Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub Street Food

Barspor Nişantaşı

barspor

Nişantaşı, bar kültürü ve mekan müdavimliği anlamında şehirdeki en iyi örneklerin görüldüğü bölgelerden birisi kuşkusuz. Üstü açık avm konseptinin ilk örneklerinden olan Reasürans Pasajı da bu geleneğe katkı sunan önemli noktaların başında geliyor. Trend belirleme konusunda oldukça iştahlı olan bölge, 2021 sonbahar-kış sezonuna girerken yeni bir mekana ev sahipliği yapacak. Eski Zanzi Bar’ın olduğu yerde açılan Barspor, farklı unsurları bir arada sunan konsepti ile dikkat çekiyor. Modern dekorasyonu, dinamik atmosferi ve nitelikli menüsüyle Barspor Nişantaşı, kendine has bir mekan deneyimi sunacak.

barspor

Ne Yenir Ne içilir?

Barspor Nişantaşı, spor yayınlarının odak noktada olduğu, atmosfer ve menü anlamında gastro-pub seviyesinde bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Markanın fikir babası Arto Ankaralıyan’ın hazırladığı menüde, bira, şarap ve hatta kokteyller ile uyumlu yemekler bir arada sunulmuş. Soslar da dahil birçok ürünü kendi mutfağında hazırlayan mekan, bilinen tatları özgün yorumlar ile hazırlarken, modern pub mutfağından lezzetleri rafine bir halde sunuyor. Menünün dönemsel olarak değiştiği Barspor’da, Çökertme Tortilla, Masala Soslu Çıtır Tavuk ve gizli reçeteli Bolonez Soslu Rigatoni kalıcı lezzetlerden.

barspor

Ortaya paylaşımlı tabakların ağırlıklı olduğu menüde Lübnan Tabağı, Fish Cake ve Dip Çıtır denenmesi gereken bar tabaklarından. Soğuk paylaşımlıklardan ise, Votkalı Somon, Buratta Çilek ve Levrek Ceviche şarapla uyumlu yemekler olarak dikkat çekiyor. Barspor’da yerli ve yabancı seçeneklerin olduğu şarküteri bölümünden seçim yaparak kendi tabağınızı oluşturulabiliyorsunuz. Burger bölümünden ise 3 saat boyunca bira ile pişen Sloopy Joe ve brioche ekmeğiyle sunulan Goralı damakta iz bırakan lezzetlerden. Klasik ve mekana özgü kokteyllerin sunulduğu Barspor’da fıçı bira çeşitlerinin yanısıra, dünya biraları da servis ediliyor. Mekanın imza kokteyllerinden ise, ev yapımı şuruplarla hazırlanan, Limu, Victoria ve Jonathan tercih edilebilir.

barspor nişantaşı

Sloppy Jo Burger

Ne zaman gidilir?

Barspor Nişantaşı, haftanın 7 günü 14:00-01:00 arası açık bir mekan. Gün boyu kahve, içki veya yemek için ziyaret edilebilecek mekanın hareketli saatleri akşam barı itibari ile başlıyor. İş çıkışı saatlerinde spor yayınları ve Dj müziği ile enerjik bir atmosfer sunan mekanın programını, buraya tıklayarak instagram sayfasından öğrenebilirsiniz. Derbi veya önem seviyesi yüksek maçlarda ise Barspor’a rezervasyon yaparak gitmekte fayda var.

barspor

Ne Giyilir?

Barspor misafirin kullanım amacı açısından farklı atmosferler sunan 3 alandan oluşuyor denebilir. Mekanda dev ekran bulunan iç bölüm chesterfield koltuklar ve rahat oturma düzeni ile konforlu bir ortamda maç izlemek için tasarlanmış. Kısa bir koridor ile ayrılan Mekanın girişteki bar bölümü ise, göz ucu ile maç seyredilebilecek keyifli bir akşam barı ortamı sunuyor. Mekanın geniş dış oturma alanı ise mekanın genel konseptinden beslenirken, pasaj ile temas eden bir bistro tadında tutulmuş. Barspor’u ziyaret ederken gün ve saate göre spor ve spor/şık kıyafetler tercih edilebilir.

bar spor

Kim kim gidilir?

Barspor Nişantaşı, iş çıkışı ve hafta sonu dışarı çıkıldığında dostlarla buluşma noktası olarak ideal bir atmosfer sunuyor. Lokasyonu, konsepti ve menüsü itibarı ile mekanın taraftar gruplarının maç önü buluşma noktası olarak kullanması şaşırtıcı olmayacaktır. Ayrıca maç yayınları için gelenler için, mekanda yer alan iddia konsolları ile bahis oynayarak olaya biraz eğlence katmak da mümkün. Barspor enerjik ortamı sebebiyle doğum günü kutlaması yapmak için de gruplar tarafından ilgi gören mekanlar arasında.

barspor

Ne kadar ödenir?

Barspor Nişantaşı nitelikli ürünlerden oluşan gastropub lezzetlerini makul fiyatlar ile sunan bir mekan. Menüdenki fiyatlara değinecek olursak başlangıçlardan Lübnan Tabağı 36 TL, Fishcake 38 TL olarak sunuluyor. Soğuk paylaşımlıklardan Somon Bruschetta 45 TL, Levrek Ceviche 38 TL fiyatla menüde yer alıyor. Menüdeki spesiyal tabaklardan Sloopy Joe 52 TL, Bolonez Rigatoni 52 TL olarak fiyatlanmış. 50 cl fıçı biranın 30 TL’den servis edildiği mekanda kokteyller 80-90 TL bandında sunuluyor.

Adres: Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No:57/A, 34365 Şişli/İstanbul
Telefon: (0552) 641 42 90

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.