Brasserie-Bar Gece kulübü Kadıköy-Cadde Karma Dünya

Biber Bar Ataşehir

Biber Bar Ataşehir
Written by Bora Sarısu

Ataşehir’de yerleşim çılgınca büyümeye devem ederken, sosyal hayata dair mekanlar da bu hıza ayak uydurmaya çalışıyor. Büyük bölümü Avm’ler içerisinde açılan yeme-içme mekanlarının bölgedeki demografiye ne kadar ayak uydurduğu ise tartışılır. Zira çoğu rezidans şeklinde olan binalarda yaşayan genç kitlenin akşam çıktığında genelde yine Avrupa yakasını tercih ettiği görülüyor. Bu anlamda Biber Bar Ataşehir, Restoran-Bar ve gece kulübü konsepti ile bölgede fark yaratan bir mekan olmuş. Batı Ataşehir Watergarden’da açılan Nişantaşı’nın köklü mekanı, bölge de yaşayan insanlar tarafından çok zaman geçmeden benimsenmiş durumda.

Biber Bar Ataşehir

Şimdi klasik 5 sorumuzda Biber Bar Ataşehir’i inceleyelim

Ne yenir, Ne içilir?

Biber Bar Ataşehir, bölgede Fine Dining bir restoran olamaması sebebi ile biraz da bu açığı kapatıyor diyebiliriz aslında. Zira menüsü özel bir akşam yemeği için gayet uygun olan mekanın mutfak şefi Cihat yıldız, Bice, Havana, Vogue gibi birçok köklü restoranda çalışmış. Menünün ön plana çıkan bölümü olan ağır ateşte pişirilenler den Kuzu kol ve Dana yanak, mekanın spesiyal tabaklarından. Biber Bar’ın menüsü başlangıç ve ana yemek bazlı bir yemek için uygun olmakla beraber, ortaya paylaşımlı atıştırmalıklar ile ilerlemeye de imkan veriyor Hatta menüde Sushi bölümün olması barda takılırken bile içkilerle uyumlu (Sushi ile uyumlu kokteyller) eşleşmeler yapabilmenize imkan sağlıyor.

biber-bar-atasehir

Ne zaman Gidilir?

Haftanın 7 günü 10:00 itibarı ile aktif olan Biber’e öğle yemeği veya ara saatlerde kahve için gidilebilir. Ama mekanın hareketli saatlerinin akşam barı ve yemeği esnasında yaşandığını belirtmek lazım. Hafta içi mekan bar ve akşam yemeği olarak devam ederken, hafta sonları gece kulübü kimliği ön plana çıkıyor. Yoğunluğu hesaba katarak hafta sonları özellikle akşam yemeği için rezervasyon ile gidilmesinde fayda var. 90’lı yıllarda en az hafta sonu kadar yoğun geçen Çarşamba geceleri Biber Bar’da adeta yeniden canlandırılmış. Her Çarşamba mekanda yapılan özel bir etkinlik ile gece ilerleyen saatlere kadar hareketli bir şekilde devam ediyor.

biber-bar-atasehir

Ne Giyilir?

Biber Bar Ataşehir Watergarden’in içerisinde olmasına rağmen dışarıdan kendine özel girişi olan bir mekan. Dekorasyon olarak Nişantaşı Biber’in çizgilerini yansıtan mekan, ortadaki büyük barı ve çevresindeki locaları ile ideal bir gece kulübü olarak dizayn edilmiş. Spor/şık tarzın mekana en uygun giyim tarzı olduğunu belirtebileceğim Biber, özellikle gece kulübü saatlerinde Chic & Sexy giyim tarzına daha bir yaklaşıyor.

biber-bar-atasehir

Kim Kim Gidilir?

Biber Bar Ataşehir bölgedeki Fine dining ortamına en yakın mekan durumunda. Bu sebeple mekan özel gece yemekleri için oldukça tercih ediliyor. İlerleyen saatlerde müziğin hızlanması ile beraber mekan akşam barından, gece kulübüne dönüşüyor. Bu durumda yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözmek isteyen kutlama grupları için mekanı avantajlı kılıyor. Yine Biber’in loca bölümleri olması bekarlığa veda grupları içinde ideal bir ortam sunuyor. Akşam barı ve gece kulübü için bir arkadaşınızı kapıp gidebileceğiniz mekan Avrupa yakasına geçmeden, bölgede iyi vakit geçirmek için kullanışlı bir adres olmuş.

biber-bar-atasehir

Ne Kadar Ödenir?

Biber Ataşehir’da spesiyallerden Dana yanak 83 TL, 2 kişilik hazırlanan Kuzu kol 165 TL. Geceyi, şık bir akşam yemeği olarak kurguladıysanız eğer, kişi başı 200 TL, Kulüp saatine kalınıyorsa kişi başı 300 TL olarak düşünülebilir. Hafta içi başlangıçlar ve/veya sushi menüsü ile, barda takılmalı bir akşam geçirmenin maliyeti ise kişi başı 150 TL düşüncesiyle hareket edilebilir. Mekana özel kokteyllerinde bulunduğu Biber Bar’da kokteyl fiyatları 45 TL civarında seyrediyor.

Biber Bar Adres: Barbaros Mh. Ahlat Sk. Watergarden AVM No:2 A Blok 12, Ataşehir
Telefon: (0216) 504 20 60

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment