Kapanan Mekanlar

People Bodrum (Kapandı)

people

Gece hayattında 2017-2018 kış sezonuna People İstanbul damgasını vurdu. Taksim Ceylan otelin altındaki mekan, canlı müzik ve gece kulübü anlayışına önemli bir anlayış değişikliği getirdi. Evvelinde oldukça geç saatlerde olan ve varsa da yemek kalitesinin düşük olduğu canlı müzik mekan tipi yaygındı. Jüpiter grubu, ilk önce Hazine Cihangir ve ardından People İstanbul ile iyi yemek, şık ortam ve canlı müziğin bir arada olabileceğini gösterdi. Haftanın 6 günü, sabit olmak kaydıyla farklı sanatçılar ile çalışan People, mütevazi olmayan fiyatlarına rağmen çok öneceki tarihlerden dolmaya başardı. Bu sene yaz ayına girilirken de işletmenin yazlık adresi, Türkbükü Kuum Otel olarak belirlendi. Bu yazının kaleme alındığı şu saatlerde People Bodrum, Deniz Seki programı ile Müdavimlerini yazlık mekanında ağırlamaya başlıyor olacak.

Ne yenir, Ne içilir?

People Bodrum’da yemek, yine kışlık mekanda olduğu gibi fix fiyatı olan, ama menüden seçmeli bir tarzda oluşacak. İçecek seçimi ise, fix fiyata dahil olmaksızın A la carte olarak menüden seçilecek. Akdeniz ile Türk mutfağından seçimlerden oluşan zengin menüden, istenilen başlangıç, ana yemek ve tatlı seçilebilecek. (Fiyatlara aşağıda değiniyor olacağız)

Aşağıda ve yukarıda gördüğünüz üzere menüde, Steak Tartar’da var, Ali Nazik’de. Jüpiter grup hem dünya mutfağı (Grey, Hazine) hem de Türk mutfağı (Nezih Kebap, Del mare balık) üzerine tecrübeli. Şahsen ben içeceğim içkiye göre menüyü belirlerdim. Bu anlamda geleneksel takılmak için, mücverinden, kebabına uygun yemekler, batı tarzı tercih edilecekse dünya mutfağından seçmeler menüde dengeli olarak dağıtılmış. People Bodrum’un yaz menüsünde, balık ve deniz mahsulüne daha çok ağırlık verilmiş. Kışın sevine lezzetleri  “ağır pişenler” gurubu yine menüdeki yerini koruyor.

People Bodrum 2019 yaz sezonuna aşağıdaki canlı müzik programı ile giriyor:

Pazartesi: Rubato

Salı: Deniz Seki

Çarşamba: Yaşar

Perşembe: Mehmet Erdem

Cuma: Deniz Seki

Cumartesi: Cenk Eren

Pazar: Selami Şahin

People

Kışlık People’daki Cenk Eren programından

People Bodrum Adres: Atatürk Caddesi, No: 150 Göltürkbükü/Bodrum
Telefon: (0535) 620 8787

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar