BODRUM-ÇEŞME GECE KULÜBÜ POPÜLER

Canlı Müziğin Patronu Yazlıkta People Bodrum

people
Written by Bora Sarısu

Gece hayattında 2017-2018 kış sezonuna People İstanbul damgasını vurdu. Taksim Ceylan otelin altındaki mekan, canlı müzik ve gece kulübü anlayışına önemli bir anlayış değişikliği getirdi. Evvelinde oldukça geç saatlerde olan ve varsa da yemek kalitesinin düşük olduğu canlı müzik mekan tipi yaygındı. Jüpiter grubu, ilk önce Hazine Cihangir ve ardından People İstanbul ile iyi yemek, şık ortam ve canlı müziğin bir arada olabileceğini gösterdi. Haftanın 6 günü, sabit olmak kaydıyla farklı sanatçılar ile çalışan People, mütevazi olmayan fiyatlarına rağmen çok öneceki tarihlerden dolmaya başardı. Bu sene yaz ayına girilirken de işletmenin yazlık adresi, Türkbükü Kuum Otel olarak belirlendi. Bu yazının kaleme alındığı şu saatlerde People Bodrum, Deniz Seki programı ile Müdavimlerini yazlık mekanında ağırlamaya başlıyor olacak.

People Bodrum’u 5 klasik sorumuzda inceleyelim.

people

Ne yenir, Ne içilir?

People Bodrum’da yemek, yine kışlık mekanda olduğu gibi fix fiyat-seçmeli bir menüden oluşacak. İçecek seçimi ise fix fiyata dahil olmaksızın A la carte olarak menüden seçilecek. Akdeniz ile Türk mutfağından seçmelerden oluşan zengin menüden istenilen başlangıç, ana yemek ve tatlı seçilebilecek. (Fiyatlara aşağıda değiniyor olacağız)

People menü

People menü

Aşağıda ve yukarıda gördüğünüz üzere menüde, Steak Tartar’da var, Ali Nazik’de. Jüpiter grup hem dünya mutfağı (Grey, Hazine) hem de Türk mutfağı (Nezih Kebap, Del mare balık) üzerine tecrübeli. Şahsen ben içeceğim içkiye göre menüyü belirlerdim. Bu anlamda rakı içilecekse, mücverinden, kebabına uygun yemekler, şarap tercih edilecekse dünya mutfağından seçmeler ile ilerlenebilir. People Bodrum’un yaz menüsünde, balık ve deniz mahsulüne daha çok ağırlık verilmiş. Kışın sevine lezzetleri  “ağır pişenler” gurubu yine menüdeki yerini koruyor.

People menü

People menü

Ne zaman gidilir?

People Bodrum’un sahne programında Cenk Eren ve Deniz Seki 2’şer gece almışlar. Müzik programı yaz boyunca gece 11:00 de başlayıp 01:30-02:00 civarına kadar devam ediyor. Haftanın 7 günü program olan Bodrum People’da, akşam yemeği için 9:30, bar için 11:00 sonrası ideal zamanlar. Bu arada enteresan bir bilgi olarak, Pazartesi günü gece hayatında ölü gün olarak bilinmesine rağmen, Mehmet Erdem programı sebebi ile, mekanın en önceden dolan günü oluyor.

People Bodrum Canlı Müzik program

Pazartesi: Mehmet Erdem

Salı: Deniz Seki

Çarşamba: Cenk Eren

Perşembe: Deniz Seki

Cuma: Seren Servi

Cumartesi: Cenk Eren

Pazar: Berkay

People

Kışlık People’daki Cenk Eren programından

Ne giyilir?

Yazlık mekanında People Bodrum, denize sıfır bir iskelede oldukça ferah bir mekan olmuş. İşletme kışlıktaki, mermer, pirinç ve altın renklerden oluşan dekoratif malzemelerini, bir miktar yazlık mekan taşıyarak, elegant atmosferi korumuş. Bu ortama uygun olacak şekilde, yemekli oturma düzenini de hesaba katarak, iddialı-şık giyim tarzı mekan uygun olacaktır. Mekan yazlık olduğu için, spor/şık giyim tarzıda People Bodrum’da sakil durmayacaktır.

people

Kim kim gidilir?

People Bodrum, iyi yemek, iyi müzik ve eğlenceyi bir arada sunmayı hedefleyen bir mekan. Bu anlamda kutlamaya yönelik özel geceler için mekan rahatlıkla tercih edilebilir. Sevdiğiniz sanatçıya göre arkadaş grupları ile program için de People, ideal bir atmosfer sunuyor. Ayrıca yine sanatçıya göre, bekarlığa veda grupları da bu sene mekana ilgi gösterecek gibi gözüküyor.

people

Ne kadar ödenir?

People Taksim’de yemek fix bir fiyat olarak veriliyor. Menünün fiyatı, içecek hariç 340 TL. Eğer menünün yanında alkollü içki tüketilecekse, kişi başı 500 TL civarı bir rakamı gözden çıkarmanız gerekecek. Yemek fiyatının belli olduğu People Bodrum’da ödenecek hesabı, Seçilecek içki türü ve markası belirleyeceği için, bir anlamda “Sky is limit” durumundan bahsedilebilir. Yemek sorası bara gidilmesi halinde ise, müzik ücreti olarak kişi başı 100 TL hesaba yansıtılıyor. Üzerine içilecek içkiler mekanda 70-80 TL civarı fiyatlanıyor.

People Bodrum Adres: Atatürk Caddesi, No: 150 Göltürkbükü/Bodrum
Telefon: 0535 620 8787

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.