Kadıköy-Cadde Müdavimlist

Çeşit Bira Dünyasından 10 Popüler Mekan

Kwak, IPA, Samual Adams, Chimay, Stout, Brooklyn lager, Duvel, Meantime, Erdinger… Menülerinde 50, 80, hatta 1XX çeşide varan çeşit biralar… Hızla çoğalıyorlar ve her bölgede artık çeşit bira sunan mekanlar açılıyor. Adına isterseniz Gastro pub, isterseniz bira evi deyin, bu mekanlar sade dekorasyonları, Sıcak ortamları ile, akın akın gelen yeni biraları, çok yüksek olmayan fiyatlar ile sunuyorlar.kadıköyde farklı tipte bira içmek

Nereden çıktı bu çeşit bira modası?

Aslen lager bira etkisi altında olan ülkemiz, son zamanlarda dünyada yayılan, “farklı kültür biralarını deneme” modasına kayıtsız kalamamış gözüküyor. Bu yeni moda, Kadıköy-Moda bölgesinde açılan yeni mekanların çevresinde başlayıp, diğer bölgelere sıçramış durumda. Menüleri uygun fiyatlar ile sunulan çok çeşit bira ve viskiden oluşan bu mekanlar,dünya biralarını merak eden ve denemek isteyen bir müşteri grubu edindiler. Tam bir moda olma hali ile yayılan farklı biraları deneyimleme fikri, Etiler, Arnavutköy, Nişantaşı gibi semtlerde ki mekanların dünyasını da etkiler hale gelmiş durumda.

united

United Pub Beşiktaş

Bira-yemek eşleşmesi bir sonraki aşama

Dolapları doldurmakta olan bu yeni biralar, aromatik halleri ve yüksek alkolleri ile şaraba karşı ciddi bir alternatif pozisyonundalar. Aşağıda menülerinde çeşit bira yelpazesi olan ve bira-yemek uyumu üzerine çalışmalar yapan popüler 10 mekan bulunmakta,

KADIKÖY BÖLGESI

Ayı

#pub-gastro pub

Kadıköy Moda caddesinde ilk mekanını açan mekan, hızla yayılarak Anadolu yakasında 4 mekan sayısına ulaştı. Yakında bir şubesi de Rumeli hisarına açılacak bar, geniş bira yelpazesini oldukça uygun fiyatlarla sunuyor. Sade dekorasyon ve rahat ortam sayesinde, içtiğiniz biranın özeliklerini keşfedebiliyorsunuz .

Ayı Kadıköy

Ayı, yaygınlaşan “farklı bira deneme” modasında, oldukça önemli bir yere sahip.Zeplin

#pub-gastro pub

Kadıköy Moda caddesindeki mekan, kasvetli havası, içeri sinmiş tahta kokusu ve çoğu zaman çalan caz müzik ile keyifli bir British pub görüntüsünde. Tarzı itibarı ile Ayı ‘ya göre daha yüksek yaş grubuna hitap eden mekan, özellikle menüsünde ki et seçenekleri ile (steak, domuz sosis) iddialı.

Zeplin KadıköyZeplin, Moda-Kadıköy bölgesindeki en kuvvetli mahalle barı adayı.

Zeplin bar

Cafe Coupe (Revize 1.09.207 Mekan kapandı)

#pub-gastro pub
 150’ye yakın bira ile muhtemelen en çok çeşit bulunduran mekan konumunda olan Cafe coupe, aynı zamanda kendisini bira müzesi olarak tanımlıyor. Farklı bira çeşitlerini, denemek istiyorsanız bu adrese mutlaka uğrayın.

Cafe coupe

Mekan kendisini, 150’ye yakın bira çeşidi ile, bira müzesi olarak konumluyor.

The North Shield pub

#pub-gastro pub
 Ataşehir ve Kızlıtoprak’ta bulunan Northshildler, eskiden beri bira ve malt viskide çok seçenek bulunduran mekanlardan. Fiyatları yeni gelişen pub tarzına göre biraz daha pahalı olan North’lardan Ataşehir’de olanı 19:00′ a kadar happy hour kapsamında %20 indirim uyguluyor.
North cadde

AVRUPA YAKASIUnited Pub Beşiktaş

Beşiktaş son yıllarda, Beyoğlu’ndan kopan kitleyi, Kadıköy ile birlikte ağırlayan bölgelerden birisi olmuş durumda. Dolayısıyla yeme-içme trendlerinin belirlenmesinde de bölge önemli bir role sahip. 2013 senesinde Beşiktaş çarşı içerinde açılan United Pub, dünya biralarının hayatımıza girmesi ve bira kültürünün oluşmasında önemli bir role sahip. Çarşının enerjik ortamını, sunduğu 60 çeşit bira ve sokak lezzetlerinden oluşan menüsüyle birleştiren Irısh Pub, belli bir üründe uzmanlaşan mekanlardan. Yakın zamanda üst katında kendi ürettiği birayı da servis edecek United Pub Beşiktaş, dünyadaki örneklerinde olduğu üzere, Handmade Crafted Brewery konsepti ile gerçek bir bira-evi deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

united

United Pub Beşiktaş

Any

#pub-gastro pub #karma dünya

Arnavutköy’de açılan mekan, menüsünü yaparken bira çeşitlemesine oldukça önem göstermiş. Gastro pub-Mahalle barı konsepti ile bölgedeki önemli bir açığı kapatan işletme,  Kokteylleriyle de iddialı. Şu ara popüler olan mekana yemek-bira eşleşmesi ile gidebileceğiniz gibi, yemek sonrası içkiyi de gidebilirsiniz.
Any Arnavutköy

Arnavutköy’ün yeni mahalle barı ANY

Arnavutköy Any

Joker No 19 Beşiktaş

#pub-gastro pub

Beşiktaş’ta yeni açılan Joker no 19, bira-yemek uyumunu çok önemsiyor. Mekanındaki garsonlar ellerinden geldikçe doğru yemek-bira eşleşmelerini önermeye çalışıyorlar. Sabah 9 dan gece 3’e kadar açık olan mekan, iş çıkışı pub olarak öne çıkmış durumda.

joker no 19 kokteyl barJoker No 19, Günün her saati gidilebilecek keyifli bir mekan

Kozmonot Topağacı

#pub-gastro pub
 Nişantaşı (Topağacı) açılan mekanın dekorasyonu oldukça ilginç. Mekanın aynı zamanda mimar olan işletmecileri, soğuk savaş temasını işleyerek değişik bir atmosfer yaratmışlar. Menülerindeki geniş bira ve yemek bölümü işletmeyi, gastropub olarak tanımlamamıza sebep oluyor. Nişantaşı’nda uzun zamandır heyecan verici bir yer açılmıyordu. Kozmonot bu anlamda bölgede ilgi odağı olmuş durumda. Yakın zamanda Kozmonot, Bomonti’de yeni bir şube açtı.
kozmonot-topagaciSoğuk savaş dönemi uzay üssü

Cantinery

#brasserie-bar #karma dünya
 Zorludaki hit mekan Cantinery Lucca’nın işletmecileri tarafından açıldı. Açılma aşamasında yemek-şarap ve bira uyumuna uzun mesai harcayan mekan, menüsünde ki şarap ve biraları uygun yemek eşleşmesi ile sunmayı hedefliyor. Bu amaçla mekanın bar yöneticisi Tamer Arslan, talep edilmesi halinde masalara girip misafirlere şarap ve bira seçimi konusunda yardımcı oluyor  Aynı zamanda mekanın bar kadrosu size bazı sorular sorarak, damağınıza ve ruh halinize uygun kokteyller öneriyorlar.Zorlu center cantinery dış mekanCantinery, yemeklere uygun farklı tipte biraları menüsünde bulunduruyor

http://www.blog.cantinery.com/

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.