Canlı Müzik

Canlı Müziğin Patronu Yazlıkta People Bodrum

people

Gece hayattında 2017-2018 kış sezonuna People İstanbul damgasını vurdu. Taksim Ceylan otelin altındaki mekan, canlı müzik ve gece kulübü anlayışına önemli bir anlayış değişikliği getirdi. Evvelinde oldukça geç saatlerde olan ve varsa da yemek kalitesinin düşük olduğu canlı müzik mekan tipi yaygındı. Jüpiter grubu, ilk önce Hazine Cihangir ve ardından People İstanbul ile iyi yemek, şık ortam ve canlı müziğin bir arada olabileceğini gösterdi. Haftanın 6 günü, sabit olmak kaydıyla farklı sanatçılar ile çalışan People, mütevazi olmayan fiyatlarına rağmen çok öneceki tarihlerden dolmaya başardı. Bu sene yaz ayına girilirken de işletmenin yazlık adresi, Türkbükü Kuum Otel olarak belirlendi. Bu yazının kaleme alındığı şu saatlerde People Bodrum, Deniz Seki programı ile Müdavimlerini yazlık mekanında ağırlamaya başlıyor olacak.

 People Bodrum, 2020 yazında açılmıyor

People Bodrum’u 5 klasik sorumuzda inceleyelim.

people

Ne yenir, Ne içilir?

People Bodrum’da yemek, yine kışlık mekanda olduğu gibi fix fiyatı olan, ama menüden seçmeli bir tarzda oluşacak. İçecek seçimi ise, fix fiyata dahil olmaksızın A la carte olarak menüden seçilecek. Akdeniz ile Türk mutfağından seçimlerden oluşan zengin menüden, istenilen başlangıç, ana yemek ve tatlı seçilebilecek. (Fiyatlara aşağıda değiniyor olacağız)

People menü

People Kış Menüsü

Aşağıda ve yukarıda gördüğünüz üzere menüde, Steak Tartar’da var, Ali Nazik’de. Jüpiter grup hem dünya mutfağı (Grey, Hazine) hem de Türk mutfağı (Nezih Kebap, Del mare balık) üzerine tecrübeli. Şahsen ben içeceğim içkiye göre menüyü belirlerdim. Bu anlamda geleneksel takılmak için, mücverinden, kebabına uygun yemekler, batı tarzı tercih edilecekse dünya mutfağından seçmeler menüde dengeli olarak dağıtılmış. People Bodrum’un yaz menüsünde, balık ve deniz mahsulüne daha çok ağırlık verilmiş. Kışın sevine lezzetleri  “ağır pişenler” gurubu yine menüdeki yerini koruyor.

people

People Yaz Menüsü

Ne zaman gidilir?

People Bodrum’un sahne programında Cenk Eren ve Deniz Seki 2’şer gece almışlar. Müzik programı yaz boyunca gece 11:00 de başlayıp 01:30-02:00 civarına kadar devam ediyor. Haftanın 7 günü program olan Bodrum People’da, akşam yemeği için 9:30, bar için 11:00 sonrası ideal zamanlar. Bu arada enteresan bir bilgi olarak, Pazartesi günü gece hayatında ölü gün olarak bilinmesine rağmen, Mehmet Erdem programı sebebi ile, mekanın en önceden dolan günü oluyor.

People Bodrum 2019 yaz sezonuna aşağıdaki canlı müzik programı ile giriyor:

Pazartesi: Rubato

Salı: Deniz Seki

Çarşamba: Yaşar

Perşembe: Mehmet Erdem

Cuma: Deniz Seki

Cumartesi: Cenk Eren

Pazar: Selami Şahin

People

Kışlık People’daki Cenk Eren programından

Ne giyilir?

Yazlık mekanında People Bodrum, denize sıfır bir iskelede oldukça ferah bir mekan olmuş. İşletme kışlıktaki, mermer, pirinç ve altın renklerden oluşan dekoratif malzemelerini, bir miktar yazlık mekan taşıyarak, elegant atmosferi korumuş. Bu ortama uygun olacak şekilde, yemekli oturma düzenini de hesaba katarak, iddialı-şık giyim tarzı mekan uygun olacaktır. Mekan yazlık olduğu için, spor/şık giyim tarzıda People Bodrum’da sakil durmayacaktır.Kim kim gidilir?

People Bodrum, iyi yemek, iyi müzik ve eğlenceyi bir arada sunmayı hedefleyen bir mekan. Bu anlamda kutlamaya yönelik özel geceler için mekan rahatlıkla tercih edilebilir. Sevdiğiniz sanatçıya göre arkadaş grupları ile program için de People, ideal bir atmosfer sunuyor. Ayrıca yine sanatçıya göre, bekarlığa veda grupları da bu sene mekana ilgi gösterecek gibi gözüküyor.

people

Ne kadar ödenir?

People Taksim’de yemek fix bir fiyat olarak veriliyor. Menünün fiyatı, içecek hariç 380 TL. Eğer menünün yanında alkollü içki tüketilecekse, kişi başı 700 TL civarı bir rakamı gözden çıkarmanız gerekecek. Yemek fiyatının belli olduğu People Bodrum’da ödenecek hesabı, Seçilecek içki türü ve markası belirleyeceği için, bir anlamda “Sky is limit” durumundan bahsedilebilir. Zira People Bodrum’da en düşük şarap şişe fiyatı 380 TL başlarken, rakı şişe fiyatı 700 TL’den başlıyor. Yemek sorası bara gidilmesi halinde ise, müzik ücreti, kişi başı barda 200 TL, masada 250 TL olarak hesaba yansıtılıyor. Üzerine içilecek içkiler mekanda kadeh olarak 100 civarı, şişe olarak da 1.200 TL’den başlıyor.

People Bodrum Adres: Atatürk Caddesi, No: 150 Göltürkbükü/Bodrum
Telefon: 0535 620 8787

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar