Dünya Mutfağı Kokteyl-Bar Pub-Gastro Pub

Cheerz Caddebostan

Bağdat Caddesi, hem ara sokaklardaki mekanları, hem de Cadde üstünde bulunan cafe/restoran/kokteyl barları ile eski popülerliğini de aşan bir seviyeye geldi. Özellikle Anadolu yakasında yaşayanların sosyalleşmek için Kadıköy ile birlikte ilk tercihi olan Bağdat Caddesi’nde gün geçmiyor ki yeni bir mekan ile karşılaşmayalım. Caddebostan’da açılan Cheerz Caddebostan, Cadde’nin en yenisi! Caddebostan Kültür Merkezi’ne yakın bir konumda bulunan mekan, ara sokakta olmasına rağmen kısa sürede keşfedilmiş. Doğrusu sokağı şenlendirmiş diyebiliriz.  Nişantaşı’ndaki Joker no:5 ve Beşiktaş’ta bulunan gençler arasında oldukça popüler olan Joker No:19’un ekibinin en yeni projesi Cheerz Caddebostan. Tabi ki, bu sebeple Joker No:5 ve Joker No:19’a benziyor Cheerz Caddebostan; ancak Anadolu yakası için yepyeni bir soluk getirdiği ve bu mekanlardan ayrışan yanlarının olduğu da bir gerçek.

cheerz

Burası bir kokteyl bar ve aynı zamanda da Gastro Pub. Tüm bunların aynı bünyede toplanması ise kalabalık gruplar için Cheerz Caddebostan’ı cazip kılıyor pek tabii. Caddebostan’ın en sakin ve güzel sokaklarından birinde çok geniş, ferah bir mekan. Kocaman bir bahçe kısmı var ve fazlasıyla havadar. Şimdiden yaz geceleri için ideal bir kaçış noktası olacağı belirgin bize göre. Bar kısmı ve oturma grupları da ilgi çekiyor. Soft renklerin hakimiyetinde, göz yormayan hoş bir ortam oluşturulmuş. Bu genişliğe rağmen bazen eğlencenin dışarı taştığı dahi oluyor. Önceden de söylediğimiz gibi kısa sürede keşfedeni çok olmuş mekanın, farklı zevklere de hitap ettiği için, arkadaş grupları uzun buluşmalar için gelebilir. Aynı zamanda doğumgünü gibi özel kutlama ve farklı etkinliklere de ev sahipliği yapabilecek bir mekan Cheerz Caddebostan.

Özellikle kokteylleri çok sevilen mekanda leziz imza kokteyller, diğer içkiler, chicken Wings gibi atıştırmalıklar ve dünya mutfağından bazı yemekler (burgerler gibi) var. Burası gerçekten pek çok zevke uyacak bir mekan. Kalabalık arkadaş grupları tarafından şimdiden sevilmiş olan mekana farklı etkinlikler için gelebilirsiniz. Zaten çok eğlenceli bir yer. Kokteylleri çok lezzetli. Özellikle imza kokteyllerden olan Frida, White Mirror ve Manita denenmeli. Mule 19 ve salute de ilgi çeken kokteyller arasında. Tüm bunlara ek olarak burada pazar brunchları yapılıyor. Şampanyanın da içerisinde bulunduğu brunchlar keyifli olacak gibi görünüyor. Mekanın yiyecek menüsünde ”az ve öz” çeşitte atıştırmalık var. Acılı tavuk kanatları, Burrata, Brautwust Sosis ve Trüflü Patates bunlardan bazıları. Ayrıca patates, mini hot dog, falafel, tavuk kanat ve tempura ıspanaktan oluşan ”Bar Tabağı” ile Yengeç Burger, Trüf Burger gibi çeşitler de seviliyor

Adres: Caddebostan Plaj Yolu Sokak No:15/19 Kadikoy/ Istanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.