Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar

Berlin Line Karaköy

berlin

Karaköy’de ki mekan açılma hızı eskiye göre biraz düşse de, yine de bölgenin cazibesine paralel yeni yatırımlar geliyor. Yabancı turistin tekrar gelmeye başladığı şu dönemde, bölgeye yeni açılan mekanların, daha temkinli bir fizibilite sürecinden geçip, alt yapıya daha önem veren bir bakış ile yaklaştığı gözden kaçmıyor. İçinde bulunduğumuz sonbahar-kış sezonuna girilirken Karaköy Nova Otel’in Mumhane Caddesi tarafında açılan Berlin Line Karaköy, son dönem bölgede açılan, en dikkat çekici mekan oldu. Karaköy’ün sevilen mekanı Chez Moi’nin yatırımıcıları tarafından açılan Berlin Karaköy, bölgenin ruhuna uygun olacak şekilde, tüm gün aktif bir mekan olarak hizmet verecek.

berlin

Ne yenir ne içilir?

Dünya mutfağı üzerine bir menü sunan Belin Line Karaköy, gündüzü ve akşamı ayrı ayrı ele alan işlevsel bir menü oluşturmuş. Burger, makarna, salata gibi gündüz saatlerine uygun yemekler sunan menü, akşam için bambaşka alternatifler sunuyor. son dönem çokça gördüğümüz spesifik bir mutfağa bağlı kalmama hali Berlin’in menüsünede yansımış. Menüdeki başlangıçlardan Sebzeli mücver, Lübnan tabağı, Midye dolma gibi tabakalar ortaya paylaşımlı bir masa için oldukça uygun yemekler. Ara sıcaklardan Terayağında Karidies, Humuslu Pastırma, Izgara Ahtapot ön plana çıkarken, Osmanlı mutfağından seçme ana yemeklerde menüde yer alıyor

Ana yemek seçimi olarak, yine ortaya paylaşımlı olarak söykenebilecek, Kuzu Tandır ve Sultan Kebap restoranın imza tabaklarından. Vejeteryan seçeneklerinde olduğu Berlin Line Karaköy’de finalde tatlı olarak, Kireçte Çıtır Kabak tatlısı ve Çikolata Sufle tercih edilebilir. Mekanın geniş barında, yemek öncesi ve sonrasına uygun olacak şekilde geniş bir kokteyl menüsü sunuluyor. Klasiklerin yanında, mekana özgü bir de kokteyl menüsü olan Berlin Line’da Ali Paşa ve Berlin Sour denenebilir.

Ne zaman gidilir?

Berlin Line Karaköy haftanın 7 günü saat 10:00-02:00 arası açık bir mekan. Güne kahvaltı servisi ile başlayan restoran, misafirin zamanına uygun farklı tarzda kahvaltı menüleri sunuyor. Alternatif olarak menüde bulunan Alman Kahvaltısının yanında, restoranın serpme ve tabakta olmak üzere kapasamlı bir kahvaltı servisi bulunmakta. Gün boyu kahve ve yemek için oldukça uygun olan Berlin Line Karaköy, akşam ise bar ve restoranı ile öne plana çıkıyor. Özellikle haftasonları bölgenin enerjisi ile birlikte yoğunlaşan mekana rezervasyon yaparak gitmekte fayda var. Mumhane Caddesi üzerinde düz ayak giriş olan Berlin’in vale servisi de mevcut.

berlin
Berlin Line Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Cd. No.32 B, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0549 600 35 40

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.