Etiler-Boğaz Gece Kulübü Kokteyl-Bar

Carlos Arnavutköy

carlos

Carlos Arnavutköy, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Arnavutköy, şehir merkezine yakınlığı, deniz kenarı olması ve şirin dokusu ile butik bir mekan platosu olma kimliğini gün geçtikçe kuvvetlendiriyor. Sonbahar sezonunu yeni mekan anlamında boş geçen bölge, 2020 senesine ise önemli bir hareketlilik ile giriyor. Bu mekanlardan Carlos, pubkokteyl-bar ve butik gece kulübü kombinasyonu bir tarz ile bölgedeki yerini aldı. Tarihi binadaki mekan, ön tarafında gün boyu vakit geçirilebilecek bir gastro pub menüsü sunarken, akşamları kokteylleri ile ön plana çıkıyor. İç bölümdeki tarih yolculuğuna çıkaran kubbeli bölüm ise, DJ performansları ile gecenin ilerleyen saatlerinde Arnavutköy’ün toplanma mekanlarından birisi olacak gibi gözüküyor.

carlos

carlos

Ne yenir, ne içilir?

Carlos Arnavutköy, bölgenin enerjisine uygun dinamik bir menü ile karşımıza çıkıyor. Menü danışmanlığını Murat Bozok’un yaptığı mekan, ortaya paylaşıma uygun, yenilikçi bir gastro pub menüsü sunuyor. Sabah saatlerinde kahve, kruvasan ve ev yapımı kurabiyeler çıkaran mekanın kahvaltısı da oldukça ünlü. Finger Food bölümünün geniş yer tuttuğu menüde, Baharatlı Nachos ve Arancini Balls salatalar bölümünden ise, lor ve vişne kurulu Ayvalık Salatası ön plana çıkan tabaklardan bazıları olarak sayılabilir. Ekmek ve soslar dahil birçok ürünü kendi mutfağında hazırlayan mekanda, Carlos Burger ve Ev Yapımı Jalepeno ve Cheddarlı Sosisli denenmesi gereken lezzetlerden.

carlos

Jalepeno ve Cheddarlı Sosisli

Sokak lezzetlerinden oldukça fazla yararlanıldığı dikkat çeken menüdeki yemeklerin, kokteyllerle de oldukça uyumlu olduğunu belirtmek lazım. Kokteyl demişken, mekanın barı da en az mutfak kadar işi sıkı tutmuş ve tüm şurup-sosların ev yapımı olduğu içkiler hazırlıyorlar. Mevsimsellik gözeterek hazırlanan mekana özel kokteyl menüsünden Gingerella ve acılı Burning Man denenebilir. yukarıda belirttiğimiz üzere Carlos Arnavutköy, Anadolu yakasının sevilen kahvaltıcısı Ethem Efendi Kahvaltı ile kardeş işletme olduğu için, sabah öğününde eli oldukça güçlü. Özellikle sunduğu 30’un üstü ev yapımı reçeli, pişi ve bazlamaları bilinen kahvaltıcı, Arnavutköy’de de yerinden temin ettiği ürünler ile karşımıza çıkıyor.

carlos

Ne zaman gidilir?

Carlos Arnavutköy, haftanın 7 günü saat 08:00-04:00 arası açık bir mekan. Günün geniş bir bölümünde faal olan Carlos, dinamik yapıya sahip bir menü ve geçişken bir atmosfer sunuyor. Sabah kahvaltısı anlamından bölgeye yeni bir soluk getirecek mekana, gün içi kahve molası ve çalışmak üzere uğranabilir. Akşam saatlerinde ise mekan, rahat ortamı ve ortaya paylaşıma uygun gastro pub menüsü ile oldukça iyi bir buluşma noktası durumunda. Gece saatlerinde diğer mekanlardan çıkanların da gelmesiyle oldukça hareketlenen Carlos’un DJ programını, buraya tıklayarak instagram sayfasından öğrenebilirsiniz.

carlos

Ne giyilir?

Carlos Arnavutköy, eski bir hamam olan ve her tarafı tarih kokan bir binanın içerisinde yer alıyor. Mimari projesi aynı zamanda mekanı sahibi olan Aleyna Çiftçi tarafından yapılmış olan Carlos, şehrin dokusunu oldukça iyi yansıtan bir mekan olmuş. İçerisine girer girmez boyut değiştirmişsiniz hissi uyandıran mekanın, duvarlarına uygulanan çizimler ve aksesuarlar ile renkli ve enerjik bir atmosfer sağlanmış. Girişindeki oturma düzeni olan barı ve bir kemer kapı altından geçilerek girilen kulüp bölümünden oluşan mekanın, sokağa bakan kaldırımında da vakit geçirmek mümkün. Günün her saatine hitap eden mekan, doğal, rahat ve samimi ruhuyla Spor/Şık hatta etkinliğe göre (Oldie’s, R&B..vs) Spor/Tarz kıyafetle ziyaret edilebilecek bir mekan.

carlos

Kim kim gidilir?

Carlos Arnavutköy, sıcak ve enerjik ortamı ile iş çıkışı ve haftasonları arkadaşlarla buluşmak için oldukça uygun bir mekan, Mekanın kompak yapısı ve ortaya paylaşıma uygun menüsü, yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için ideal bir atmosfer sunuyor. Çalan DJ’in tarzına göre kitlenin de şekillendiği mekan Arnavutköy gece hayatına da önemli ölçüde renk katmış durumda. Carlos, ünlü kahvaltısı ve keyifli menüsüyle özellikle erken saat diliminde ailecek ziyaret etmek için de keyifli bir ortam sunuyor.

carlos

Ne kadar ödenir?

Carlos, yemek ve kokteyllerde kullandığı ürünleri kendi bünyesinde hazırlayan gastro pub seviyesinde bir mekan. Özellikle bölgede bulunana diğer mekanlar ile de kıyaslandığında Carlos’un oldukça makul bir fiyat politikası uyguladığı söylenebilir. Bazı fiyatlara değinecek olursak, başlangıçlardan lor ve vişne kurulu Ayvalık Salatası 24 TL olarak fiyatlanmış. Mekanın spesiyallerinden Carlos Burger 38 TL, Baharatlı Nachos 28 TL olarak sunuluyor. Geç saatte sunulan Finger Food Menüsü 18-39 TL arası atıştırmalıklar ile yüz güldürürken, imza kokteyller 55 TL’den sunuluyor.

Carlos Arnavutköy Adres: Bebek Arnavutköy Cd No:111, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0533) 022 4420

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.