Beyoğlu-Karaköy Modern Meyhane Şef Restoranı

Chef Meyhane Karaköy

Gümüşsuyu’ndaki Chef Mezze, meyhane mutfağına getirdiği farklı yorumu, yemekle bütünleşen şık atmosferi ve manzarasıyla, şehrin fenomen mekanlarından birisi olmuştu. Sonrasında Arnavutköy’e Chef Meyhane konsepti ile giden mekanın yaratıcısı Şef Gazi Ateş, 3. adres olarak da Karaköy’ü olarak seçti. 2020 şubat ayında Karaköy’deki Galatas Hotel’in keyifli terasında açılan Chef Meyhane, içerisinde Chef in The Bar isminde yeni markasına da yer veriyor. Aslına bakarsanız 3 mekanı da şubeler olarak ele almak oldukça zor; çünkü grubun her yeni mekanında öncü olma, yemekleri ve sunumları farklılaştırarak misafirlerini şaşırtma gayesi göze çarpıyor. Bu anlamda Chef Meyhane Karaköy yemeklerinden, şehrin farklı zenginliklerini gören manzara açılarına, müziğinden, kokteyl-barına, misafirlerine farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Chef Meyhane Pandemi sebebi ile sadece Arnavutköy şubesinde hizmet veriyor.

Karaköy henüz açılmamış durumda.

Chef Meyhane’yi 5 klasik sorumuzda inceleyelim

chef meyhane

Ne Yenir, ne içilir?

Öncelikle Chef Mezze ve Meyhanenin başarısısın temelinde Şef restoranı olması yatıyor. İşin mutfağından gelen kişinin, atmosfer yaratmaya da yatkın olması halinde ne tarz sonuçlara ulaşılabileceğine dair iyi bir örnek kuşkusuz Chef Meyhane. Karaköy’deki mekan özelinde en göze çarpan unsur ise, uzun süredir görmekten uzaklaştığımız ( yeni nesil meyhaneler sebebiyle), “Türk mutfağını iyi müzik ve şık bir bar ortamında sunan mekan” olması denebilir. Ortadoğu’dan, Rum mutfağına geniş coğrafyamızdan mezelerin özgün yorumları, yine mekanın menüsünde önemli yer tutmuş. Ancak Chef Meyhane Karaköy, en büyük farklılığı, menüsündeki kebap bölümü ve iyi çalışılmış kokteyl barı ile yapmış.

chef meyhane

Menünün mezeler bölümünden, Trüflü Girit Ezme, Beyrut Usulü Humus, Vişneli Yaprak Sarma özgün tarifler olarak dikkat çekiyor. denizden çıkanlar bölümünde ise spesiyallerden Avakado Karides’in yanısıra, Tütsülenmiş Midye ve Kişnişli Levrek Marine ön plana çıkanlar arasında. Mevsimselliğin ön planda olduğu Otlu Meze seçeneklerinin yanısıra, Portekiz Usulü Karides, Halep Mantı, İçli köfte menüdeki kültürel zenginliği göz önüne seren ara sıcaklardan. Ana yemek olarak ise kömür ateşinde pişenler bölümü oldukça dikkat çekiyor. Dana, kuzu ve sakatat olarak ayrı bölümde sunulan tabaklardan Adana Kebap, Meyhane Usulü Kemiksiz Şiş, Meyhane Köfte gibi seçenekler ile kırmızı et menüye damgasını vurmuş durumda. İçki anlamında ise mekan, her şarabın içimine uygun soğuklukta saklanmasını sağlayan dolaplardan, nadir bulunan malt viski ve cinlere ayrıntılı düşünülmüş bir bar ile karşımıza çıkıyor. Chef in The Bar konspetinde kokteylleri özel bir ehlikeyfte sunan mekan, klasiklerin yanısıra imza kokteyller de servis ediyor.

chef meyhane

Ne zaman gidilir?

Chef Meyhane Karaköy, haftanın 7 günü 18:00-01:00 arası açık olan bir mekan. 2 kattan oluşan mekan yazları tamamı açık olan teras bölümünde hizmet verecek. Chef in the Bar konsepti ile iddialı bir kokteyl menüsüne sahip olan mekan, sadece içki için bile ziyaret edilebilir. Zira yemek sonrası hızlanan müzik, mekanda keyifli bir gece kulübü öncesi bar atmosferi oluşturuyor. Şef restoranı mantığıyla oluşturulan ve sınırlı sayıda kapasiteye mekan özellikle haftasonları rezervasyon ile gitmekte fayda var. Karaköy’de mekanların yoğun olduğu bölgenin hemen giriş bölümünde olan Chef Meyhane’nin vale servisi de bulunmakta.

Not: Mekanda zamana zaman olan özel etkinlikleri buraya tıklayarak instagram hesabından öğrenebilirsiniz.

chef meyhane

Ne giyilir?

Chef Meyhane Karaköy, tanıdığımız Turkuaz rengin hakim olduğu dekorasyon tarzını korumakla beraber, kullanılan pirinç ve mermer aksesuarlar ile şık bir atmosfer yaratılmış. Özellikle mekanın girişindeki bar bölümü cam vitrini ve modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Mekanın her zamanki gibi giriş kısımında sergilediği meze-bar ise yemek ile atmosferi birleştiriyor. Karaköy Galatas Hotel’in en üstteki 2 katında hizmet verecek olan mekan yazları ise yine restoran-bar konsepti ile teras katına taşınıyor. Manzaranın her zaman önemli bir yer tuttuğu Chef grup mekanlarında olduğu üzere Chef Meyhane Karaköy’de, İstabul’un Galata kulesi, Süleymaniye cami gibi sembolik yapıların yanı sıra, dünyada eşi benzeri olamayan çatı kilisileri baş rolde. Konfor ve şıklığın yanısıra rahat bir ortam da sunan mekan, Spor/Şık ve Chic kıyafet tercihleri ile ziyaret edilebilir.

chef meyhane

Kim kim gidilir?

Chef Meyhane Karaköy, Manzarası ve şık atmosferi ile özel gece yemekleri için ideal bir ortam sunuyor. Bar ve ilerleyen saatlerde hızlanan müzik sebebiyle mekan, yemek ve eğlenceyi tek yerde çözmeyi seven kutlama grupları için oldukça uygun bir alternatif durumunda. Şehrin simge mekanlarını gören manzarası ve Türk mutfağı üzerine olan menüsü, yabancı misafir ağırlama götürmek için de mekanı ön plana çıkartıyor. Ayrıca Meyhane mutfağı ve kebap severler için Chef Meyhane, deneyim odaklı bir ziyarette tercih edilebilir.

chef

Ne kadar Ödenir?

Chef grup mekanları açıldığı günden itibaren kendine özgü yemekler yapan ve bu özellikle spesiyal tabakları için müdavimleri tarafından ziyaret edilen mekanlar. Karaköy’deki mekanda da bu imza tabaklardan Vişneli Yaprak Sarma 33 TL, Avakoda Karides 59 TL fiyatla sunuluyor. Yeni mekandaki yaratıcı mezelerden Trüflü Girit Ezme 36 TL, Kişnişli Levrek Marine 59 TL’den menüdeki yerini almış. Chef Meyhane Karaköy’ün et ağırlıklı ana yemek bölümünden ise Çöp Şiş 65 TL, Adana 70 TL olarak servis ediliyor. Grubun yeni markası Chef in The Bar ise mekana özel kokteylleri 65-70 TL bandında sunuyor.

Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mah. Mumhane Cad.No:23-25 Beyoğlu
Telefon: (0533) 521 3333
http://www.chefmeyhanearnavutkoy.com/

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.