Canlı Müzik Maslak-Levent Pub-Gastro Pub Sanayi Restoranları

Barock 42 Maslak

barock

Plazaların çevrelediği Maslak, çalışanların yanısıra oturumun da artması ile beraber, mekan  hareketliliği anlamında canlanmaya başladı. Açıkçası, Nişantaşı, Etiler, Karaköy gibi bölgelerdeki mekanların da her kesime hitap edeceğim derdiyle ortaya bir kimlik koyamamaları, Maslak gibi alternatif bölgelerin elini kuvvetlendiriyor. Bu mekanlardan 2018 Sonbahar-Kış sezonuna girilirken açılan Barock Bar, Best Music, Best Cocktails sloganıyla kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda. Yıl boyunca sahnesinde önemli müzik gruplarını ağırlayacak olan Barock 42 Maslak, iş çıkışı saatlerinde bölgenin en keyifli duraklarından.

barock

Barock Maslak’ı klasik 5 sorumuzda inceleyelim;

Ne Yenir Ne İçilir?

Kendine has çizgileri olan modern bir American Diner’ı olarak ifade edilebilecek Barock Bar, menüsünde Pub mutfağından keyifli lezzetler sunuyor. Güne öğle servisi ile başlayan mekan, Pizza, makarna ve burgerlerin yanısıra, öğünü hafif geçirmek isteyenlere için Avokadolu Tulum Peynir Salata ve Vegan Tempura Tabağı gibi alternatifler sunuyor. Barock’da, Pub mutfağının vazgeçilmezlerinden, kızartmalardan oluşan Sıcak Bira Tabağı ve ev yapımı Nachos tabakları oldukça sevilirken, yarım metrelik Mega Sosis Tabağı mekanın spesiyal tabaklarından birisi olmuş durumda.

barock

Barock Bar’ın menüsünde, ortaya paylaşımlı başlangıçlar ve pub mutfağının ana kalemlerinin yanısıra iddalı ana yemeklerde mevcut. Bu tabaklardan Binada Soslu Antrikot ve Porcini Soslu Bonfile ana yemek olarak tercih edilebilir. Pizza ve Makarna seçeneklerinin olduğu mekanda, Fırınlanmış Dana Kaburga, yine Barock’un spesiyalleri arasında. Mekanın klasik ve imza kokteyllerden oluşan bar menüsü ise, en az mutfak menüsü kadar üzerinde çalışılarak oluşturulmuş. Bu kokteyllerden Barock ve WD-40 ön plana çıkanlar arasında.

barock

Ne Zaman Gidilir?

Barock, Pazar günü hariç haftanın 6 günü 11:00-02:00 arası açık bir mekan. Cumartesi günleri mekanın açılış saati 14:00’e çekilirken, kapanış saati de etkinliğe göre 04:00’e kadar uzuyor. Barock öğle servisi ile başladığı güne, iş çıkışı saatlerinde “bölgenin mahalle barı” olarak devam ediyor. Bar ve Sahne olarak 2 bölümden oluşan mekana, gün içi ve akşam saatlerin de keyifli bir iş çıkışı barı olarak gidilebilir. İt, Acil Servis, Soul Staff gibi grupların çıktığı Barock Sahne ise, her Perşembe Hey Mama grubuna ev sahipliği yapıyor. Sattas, Can Gox, Soul Staff gibi grupları da ağırlayan mekanın etkinliklerin ise buraya tıklayarak Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

Müdavim Tüyo: Barock’a araçla gidilmesi halinde içerisinde bulunduğu 42 Maslak’a park edilebilir. (ilk 3 saat ücretsiz, akşam 18:00 sonrası tamamen ücretsiz) ? Bu arada mekanda Digiturk yayını da mevcut.

barock

Ne Giyilir?

Barock, Maslak 42’nin Nazmi Akbacı iş merkezi tarafında ki cephesinde yer alan, plazaların arasında farklı duruşu ile hemen dikkat çeken bir mekan. Mekan, dekorasyonunda endüstriyel parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulan ve “Steam punk” olarak adlandırılan öğelerden çokça yararlanmış. Mekanın oto sanayinin hemen yanında olması ve işletmecilerin motor sporlarıyla ilgilenmesi sonucu dekorasyonda, “otomobil motorundan bira sifonu”, “şanzımandan lavabo” gibi birçok öge kullanılmış. Plazaların formal yapısını, asi ruhu ile kıran bir mekan olarak tanımlanabilecek Barock, rahat giyim tarzlarının tümüyle gidilebilecek bir mekan.

barock

Kim Kim gidilir?

Barock Bar, kısa zamanda müdavimleri oluşmuş ve akşam üstü tek gidilse bile barında oturabilecek, bölgedeki nadir buluşma mekanlarından bir tanesi. Lokasyon sebebi ile iş çıkışı arkadaşlarla gidilebilecek mekan, hafta sonu da etkinlikleri ile ön plana çıkıyor. Barock, canlı müzik etkinlikleri ve enerjik ortamı ile yeme-içme ve eğlenceyi tek mekanda bitirmeyi seven kutlama grupları için ideal bir atmosfer sunuyor. Ayrıca mekanın 4o kişilik üst katı, hafta içleri gruplara özel kapalı organizasyonlar için de oldukça uygun bir altyapı sunuyor.

barock

Ne Kadar Ödenir?

Barock Maslak, çevresindeki çalışan ve yerleşiklerin Müdavim barı olma düşüncesi ile fazla yormayan fiyat politikasına sahip bir mekan. Başlangıçlardan Sıcak bira Tabağı’nın 35 TL, Vegan Tempura Tabağının 32 TL den servis edildiği mekanda, 50’lik fıçı bira 23 TL olarak fiyatlanmış. Spesiyallerden Kaburga Burger 40 TL, Mega Sosis 45 TL’den menüde ki yerini almış. Ön plana çıkan ana yemeklerden Binada Soslu Antrikot’un 70 TL olduğu mekanda, Kokteyller  45-75 TL arası servis ediliyor.

Barock 42 Maslak Adres: Maslak Mahallesi, Ahi Evran Cd. D:no 94, 34398 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 812 3325

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.