Maslak-Levent Pub-Gastro Pub

Birebir Gastro Art

birebir

Pandemiye rağmen şehirde mekan hareketliliği son hız devam ederken, Reşitpaşa-Armutlu hattı popülerliğini koruyor. Özgün ve nitelikli projeler için birçok anlamda uygun şartlar sunan bölge dikkat çekici mekanlara ev sahipliği yapıyor. Demet Evgar ve Levent Babataş’ın ev sahibi olduğu Birebir Reşitpaşa, butik bir restoran-bar olarak 2020 Ekim ayında açıldı. Aslında Reşitpaşa’da birçok renkli mekan olsa da, içki servisi çoğunda bulunmuyor. Birebir Gastro Art ise iyi yemek ve içkinin rahat bir ortamda servis edildiği mahalle barı atmosferinde bir mekan olarak tarif edilebilir. İyi bir kokteyl-bar ayarında kokteyller yapan mekan, son dönem sıkça görülen “belli bir mutfağa bağlı kalmama prensibi” ile hareket ediyor.

birebir

Menüde Pancar Soslu Linguini’den Antep usulü Patlıcan Dolma’ya lezzetler sunan Birebir Reşitpaşa, kendine özgü tatları ile özel bir deneyim vaat ediyor. Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan Ispanaklı Çılbır ve bowl tabakları gibi alternatifler sunuyor. Gün içi kahveye uğranabilecek restoran-bar iş çıkışı barı ve akşam yemeği için de ziyaret edilebilir. Ancak kompaklığı ile Birebir Gastro Art en çok grup kapamaları için uygun bir mekan olacak gibi duruyor. Dış oturma alanının az olması ise Reşitpaşa’daki mekanın ne önemli dezavantajı olarak sayılabilir.

Adres: Reşitpaşa Mah. Cengiz Topel Caddesi D:No :3A İstanbul, 34467
Telefon: (0212) 323 56 16

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."