Beyoğlu-Karaköy Şef Restoranı Street Food

Bordel İmbiss

Beyoğlu, son günlerde eski formuna kavuşma yolunda ilerliyor. Özellikle Taksim meydandan uzaklaşıp, Galata tarafına gidildikçe, o eski ruhu bir miktar daha fazla hissedebiliyoruz. Bu anlamda Asmalımescit ve çevresindeki mekanlar da bu ruhun yeniden oluşmasına yardımcı oluyor. Özellikle de Mabou Pera, bu mekanlar arasında en sevdiklerimden.

Şimdi bir arka sokağında Mabou Pera’nın yaratıcısı ve mekanın şefi olan Cem Ekşi’nin yepyeni mekanı açıldı, Bordel İmbiss! Mutfakta ise Banliyo’dan tanıdığımız Gökhan Çilak var. Böyle bir ekibin elinden iyi bişey çıkacağı zaten çok açık. İkisi de hem başarılı şefler hem de işine fazlasıyla özen gösteren, her bir adımını takip eden insanlar. Dolayısıyla yeni projeleri de pek tabii ki öncekiler gibi özenli, güzel ve şaşırtıcı. Bordel İmbiss, Journal Sokak’ta (Eskiden Babylon’un olduğu sokak) kurulmuş, minik bir restoran. Daha çok sokak lezzetleri var; ancak her biri gerçekten çok lezzetli.

Bunda soslar da dahil çoğu şeyin el yapımı olarak, burada hazırlanması, ürünlerin doğru seçimi ve birleşiminin de etkisi büyük. Minicik bir dükkanda harikalar yaratıldığını söyleyebilirim. O kadar minik ki, siparişinizi verip dış kısımda bar modeli oturma alanlarında bekliyorsunuz. Bu sırada sokağın nabzını tutmak bana keyifli geldi çünkü bu sokak, daha gençken daima zaman geçirmek için geldiğimiz, gece dışarı çıktığımızda da muhakkak yolumuzun düştüğü bir sokak. Menüye dönecek olursak; şeflerin ‘’Az, öz’’ anlayışı burada da sürüyor. Currywurst (75 TL), Taze Sucuk Ekmek (85 TL), Azgın Tavuk (75 TL) ve Ver Bir yanak (85 TL) menünüz yıldızlarından. Yancısız olmaz derseniz patates, müco, çıtır işkembe ve sarımsaklı ekmek (25 TL) ile mac&eski kaşar ile pici cacio e pepe de menüde mevcut. Hepsi denenesi olduğundan, en güzeli kalabalık gidip tüm menüyü deneyimlemek. Üstelik burada bira da var. Biranız eşliğinde bu lezzetlerin tadına bakmak fazlasıyla mutlu edici. Ben Falafel Pita’yı denedim. Hem içindeki sosu hem de biber ile birlikte enfes bir lezzetle karşılaştım. Tekrar deneyeceğime eminim. Yemek sonrası baklava-dondurma tatlılarına da yer bırakın. Bordel İmbiss, haftanın her günü 12:00 – 01:00 arası açık. Mutlaka uğrayın!

Adres : Asmalımescit Mah. Journal Sok. 2A Beyoğlu/İstanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.