Bodrum-Çeşme Kahvaltı

Bodrum 3 Kahvaltı Mekanı


Bodrum kahvaltı mekanları son dönem oldukça gelişmeye başladı. Eskiden belki de en çok gidilen restoran tipi balık restoranları iken, şimdilerde kahvaltı, Bodrum’un en favori öğünü oldu. Aşağıda işini layığıyla yapan ve oldukça sevilen 3 Bodrum Kahvaltı mekanı bulunmakta.

ZEYTİN ALTI

#kahvaltı #balıkçı

Yalıkavak’tan Gümüşlüğe giderken, hemen yol üstünde (Geriş mevkii) bulunan mekan, akşamları balık lokantası, sabahları ise kahvaltı hizmeti veriyor. Bodrum’un yerel halkı tarafından da sevilen işletme, yaz-kış belli bir doluluk oranına sahip. Toprak sahibi Ertuğrul Bey tarafından işetilen mekan, tam bir aile işletmesi. Domates, salatalık, biber bahçeden. Yumurtalar ise kümesten. Akşam balık yemek için gittiğinizde de Ertuğrul şefi, balıkların kıvamında pişmesi için ızgara başında görebilirsiniz.

Bodrum zeytinaltı kahvaltı manzarası

ZEYTİNALTI’NDA MANZARA BOL

Manzarası ile ön plana çıkan mekan, Yalıkavak koyuna hakim konumda. Yeşillik ve çiçekler ile bezenmiş bahçesi, meşhur Yalıkavak manzarası ile birleşince ortaya keyifli ve huzur dolu bir mekan çıkıyor. Soğuk kış aylarında gidildiğinde bahçeye konulan sobalar ise, mekana ayrı bir keyif katıyor.

Bodrum zeytinaltı ege serpme kahvaltısı

ZEYTİNALTI EGE SERPME KAHVALTISI

ZETİNALTI GERİŞ: Erdemir Cad. 29/B, Bodrum/Muğla (0252) 385 3876 SERPME KAHVALTI: 30 TL

Asmalı Çardak, Yalıkavak

#kahvaltı

Bodrum’un son yıllarda en yaygınlaşan öğünü hiç tartışmasız kahvaltı denebilir. Yalıkavak’da bu kahvaltıcıların en ünlülerinin olduğu bölge. Asmalı Çardak’ın işletmecisi Mehmet Bey’in deyimiyle “gün boyu hatta akşam bile deniz kenarında olan insanlar, kahvaltı için iç bölgeleri tercih ediyor.” Bu iç bölgelerde yerel halkın evlerine ait bahçelerde, doğal ortam ve yiyeceklerden oluşan kahvaltılar, Bodrum’a tatile gelen insanlar için otantik bir ortam sunuyor. Yalıkavak Asmalı çardak’da bu mekanların öncülerinden bir tanesi. Erken saatlerden itibaren başlayan kahvaltı servisi, eğlenceden hızını alamamış kitlenin katılımıyla öğleden sonraya kadar devam ediyor. Ayrıca Asmalı Çardak’da birçok ünlü mekan sahibi, oyuncu ve şarkıcıyı da görmek son derece alışagelmiş bir durum. Asmalı çardak Yalıkavak Asmalı Çardak’da kahvaltı oldukça geniş bir menüden oluşuyor. Kendi yaptıkları 5 çeşit reçel, Bodrum yöresine ait peynirler, bahçeden koparılmış söğüş ve evin tavuklarından gelen doğal yolla yumurtlanmış yumurta, bal-kaymak ve zeytin çeşitleri serpme olarak masanıza geliyor. Mekanın en sevilen lezzetlerinden birsi de oturur oturmaz masanıza gelen ve kahvaltı gelen kadar midenizi bastıran, otlu peynirden yapılma dolama ve kabaklı börek. Taze taze önünüzde açılan bu börekler, sezona göre birçok faydalı ege otunu içerisinde barındırıyor. asmalı çardak

ASMALI ÇARDAK YALIKAVAK: Merkez, Kayacık Cd., 48990 Yalıkavak/Bodrum/Muğla

SERPME KAHVALTI : 35 TLHAVVA ANA (18.09.2015 GÜNCELLEME)

#kahvaltı

Yalıkavak’tan Gündoğan’ a giderken, Migros’u geçer geçmez sağa girip, yukarılara doğru çıkıyorsunuz. Mekana vardığınız kapıda ki Range Rover, BMW’ler den hemen anlaşılıyor. Mekan, Havva ananın bahçesine kurulu, 50-60 kişilik bir yer. Saf saf rezervasyonsuz gittiğinizde, sezonda yer bulmanız hemen hemen imkansız. Ben de ilk gidişimde yer bulamadım. Ancak Eylül başı rezervasyonsuz gittiğim halde kolayca yer buldum. Bu arada kışın sadece hafta sonları açık oluyormuş.

Bodrum havva ana kahvaltı yeri

POPÜLER MEKAN HAVVA ANA

Kahvaltı klasik ege kahvaltısı. İşletmeyi diğer yerlerden farklı kılan en önemli özelliği, odun fırında anlık olarak, size özel pişen pidesi ve böreği. Havva ana kahvaltının en önemli unsurunu olan ekmeği, en iyi şekilde yapmayı hedeflemiş. Zaten süper aç olarak mekana gittiğinizde, odun fırınında pişmiş sıcacık pide, önünüzde ne varsa silip süpürmenize sebep oluyor. Odun fırının verdiği köz tadı, diğer unsurları, değerlendirmenize fırsat vermeden, hatırı sayılır bir tatmin duygusu yaratıyor. Havva ana bodrum Son olarak, Havva ana, her anlamda farkındalığı yüksek bir insan. Kendisine, aman buranın doğallığını bozmayın diye öğüt veren şehirli sosyetiklere, “Keşke siz de kendi yaşadığınız şehirlerin doğallığını bozmasanız” diye lafı çakıveriyor. Havva ana köz HAVVA ANA FACEBOOK SAYFASI HAVVA ANA: 0252 386 3306 KAHVALTI FİYATI: 35 TL

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment