Brasserie-Bar Karma Dünya Nişantaşı-Beşiktaş

Biber Bar Nişantaşı

Biber Nişantaşı
Yazan: Bora Sarısu


Nişantaşı Abdi İpekçi, geçmişten günümüze her daim önemli mekanlara ev sahipliği yapmış bir caddedir. Akşam barı tarzı mekan üretmek de güçlük çeken İstanbul’da bu cadde, bu anlamda hiç zorlanmamıştır. 80’li yıllarda Zihni barlar, 90’lı yıllarda Downtown’lar, Cafe İn’ler 2000’li yıllarda Buz barlar, Niş’ler İstanbul’daki en keyifli bar ortamları olarak hafızalarda kaldılar. Son 10 sene ise bu anlamda bayrak, Biber bar ve biraz da Nişantaşı brasserie de diyebiliriz. Biber bar Nişantaşı, şık dekorasyonu, hemen havaya sokan müzikleri, tamamlayıcı yemek menüsü ve mekana özel kokteylleri ile keyifli bir akşam barı ve dancing bar olarak bölgedeki bu kültürü devam ettiriyor.

biber

Papermoon ve Şamdan’ın sembol isimleri Biber’de

Ne yenir, Ne içilir?

Bar olarak ön plana çıkan bir mekan olsa da Biber’in uzak doğudan, Akdeniz’e karma dünya mutfağı üzerine oldukça geniş bir yemek menüsü var. Örneğin menüde sadece özellikli restoranlarda görülebilecek ağır ateşte pişmiş bölümü var ki, bunlar arasında Dana yanak ve iki kişilik olarak hazırlanan Kuzu kol oldukça seviliyor. Ana yemek olarak serbest gezmiş fırında tavuk, Cafe de paris soslu dana madalyon diğer favori tabaklar olmakla beraber Biber’in Risotto tabakları da oldukça iddialı. Biber Nişantaş’ına Akşam yemeği için rahatlıkla gidebileceğini gibi barda atıştırmalık tabaklar alınarak da takılınabilir. Biber barda bu anlamda bir sushi ve atıştırmalık başlangıçlar menüsü de mevcut.

Biber Nişantaşı

Biber Nişantaşı, geniş barında klasik içkilerin yanında mekana özel kokteyller de sunuyor. Mekanın bar şefi Özkan Yaman’ın oluşturduğu menüde şişede bekletilerek aromalandılmış içkilerden oluşan bir çok imza kokteyl bulunmakta. Bu kokteyllerden The queen ve Hot bourbon en sevilenler arasında. Biber’in özellikle acılı kokteylleri sushi tabakları ile uyum sağlayacak şekilde düşünülerek hazırlanmış. Dolayısıyla mekanda kokteyl-yemek uyumu üzerine bir menüde düşünülebilir.

Biber

Ne zaman Gidilir?

Biber Nişantaşı, hafta içi akşam 16:00 itibarı ile servise başlıyor. Mekanın hareketli saatleri ise iş çıkışı itibarı ile başlıyor. Hafta için mekana 18:00 itibarı ile akşam barı olarak gidilebileceği gibi, ilerleyen saatler de hızlanan müzik ile beraber, dancing bar atmosferine de gidilebilir. Örneğin civarda bir yerde iş yemeğin desiniz ve ev gitmeden önce iyi müzik dinleyip, biraz da dans edeyim diyorsanız, Biber bar 22:00 ve sonrası için tam aradığınız yer. Hafta sonları ise Biber Nişantaşı kulüp saati anlamında daha uzun bir saat dilimine yayılırken (22:00-04.00) akşam yemeği için rezervasyon yapmak önem kazanıyor.

Biber

Biber’in cadde üzerindeki dış bölümünde kışın şömine yanıyor

Ne Giyilir?

Biber bar, Nişantaşı’nın en lüks mağazalarının arasında olan bir mekan olarak, dekorasyonunu da bölgenin dokusuna uygun olarak yapmış. Mermer bar, deri koltuklar, şık mobilyalar, ve uyumlu tablolar ile oldukça şık bir mekan. Mekan, akşam barı olarak başlamak ile birlikte, gecenin ilerleyen saatlerinde pre-club bir mekana dönüşüyor. Akşam yemeğine de gelenleri de hesaba katarsak chic & sexy mekanın birinci giyim kodu olacaktır. Hafta içi iş çıkışı gidiliyorsa iş/şık ve hafta sonları için spor/şık mekanın ikincil giyim kodları olarak şekilleniyor.

Biber Nişantaşı

Kim Kim Gidilir?

Biber Nişantaşı, işi çıkışı bir arkadaşınız kapıp bir kaç içki içip, iyi müzik dinlerken sohbet için ideal bir mekan. Yine zamansız ve etkileyici bir dekorda (ilerleye saatlerde biraz da hareketlenen bir mekan arayanlara özellikle) özel gün yemeği deneyimi yaşamak ve yaşatmak için de mekan tercih edilebilir. Mekanın en uygun olduğu kullanım alanlarından birisi de kutlama grupları için iyi bir ortam sunuyor olması. Mekanda yemek için uygun lounge tarzı alanların olması ve sonrasında ortamın hareketlenmesi, tek mekanda tüm geceyi geçirmek isteyen gruplar için ideal bir ortam sunuyor.


Ne Kadar Ödenir?

Biber barda kokteyl fiyatları 45-50 TL civarı olup, hafif atıştırmalı bir akşam barı yapmanız halinde kişi başı 150 TL civarı çıkmanız mümkün. Biber’in atıştırmalık tabaklarından örnek olarak Mini burger 45 tL, Çıtır ördek gyzo 38 TL. Yine aynı şekilde mekana kulüp saatlerinde gittiyseniz içkiler 40-50 TL civarı olup, şişe açmanız durumunda standart grup 800 TL civarı. Ana yemekli, şaraplı bir akşam yemeği için Biber Nişantaşı kişi başı 250 TL, hafif de kulübe kalırsanız 300 TL ortalama fiyatlı bir mekan olarak düşünülebilir. İmza ana yemek tabaklardan bazılarının fiyatı: Ağır ateşte pişmiş kuzu kol (iki kişilik) 185 TL Serbest gezmiş fırında tavuk 52 TL

Biber Bar Nişantaşı Adres: Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Cd. No:36 Nişantaşı/Şişli
Telefon: (0212) 231 41 05

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.