Bodrum Kokteyl-Bar Müdavimlist

Bodrum Merkez 3 Bar Önerisi

Gekko Bodrum
Yazan: Bora Sarısu

Bodrum merkez enteresan bir bölge. Çarşı içerisinin yıllar içerisinde kendini yenileyememiş, hatta mağazalar ve yeme-içme mekanları anlamında geriye gitmiş bir hali var. İçerisine havuç, patates, biber yerleştirilmiş dönercileri, yan yana açılmış çakma saatçi ve çantacıları, insan da Sultanahmet ile Almanya’daki bir Türk mahallesi arası bir yerdesiniz hissi uyandırıyor. Halbuki çarşı içi çoktan otantik hal korunarak, o sahte saat ve çanta markalarının gerçeklerini satan mağazalar ve Zara, H&M gibi dünya markaları ile dolmalıydı. Ama yine de çarşının güzelliği şöyle bir içine doğru kafayı uzatmaya değiyor. Üstelik son dönem çarşı içerisine açılmaya başlayan nitelikli barlar, bir dönüşüm başlangıcı olabilir. Yazının devamında, 3 keyifli mekandan oluşan bir Bodrum barlar turu yapacağız.


Bodrum Çarşı

Bodrum Çarşı

Tur, Marina tarafından Başlıyor

Marina tarafı dünya mutfağından, balıkçısına, sünger pizzasından, Musto’suna keyifli yeme-içme mekanları ile dolu. Marina Yatch Club restoranları ve canlı müzik programlarıyla yıllar içerisinde bu bölgenin hareketlenmesine önemli katkıda bulundu. Tura ister yemek sonrası, ister atıştırmalığa barda yapmak üzere 10:30-11:00 gibi Marina tarafındaki Soprano’s Bodrum ile başlıyoruz

Soprano’s Bodrum (Güncelleme. Mekan kapandı 01.07.2019)

Gece rutuna başlamak için Soprano’s oldukça iyi bir seçim. Çünkü bar hem diğer birçok mekana göre daha erken hareketleniyor, hem de menüsü finger food lardan oluştuğu için içkinin yanında atıştırma imkanı var. Marina vista otelin terasındaki mekan, Bodrum kalesine ve marinaya bakan güzel bir manzaraya sahip. Aykut Gürel-Senem Çapa çiftinin mekanı Soprano’s da müzik 1 numaralı unsur durumunda. Haftanın 3 günü değişik Dj’lerin çaldığı mekanda değişmeyen tek şey Şamdan tarzı müzik. Aynı zamanda mekanın müşterileri ağırlayan ekibinin başında da Şamdan’ın duayen barmeni Alican Kurnaz bulunuyor.

Soprano's Bodrum'un eyifli manzarası

Soprano’s Bodrum’un eyifli manzarası

Soprano’s Bodrum’un barında Diageo word class finalistlerinden Caner Doğan bulunmakta. Bu sebep ile mekanın başka yerde içemeyeceğiniz kokteyllerini (signature cocktails) denemenizde fayda var. Soprano’s, yüksek standart içkileri ve kuvvetli müziği ile geceye başlamak için ideal bir mekan.

Caner Doğan, Diageo World Class barmenlerinden

Caner Doğan, Diageo World Class barmenlerinden

Bodrum Çarşıya Hareket

Gekko Cocktail&Whisky Bar

Bodrum çarşı içerisindeki mekan, yaz sıcakları dolayısıyla gece yarısı gibi hareketleniyor. İçki uzmanı Ertan Engin tarafından açılan mekan, viski seçenekleri ve kokteylleri ile iddialı. Gece 1:00 gibi ideal yoğunluğa ulaşan mekanın ferahlatıcı kokteylleri, sıcak yaz ayında oldukça iyi geliyor. Blues, Jazz ezgileri ile başlayan müzik, ilerleyen saatlerde dinlenebilir vokal house müziğe ile dışarıda takılan kitleyi mekanı içerisine davet ediyor.

Gekko Cocktail&Whisky Bar, Bodrum

Gekko Cocktail&Whisky Bar, Bodrum

Mekanın barı, Ertan Engin‘in içki sektöründeki uzmanlığı ve tecrübesi sebebi ile oldukça kuvvetli bir ekipten oluşmuş. Son dönem ülkemizdeki kokteyl trendlerini belirlemede önemli payı olan Diageo World Class yarışmasının, finalistlerinden Çağlar Yılmaz Gekko‘nun bar kadrosunda bulunuyor. Bir müdavim mekanı olma yolunda hızla ilerleyen Gekko Whisky&Cocktails, Bodrum’a yerleşmiş kitlenin kış aylarında akşam iyi içki içebileceği önemli bir alternatif olacak gibi gözüküyor.


Gekko Cocktail&Whisky Menü

Gekko Cocktail&Whisky Menü

Mandalin Sound Bodrum

Mandalin, canlı müzik sahnesi ile yaz-kış hareketli olan Bodrum’un en keyifli bir mekanlarından bir tanesi. Mekanın kaleye açılan harika manzarasıyla, iyi müzik birleştiğinde nokta atış bir gece geçiriliyor. Gekko ile karşılıklı olan mekana o günkü performansa göre gir çık yapılarak güzel bir gece finali yapılabilir. http://www.mandalinsound.com/program.asp

Mandalin Sound Bar, Bodrum

Mandalin Sound Bar, Bodrum

Eğer geceye hala devam etmek istiyorsanız fenomen bodrum mekanı Veli Bar’ın sabahın erken saatlerine kadar devam ettiğini unutmayın…

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.