Etiler-Boğaz Kahve Mekanları

Camellia CoffeEatery

camellia

Yeniköy yeme-içme anlamında son zamanların en hareketli bölgelerinden. Ardı ardına açılan ve popüler olan restoranların ardından pandemi döneminde açılış hazırlıkları devam eden bir mekan dikkatimi çekmişti. Doğrusu belirsizliğin hakim olduğu bu dönemde yatırım yapmak için önemli bir özgüven gerekiyor diye düşünmüştüm. Temmuz ayı başında, faaliyete geçer geçmez ziyaret ettiğim Camellia CoffeEatery gözlemlediğim kadarıyla bölgedeki önemli bir eksiği gidermiş. Yeni bir marka olmakla beraber Camellia, zamanının önemli bölümünü kahve mekanlarında geçiren kitlenin beğeni ile karşılayacağı bir ortam vaat ediyor. Camellia, zincir kahvecilerde gördüğümüz özgür ve rahat ortamı, butik kahvecilerden beklenecek kahve kalitesi ile birleştirerek, sağlıklı yiyeceklerin sunulduğu, konforlu bir ortam hazırlamayı başarmış.

camellia

Kahve ve Mekan

Camellia, arkadaşlarla buluşmadan, iş toplantısına, kitap okumaktan, bir şeyler atıştırmaya ziyaret edilebilecek çok yönlü bir mekan olarak tanımlanabilir. Mekanın tasarımı yapılırken gelen misafirin motivasyonuna göre rahat edeceği alanlar yaratılmış. Camellia, self servis bir mekan olmakla birlikte, isteyenler için masaya servis hizmeti de bulunmakta. Kendi tabirleri ile “Casual Service” olarak belirledikleri bu hizmet anlayışıyla, misafirin ilgi odağını bozmandan masaların düzenli olmasını ve servis akışını sağlamayı amaçlamışlar. Özel kavrulmuş nitelikli çekirdeği ile kahvenin baş rolde olduğu mekan, kahvaltıdan öğle yemeğine kendine has bir menü sunuyor. Filtre kahvenin 9 TL, Americano’nun 12 TL’den sunulduğu mekanda, Cinammon Latte, Strawberry Macchiato gibi kahve yorumları mevcut. Camellia’da 3. dalga kahvecilerde gördüğümüz V60, Chemex, Aeropress gibi özel demleme kahveler de sunuluyor. Bu arada Yeniköy ikinci şube olarak açılmış. Hali hazırda açık olan Beykent ve Büyükçekmece Sahil haricinde bir kaç butik şube daha yoldaymış. (detaylı bilgi için tıklayın)

camellia

Camellia Menü Detayları

Camellia CoffeEatery, önceliği kahve olmakla beraber her zaman dilimine uygun bir yemek menüsü ile karşımıza çıkıyor. Mekanın kompaklığı ve lezzeti bir arada sunan kahvaltı tabakları, içerik ve sunum anlamında oldukça ilgi görüyor. Geleneksel ve batı tarzı kahvaltı seçeneklerinin yanı sıra Pancake (17 TL) ve Lor peynirli, cevizli, çörek otlu kahvaltı salatası (13 TL) gibi tabaklar, keyifli kahvaltı eşlikçileri olarak ön plana çıkıyor. Camellia’nın Sandviç (avokado & Lor 26 TL), Tost (Bazlama 17 TL), Salata (Kinoa Izgara Tavuk 30 TL) seçeneklerinin olduğu menüsünde, sağlıklı beslenmeyi amaçlayanlar için bir de Fit Öğün bölümü bulunmakta. Kruvasanların tek başına öğün gibi olduğu kahve mekanında, Antrikot Kruvasan (25 TL) ve tatlı severlerin memnun kalacağı Çilekli Kruvasan (24 TL) keyifli seçeneklerden. Mekanın sunduğu kahve eşlikçilerinden ise, Dere Otlu Ev Poğaçası  (3,5 TL) ve Ballı Cevizli Marlenka (19 TL) denenmesi gerekenlerden.

camellia

Camellia Şubeleri:
Camellia Beykent: Yavuz Sultan Selim Caddesi No:53 A Blok No:86 Beykent/Beylikdüzü
Camellia Yeniköy: Köybaşı caddesi No: 84 Yeniköy/Sarıyer
Camellia Büyükçekmece Sahil: Kordonboyu Cad. Cüneyt Arkın Sok. No:2 Dükkan No: 57/B-2 Büyükçekmece

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.