Kapanan Mekanlar

Biber Bar Nişantaşı (Kapandı)


Nişantaşı Abdi İpekçi, geçmişten günümüze her daim önemli mekanlara ev sahipliği yapmış bir caddedir. Akşam barı tarzı mekan üretmek de güçlük çeken İstanbul’da bu cadde, bu anlamda hiç zorlanmamıştır. 80’li yıllarda Zihni barlar, 90’lı yıllarda Downtown’lar, Cafe İn’ler 2000’li yıllarda Buz barlar, Niş’ler İstanbul’daki en keyifli bar ortamları olarak hafızalarda kaldılar. Geçtiğimiz son 5 sene de ise Abid İpekçi Caddesinde eskilerden bir Biber bar ve bir da Nişantaşı brasserie kaldı diyebiliriz. Biber bar Nişantaşı, klasikleşme yolunda giden dekorasyonu ile akşam barından, butik bir gece kulübüne dönüşen tarzı ile yoluna devam ediyor. 2019 sonbaharında Biber’in üst katına açılan Ji ise, 50 kişilik özel bir after gece kulübü olarak hizmet verecek.

Biber Nişantaşı Kapandı (Güncelleme 10.10.2020)

Yerine Inno Nişantaşı açıldı

biber

Papermoon ve Şamdan’ın sembol isimleri Biber’de

Ne yenir, Ne içilir?

Biber Bar, ortaya paylaşıma uygun olacak şekilde brasserie-bar ortamında rahat yenileyebilecek yemelerden oluşan bir menü sunuyor. Akdeniz mutfağı ağırlıklı menünün başlangıç ve atıştırmalık bölümünden Burattalar, füme et ve şarküteri et tabakları yanı sıra sokak lezzeti uyarlamsı tacolar denenebilir. Sağlık seçime yönelik salataların da olduğu menüde makarna bölümünden Fettuccini di Mare, pizzalardan Dana Çöp Pizza spesiyaller arasında sayılabilir. Burgerlerin de ana yemek kıvamında olduğu Biber Nişantaşı’nda Dana Pirzola, Somon Izgara gibi tabaklar mevcut

Biber Nişantaşı

Biber Nişantaşı, geniş barında klasik içkilerin yanında mekana özel kokteyller de sunuyor. Bu anlamda mekanın bar mensünde şişede bekletilerek aromalandırmış içkilerden oluşan bir çok imza kokteyl bulunmakta. Bu kokteyllerden The queen ve Hot bourbon en sevilenler arasında. Biber’in özellikle acılı kokteylleri sushi tabakları ile uyum sağlayacak şekilde düşünülerek hazırlanmış. Dolayısıyla mekanda kokteyl-yemek uyumu üzerine bir menüde düşünülebilir.

Biber

Ne zaman Gidilir?

Biber Nişantaşı, hafta içi akşam 16:00 itibarı ile servise başlıyor. Mekanın hareketli saatleri ise iş çıkışı itibarı ile başlıyor. Hafta için mekana 18:00 itibarı ile akşam barı olarak gidilebileceği gibi, ilerleyen saatler de hızlanan müzik ile beraber, dancing bar atmosferine de gidilebilir. Örneğin civarda bir yerde iş yemeğin desiniz ve ev gitmeden önce iyi müzik dinleyip, biraz da dans edeyim diyorsanız, Biber bar 22:00 ve sonrası için tam aradığınız yer. Hafta sonları ise Biber Nişantaşı kulüp saati anlamında daha uzun bir saat dilimine yayılırken (22:00-04.00) akşam yemeği için rezervasyon yapmak önem kazanıyor.

Biber

Biber’in cadde üzerindeki dış bölümünde kışın şömine yanıyor

Ne Giyilir?

Biber bar, Nişantaşı’nın en lüks mağazalarının arasında olan bir mekan olarak, dekorasyonunu da bölgenin dokusuna uygun olarak yapmış. Mermer bar, deri koltuklar, şık mobilyalar, ve uyumlu tablolar ile oldukça şık bir mekan. Mekan, akşam barı olarak başlamak ile birlikte, gecenin ilerleyen saatlerinde pre-club bir mekana dönüşüyor. Akşam yemeğine de gelenleri de hesaba katarsak chic & sexy mekanın birinci giyim kodu olacaktır. Hafta içi iş çıkışı gidiliyorsa iş/şık ve hafta sonları için spor/şık mekanın ikincil giyim kodları olarak şekilleniyor.

Biber Nişantaşı

Kim Kim Gidilir?

Biber Nişantaşı, işi çıkışı bir arkadaşınız kapıp bir kaç içki içip, iyi müzik dinlerken sohbet için ideal bir mekan. Yine zamansız ve etkileyici bir dekorda (ilerleye saatlerde biraz da hareketlenen bir mekan arayanlara özellikle) özel gün yemeği deneyimi yaşamak ve yaşatmak için de mekan tercih edilebilir. Mekanın en uygun olduğu kullanım alanlarından birisi de kutlama grupları için iyi bir ortam sunuyor olması. Mekanda yemek için uygun lounge tarzı alanların olması ve sonrasında ortamın hareketlenmesi, tek mekanda tüm geceyi geçirmek isteyen gruplar için ideal bir ortam sunuyor.


Ne Kadar Ödenir? (Güncelleme 17.11.2019)

Biber barda kokteyl fiyatları 65-75 TL civarı olup, hafif atıştırmalı bir akşam barı yapmanız halinde kişi başı 200 TL civarı çıkmanız mümkün. Biber’in atıştırmalık tabaklarından Avokado Somon Buratta ve Mantarlı Karides Şiş 55 TL olarak fiyatlanmış. Pizzaların 45-70 TL arası fiyatlandığı mekanda, Fettucini Di Mare 75 TL, Dana Lokum 90 TL’den servis ediliyor. Ana yemekli, şaraplı bir akşam yemeği için Biber Nişantaşı kişi başı 300 TL, hafif de kulübe kalırsanız 400-500 TL  fiyat beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Biber Bar Nişantaşı Adres: Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Cd. No:36 Nişantaşı/Şişli
Telefon: (0212) 231 41 05

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."