Kadıköy-Cadde Müdavimlist

Çeşit Bira Dünyasından 10 Popüler Mekan

kadıköy bira mekanları

Kwak, IPA, Samual Adams, Chimay, Stout, Brooklyn lager, Duvel, Meantime, Erdinger… Menülerinde 50, 80, hatta 1XX çeşide varan çeşit biralar… Hızla çoğalıyorlar ve her bölgede artık çeşit bira sunan mekanlar açılıyor. Adına isterseniz Gastro pub, isterseniz bira evi deyin, bu mekanlar sade dekorasyonları, Sıcak ortamları ile, akın akın gelen yeni biraları, çok yüksek olmayan fiyatlar ile sunuyorlar.

kadıköyde farklı tipte bira içmek

Nereden çıktı bu çeşit bira modası?

Aslen lager bira etkisi altında olan ülkemiz, son zamanlarda dünyada yayılan, “farklı kültür biralarını deneme” modasına kayıtsız kalamamış gözüküyor. Bu yeni moda, Kadıköy-Moda bölgesinde açılan yeni mekanların çevresinde başlayıp, diğer bölgelere sıçramış durumda. Menüleri uygun fiyatlar ile sunulan çok çeşit bira ve viskiden oluşan bu mekanlar,dünya biralarını merak eden ve denemek isteyen bir müşteri grubu edindiler. Tam bir moda olma hali ile yayılan farklı biraları deneyimleme fikri, Etiler, Arnavutköy, Nişantaşı gibi semtlerde ki mekanların dünyasını da etkiler hale gelmiş durumda.

united

United Pub Beşiktaş

Bira-yemek eşleşmesi bir sonraki aşama

Dolapları doldurmakta olan bu yeni biralar, aromatik halleri ve yüksek alkolleri ile şaraba karşı ciddi bir alternatif pozisyonundalar. Aşağıda menülerinde çeşit bira yelpazesi olan ve bira-yemek uyumu üzerine çalışmalar yapan popüler bira mekanları bulunmakta,

Kadıköy Bira Mekanları

Kadıköy Sokak

Caferağa caddesindeki mekan yakın zamanda Kadıköy Sokak (meşhur instagram hesabı) ismini aldı. Kendine has bir kitlesi olan mekan, Kadıköy’ün keyifli bira mekanlarından. Dış oturma alını oldukça geniş olan Kadıköy Sokak, gün boyu hareketli mekanlardan.

kadıköy barlar

Kadıköy Sokak

Ayı

Kadıköy Moda caddesinde ilk mekanını açan mekan, hızla yayılarak Anadolu yakasında 4 mekan sayısına ulaştı. Yakında bir şubesi de Rumeli Hisarına açılacak bar, geniş bira yelpazesini oldukça uygun fiyatlarla sunuyor. Sade dekorasyon ve rahat ortam sayesinde, içtiğiniz biranın özeliklerini keşfedebiliyorsunuz.

Ayı Kadıköy
Offenhaus Moda

Kadıköy Moda caddesindeki mekan, kasvetli havası, içeri sinmiş tahta kokusu ve çoğu zaman çalan caz müzik ile keyifli bir British pub görüntüsündeydi. Tarzı itibarı ile Ayı ‘ya göre daha yüksek yaş grubuna hitap eden mekan, özellikle menüsünde ki et seçenekleri ile (steak, domuz sosis) iddialı bir mekan oldu. Yakın zamansa Kadıköy şubesini kapatan Zeplin’in yerini Offenhaus aldı. Offenhaus Moda, Zeplin’den kalan mahallr

offenhaus
Küf Kollektif Kadıköy

İlk olarak içkisiz bir kafe olarak başlayan Küf Kollektif, Kadıköy’ün en sevilen mekanlarından birisi olmuştu. Ali Suavi sokaktaki yeni yerinde içki servisi de olan mekan, nitelikli menüsü ile karşımıza çıkıyor. Modern mimarisi ile dikkat çeken Küf Kadıköy, uygun fiyatları ve hoş atmosferi ile Kadıköy bira mekanları arasında en keyiflilerden.

küf kollektif

Küf Kollektif

Townhouse Suadiye
Kızıltoprak’taki The North Shields’in sahipleri tarafından açılan Townhouse Suadiye’nin en popüler mekanlarından birisi olmuş durumda. Malt viski çeşitleri ve kokteylleri ile bilinen mekan da fıçı bira servisi de mevcut. Townhouse Suadiye’nin listemizdeki en pahalı mekanlarından birisi olduğunu hatırlatmakta fayda var.
townhouse

Town House Suadiye

Beşiktaş Bira Mekanları

United Pub Beşiktaş

Beşiktaş son yıllarda, Beyoğlu’ndan kopan kitleyi, Kadıköy ile birlikte ağırlayan bölgelerden birisi olmuş durumda. Dolayısıyla yeme-içme trendlerinin belirlenmesinde de bölge önemli bir role sahip. 2013 senesinde Beşiktaş çarşı içerinde açılan United Pub, dünya biralarının hayatımıza girmesi ve bira kültürünün oluşmasında önemli bir role sahip. Çarşının enerjik ortamını, sunduğu 60 çeşit bira ve sokak lezzetlerinden oluşan menüsüyle birleştiren Irısh Pub, belli bir üründe uzmanlaşan mekanlardan. Yakın zamanda üst katında kendi ürettiği birayı da servis edecek United Pub Beşiktaş, dünyadaki örneklerinde olduğu üzere, Handmade Crafted Brewery konsepti ile gerçek bir bira-evi deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

united

United Pub Beşiktaş

Any

Arnavutköy’de açılan mekan, menüsünü yaparken bira çeşitlemesine oldukça önem göstermiş. Gastro pub-Mahalle barı konsepti ile bölgedeki önemli bir açığı kapatan işletme,  Kokteylleriyle de iddialı. Şu ara popüler olan mekana yemek-bira eşleşmesi ile gidebileceğiniz gibi, yemek sonrası içkiyi de gidebilirsiniz.

Any Arnavutköy

Arnavutköy’ün yeni mahalle barı ANY
Joker No 19 Beşiktaş

Beşiktaş’ta yeni açılan Joker no 19, bira-yemek uyumunu çok önemsiyor. Mekanındaki garsonlar ellerinden geldikçe doğru yemek-bira eşleşmelerini önermeye çalışıyorlar. Sabah 9 dan gece 3’e kadar açık olan mekan, iş çıkışı pub olarak öne çıkmış durumda.

joker no 19 kokteyl barJoker No 19, Günün her saati gidilebilecek keyifli bir mekan
Kozmonot Topağacı
 Nişantaşı (Topağacı) açılan mekanın dekorasyonu oldukça ilginç. Mekanın aynı zamanda mimar olan işletmecileri, soğuk savaş temasını işleyerek değişik bir atmosfer yaratmışlar. Menülerindeki geniş bira ve yemek bölümü işletmeyi, gastropub olarak tanımlamamıza sebep oluyor. Nişantaşı’nda uzun zamandır heyecan verici bir yer açılmıyordu. Kozmonot bu anlamda bölgede ilgi odağı olmuş durumda. Yakın zamanda Kozmonot, Bomonti’de yeni bir şube açtı.
kozmonot-topagaciSoğuk savaş dönemi uzay üssü

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.