Canlı Müzik Maslak-Levent Pub-Gastro Pub

Barock 42 Maslak

barock
Yazan: Bora Sarısu

Plazaların çevrelediği Maslak bölgesi, yerleşimin artması ile beraber yeme-içme anlamında da gelişmeye  başladı. Oto sanayide açılan trendi mekanların yanı sıra, Esnaf Maslak gibi popüler meyhaneler ile bölge sosyal anlamda odak noktalardan birisi haline gelmeye başladı. Nişantaşı, Etiler, Karaköy gibi bölgelerdeki mekanların kimlik problemi yaşaması da, alternatif bölgelere olan ilgiyi arttırıyor açıkçası. 2018 Sonbahar-Kış sezonuna girilirken 42 Maslak içerisinde açılan Barock, Best Music, Best Cocktails sloganıyla bölgede açılan en son mekanlardan biri oldu. Akşam iş çıkışı barı olarak da tarif edilebilecek Barock 42 Maslak, iddialı olduğu kokteyllerinin yanı sıra, sene boyunca kendi tarzı doğrultusunda canlı performanslarla da göz önünde olacağa benzer.

barock

Barock Maslak’ı klasik 5 sorumuzda inceleyelim;

Ne Yenir Ne İçilir?

Barock 42 Maslak,  “American Diner” restoranları da anımsatan tarzı ile, Pub menüsü üzerine bir restoran. Güne öğle servisi ile başlayan mekan, Kaburga Burger, Mega Burger gibi iştah kabartan spesiyallerin yanında, öğünü hafif geçirmek isteyenlere yönelik seçeneklerde sunuyor. Bu anamda, Avakadolu Tulum Peynir Salata, Fıstıklı ve Ricottalı Salata, Vegan Tempura Tabağı gibi özgün seçenekler ile menü de alternatif zenginliği yaratılmış. Ama tabiki, Pub menüsün vazgeçilmezlerinden kızartmalardan oluşan Sıcak Bira Tabağı ve yarım metrelik Mega Sosis Tabağı akşam iş çıkışı zamanı için ideal seçim olacaktır.

barock

Barock’un menüsünde Pub mutfağının ana kalemlerinin özgün yorumları yanında, iddalı ana yemekler de mevcut. Binada Solu Antrikot ve Porcini Soslu Bonfile ana yemek anlamında menünün sevilenleri olarak ön plana çıkıyor. Pizza ve Makarna seçeneklerinin olduğu mekanda, Fırınlanmış Dana Kaburga, yine Barock’un spesiyalleri arasında. Mekanın klasik ve imza kokteyllerden oluşan bar menüsü en az mutfak menüsü kadar üzerinde çalışılarak oluşturulmuş. Düşük kalorili, rafine şeker içermeyen seçeneklerin de olduğu menüde mekana özgün kokteyllerden Rabit Punch ve Madonna ön plana çıkanlardan. Yine imza kokteyllerden, 41 baharatın birleşimi ile yapılan Sultan’s Delight ve kalorisi düşük Skinny Grapefruit Margarita denenmesi gerekenler arasında.

barock

Ne Zaman Gidilir?

Barock, Pazar günü hariç haftanın 6 günü 11:00-02:00 arası açık bir mekan. Cumartesi günleri mekanın açılış saati 14:00’e çekilirken, kapanış saati de etkinliğe göre 04:00’e kadar uzuyor. Barock öğle servisi ile başladığı güne, iş çıkışı saatlerinde “bölgenin mahalle barı” olarak devam ediyor. Bar ve sahne olarak 2 bölümden oluşan mekana, gün içi ve akşam saatlerin de keyifli bir modern pub olarak gidilebilir. Mekanın düzenli olarak yaptığı canlı performans programlarını ise Instagram sayfasını takip ederek öğrenebilirsiniz. Barock’a araçla gidilmesi halinde içerisinde bulunduğu 42 Maslak’a park edilebilir. (ilk 3 saat ücretsiz, akşam 18:00 sonrası tamamen ücretsiz) Bu arada mekanda Digiturk yayını olduğunuda belirtmek lazım.

barock

Ne Giyilir?

Barock, Maslak 42’nin Nazmi Akbacı iş merkezi tarafında ki cephede yer alan plazaların arasında, farklı duruşu ile hemen dikkat çeken bir mekan. Barock, dekorasyonunda endüstriyel parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulan ve “Steam punk” olarak adlandırılan öğelerden çokça yararlanmış. Mekanın oto sanayinin hemen yanında olması ve işletmecilerin motor sporlarıyla ilgilenmesi sonucu dekorasyonda, “otomobil motorundan bira sifonu”, “şanzımandan lavabo” gibi birçok öğe kullanılmış. Plazaların formal yapısını, asi ruhu ile kıran bir mekan olarak tanımlanabilecek Barock, rahat giyim tarzlarının tümüyle gidilebilecek bir mekan.

barock

Kim Kim gidilir?

Barock 42 Maslak, kısa zamanda müdavimleri oluşmuş ve akşam üstü tek gidilse bile barında oturabilecek, bölgedeki nadir mekanlarından bir tanesi. Lokasyon sebebi ile iş çıkışı arkadaşlarla gidilebilecek mekan, hafta sonu da etkinlikleri ile ön plana çıkıyor. Barock, canlı müzik etkinlikleri ve enerjik ortamı ile yeme-içme ve eğlenceyi tek mekanda bitirmeyi seven kutlama grupları için ideal bir atmosfer sunuyor. Ayrıca mekanın 4o kişilik üst katı, hafta içleri gruplara özel kapalı organizasyonlar için de oldukça uygun bir altyapı sunuyor.

barock

Ne Kadar Ödenir?

Barock Maslak, çevresindeki çalışan ve yerleşiklerin Müdavim barı olma düşüncesi ile fazla yormayan fiyat politikasına sahip bir mekan. Başlangıçlardan Sıcak bira Tabağı’nın 30 TL, Vegan Tempura Tabağının 25 TL den servis edildiği mekanda, 50’lik fıçı bira 19 TL olarak fiyatlanmış. Spesiyallerden Kaburga Burger 40 TL, Mega Sosis 34 TL’den menüde ki yerini almış. Ön plana çıkan ana yemeklerden Binada Soslu Antrikot’un 65 TL olduğu mekanda, Kokteyller ortalama 40 TL’den servis ediliyor.

Barock 42 Maslak Adres: Maslak Mahallesi, Ahi Evran Cd. D:no 94, 34398 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 812 3325

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.