Brasserie-Bar Nişantaşı-Beşiktaş

Bebab Bomonti

bebab bomonti

Nişantaşı, Beyoğlu, Etiler gibi merkezi noktaların gittikçe turistik olması sonucu nitelikli işler yapmak siteyen işletmecilerin, alternatif bölgelere açıldığı görülüyor. Bu bölgelerden Bomonti’de açılan Bebab son dönemin en çok dikkat çeken mekanları arasında. Yurt dışı kariyeri ve fine dining restoran deneyiminin ardından Bebab’ı açan Berk kaymak ve Emir Alpat, iyi yemeği rahat ortamda sunan bir mekan hedeflemişler. Bebab Bomonti, ferah mekanı, enerjik atmosferi ve nitelikli menüsüyle bölgeye renk katanlardan birisi olmuş durumda.

bebab bomonti

Restoran-bar, Bomonti’nin havasını yansıtan giriş kısmı ve arka kısmındaki bahçesi olmak üzere 2 açık oturma alanı sunuyor. Bir bar bölümü de olan mekanın yüksek tavanlı iç kısmı ise rahat ve izole oturma gruplarından oluşuyor. Güne kahvaltı servisi ile başlayan Bebab’a, gün boyu öğlen için hazırlanan özel menüsü ve kahve-tatlı keyfi için gidilebilir. Mekanın en hareketli saatleri ise iş çıkışı saatlerinde, bar atmosferi olarak yaşanıyor. Bebab, Türk mutfağı ve dünya mutfağından yemekleri modern sunumlar ile hazırlayan bir gastro-pub olarak tarif edilebilir. Yöresel ürün temini ve mevsimselliği önemseyen mekan, yemeklerde kullanılan salça ve Muhammarada kullanılan humusu Hatay’dan getiriyor. Menüdeki Ortaya paylaşıma uygun lezzetlerden açık dürüm olarak tarif edilebilecek Babs’lar (42-65 TL arası) ise mekanın kendine has lezzetlerinden.

bebab bomonti

Piliç, vegan, bonfile ve kuzu kıvırcık olarak sunulan Babs”lar sunum ve lezzet anlamında mutlaka denenmesi gerekenlerden. Başlangıçlardan ise, Humus (27 TL), Közlenmiş Patlıcan Salatası (26 TL), Çıtır Hellim (39 TL) dikkat çeken tabaklar arasında. Makarna, burger ve salata bölümü de olan menüde, ana yemeklerden ise Dana Külbastı (78 TL) tercih edilebilir. Menüsünde 6 imza kokteylin olduğu Bebab Bomonti, Cuma ve Cumartesi akşamları DJ etkinlikleri yapmakta. Bebab, bölgeye yapılacak ziyaretlerde ve özellikle Bomontiada etkinlikleri (karmaşadan uzak) öncesi tercih edilebilecek keyifli Bomonti mekanlarından.

bebab bomonti

Adres: Cumhuriyet, Silahşör Cd. No:41 D:45, 34380 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 231 15 30

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.