Brasserie-Bar Butik Gece Kulübü Dünya Mutfağı Kadıköy-Cadde

Biber Bar Ataşehir

Biber Bar Ataşehir
Yazan: Bora Sarısu

Ataşehir’de yerleşim çılgınca büyümeye devem ederken, sosyal hayata dair mekanlar da bu hıza ayak uydurmaya çalışıyor. Büyük bölümü Avm’ler içerisinde açılan yeme-içme mekanlarının bölgedeki demografiye ne kadar ayak uydurduğu ise tartışılır. Zira çoğu rezidans şeklinde olan binalarda yaşayan genç kitlenin akşam çıktığında genelde yine Avrupa yakasını tercih ettiği görülüyor. Bu anlamda Biber Bar Ataşehir, Restoran-Bar ve gece kulübü konsepti ile bölgede fark yaratan bir mekan olmuş.

Biber Bar Ataşehir

Şimdi klasik 5 sorumuzda Biber Bar Ataşehir’i inceleyelim

Ne yenir, Ne içilir?

Biber Ataşehir’in menüsü Sushi’den akdeniz mutfağına oldukça kapsamlı bir şekilde yapılmış. Nişantaşı Biber’de olduğu gibi menü de ön plana çıkan bölümü olan ağır ateşte pişirilenler den Kuzu kol ve Dana yanak, mekanın spesiyal tabaklarından. Biber Bar’ın menüsü başlangıç ve ana yemek bazlı bir yemek için uygun olmakla beraber, ortaya paylaşımlı atıştırmalıklar ile ilerlemeye de imkan veriyor Hatta menüde Sushi bölümün olması barda takılırken bile içkilerle uyumlu (Sushi ile uyumlu kokteyller) eşleşmeler yapabilmenize imkan sağlıyor.

biber-bar-atasehir

Ne zaman Gidilir?

Haftanın 7 günü 10:00 itibarı ile aktif olan Ataşehir Biber, hareketli saatlerini gece itibarı ile yaşıyor. Hafta içi mekan bar ve akşam yemeği olarak devam ederken, hafta sonları gece kulübü kimliği ön plana çıkıyor. 90’lı yıllarda en az hafta sonu kadar yoğun geçen Çarşamba geceleri Biber Bar’da adeta yeniden canlandırılmış. Her Çarşamba mekanda yapılan özel bir etkinlik ile gece ilerleyen saatlere kadar hareketli bir şekilde devam ediyor.

reztoran

⬆️

Biber Rezervasyon İçin Tıkla

biber-bar-atasehir

Ne Giyilir?

Biber Bar Ataşehir Watergarden’in içerisinde olmasına rağmen dışarıdan kendine özel girişi olan bir mekan. Dekorasyon olarak Nişantaşı Biber’in çizgilerini yansıtan mekan, ortadaki büyük barı ve çevresindeki locaları ile ideal bir gece kulübü olarak dizayn edilmiş. Spor/şık tarzın mekana en uygun giyim tarzı olduğunu belirtebileceğim Biber, özellikle gece kulübü saatlerinde Chic & Sexy giyim tarzına daha bir yaklaşıyor.

biber-bar-atasehir

Kim Kim Gidilir?

Biber Ataeşehir’de gece saatlerine doğru, müziğin hızlanması ile beraber mekan akşam barından, gece kulübüne dönüşüyor. Bu durumda yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözmek isteyen kutlama grupları için mekanı avantajlı kılıyor. Yine Biber’in loca bölümleri olması bekarlığa veda grupları içinde ideal bir ortam sunuyor. Akşam barı ve gece kulübü için bir arkadaşınızı kapıp gidebileceğiniz mekan, Avrupa yakasına geçmek istiyorsanız denenebilir.

biber-bar-atasehir

Ne Kadar Ödenir?

Biber Ataşehir’da spesiyallerden Dana yanak 83 TL, 2 kişilik hazırlanan Kuzu kol 165 TL. Geceyi, şık bir akşam yemeği olarak kurguladıysanız eğer, kişi başı 250 TL, Kulüp saatine kalınıyorsa kişi başı 350 TL olarak düşünülebilir. Hafta içi başlangıçlar ve/veya sushi menüsü ile, barda takılmalı bir akşam geçirmenin maliyeti ise kişi başı 200 TL düşüncesiyle hareket edilebilir. Mekana özel kokteyllerinde bulunduğu Biber Bar’da kokteyl fiyatları 45 TL civarında seyrediyor.

Biber Bar Adres: Barbaros Mh. Ahlat Sk. Watergarden AVM No:2 A Blok 12, Ataşehir
Telefon: (0216) 504 20 60

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.