Kebapçı Nişantaşı-Beşiktaş

Cabbar Nişantaşı

Yeni normale geçiş esnasıda restoranların tekrar açılmasıyla birlikte bir toparlanma döneminden geçilirken, yeni mekanların da açıldığını görüyoruz. Nişantaşı’nda açılan Cabbar işte böyle zor bir dönemde açılmış olsada risksiz konsepti ile kısa zamanda popüler olmuş durumda. Riskiz konsept derken, son dönem Fiko Yeniköy ve Adana İl Sınırı Nişantaşı gibi lüks kebapçıların oldukça iyi performans gösterdikleri gözlerden kaçmıyordu. Aslında 2000’lerin başında gerçekleşen Tike, Köşebaşı, Venge gibi restoranların olduğu ilk lüks kebapçı furyasının ardından, bu döneme 2. dalga lüks kebapçılar dönemi denebilir. Bu ikinci dönem mekanları, yine şık dekorasyonları ile ön planda olurken, Adana’lı kebapçıların vurduğu damga ve yöresel lezzetlerin ön planda olması gözlerden kaçmıyor. Cabbar Nişantaşı, girişindeki Ocakbaşı bölümü, renkli dekorasyonu ve özgün lezzetleri ile zorlu döneme hızlı bir giriş yaptığı söylenebilir.

cabbar

İletmecisi Serkan Koca sebebiyle basında (Ahmet Hakan ve Hıncal Uluç yazdı) bulduğu yerin de katkısıyla hızlı bir ivme yakaladı. Cabbar kebap üzerine bir mekan olmakla ile beraber hemen girişinde yeni nesil meyhanelerde gördüğümüz tarda bir renkli mezelerin olduğu bir dolap ile misafirlerini karşılıyor. Girişteki ocakbaşı bölümü biraz ayak altı kalırken, hemen karşındaki bar bölümünde farklı melanlardan tanıdığımız üst düzey barmenler mekana özel kokteyllere (70 TL) imza atıyor. Cabbar Nişantaşı’nda ki özel lezzetler ise Adana Kebap (69 TL) Adana’daki usul şiş üzerinde yassı kıymayla yaplıyor. Menüdeki Jabbar Special (84 TL) ise, altında kuru et ve nohut ile tamamlanan kebap olarak şefin özel bir yemeği olarak servis ediliyor. Yenil nesil kebapçı konsepti ile eski Room & Roumers’ın olduğu yerde açılan Cabbar Nişantaşı, kişi başı ortalama 300 TL hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir.

cabbar

Cabbar Adres: Harbiye, Vali Konağı Cd. NO:6/A, 34367 Şişli/İstanbul
Telefon: 0532 392 1030

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.