophilla’nın yeniden dizayn edilen giriş bahçesi, alışveriş arası dinlenme ve izole iş toplantıları için oldukça uygun bir alan sunuyor. Öğle saatleri ve iş çıkışı mekanı olan Clorophilla’nın giyim kodları bu çerçevede İş/Şık ve Spor/Şık olarak şekilleniyor. Hafta sonları ise mekan, Sinema ve gece dışarı çıkış öncesi keyifli bir akşam yemeği için  Spor ve Spor/Şık giyim tarzı ile ziyaret edilebilir.

cloro

Kim kim gidilir?

Clorophilla’un Kanyon’daki diğer mekanlardan en büyük farkı gelen misafirlerine rahat ve ferah bir ortam sağlaması denebilir. Zira AVM’nin üst katlarındaki sıkışık ortam düşünüldüğünde, iş yemeği için mekan muadillerine göre ön plana çıkıyor. Akşam saatleri için ise dinamik atmosferi ile Clorophilla, iş çıkışı arkadaşlar ile bara takılmak için gayet uygun. Şehrin merkezi noktasındaki mekan, hafta sonları her tür aktivite öncesi ve sonrası aile ve arkadaşlarla yemek veya içkiye uğramak için ideal bir seçenek olacaktır. 

cloro

Ne kadar ödenir?

Clorophilla Kanyon, konumuna ve şık atmosferine göre makul fiyatları olan bir mekan olarak ifade edilebilir. Fiyatlara gelecek olursak serpme köy kahvaltısı kişi başı 49 TL’den sunulurken, Blue Berry Bowl 39 TL olarak fiyatlanmış. Başlangıçlardan Dana Bacon Pizzette 33 TL, Avokadolu Esmer Pirinç salatası 27 TL olarak menüde konumlandırılmış. Bar atıştırmalıklarından Sosis Tabağı 26 TL, Ege Mezeleri 39 TL olarak sunuluyor. Ana yemeklerden Kadayıflı Tavuk Şnitzel 33 TL, Çıtır Bazlama Köfte 39 TL’den servis ediliyor. Clorophilla, öğle servisinde kişi başı ortalama 60 TL, uzun oturmalı bir akşamda ise kişi başı 150 TL civarına iyi bir yemek deneyimi vaat ediyor.

Clorophilla Adres: Levent Mahallesi, Büyükdere Cd. Kanyon AVM No:185, 34330 Beşiktaş/Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 353 54 44

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."