Balıkçı Bodrum

Balıkçı Hasan’ın Yeri Yalıkavak

hasan

Marina’sı, Beach Club’ı, şık restoranları, canlı müzik mekanları iyi hoş ama, Yalıkavak deyince akla önce balık lokantaları gelir. Gün batımına karşı oturulan Çökertme caddesi üzerindeki balıkçılar, Yalıkavak’ın doğal güzelliğini sergileyen en keyifli mekanlardır. Eskiden beri yerlisi tarafından işletilen bu balıkçılar sadece Yalıkavak’ın muhteşem doğasını değil, Ege mutfağından inceliklerini de sunurlar. Son dönemlerde ise bu keyifli balıkçıların yerine kebapçı veya bazı marka balıkçıları açıldığı gözlemleniyor. Bölgenin en eskilerinden Balıkçı Hasan diğer adıyla Deniz Restaurant ise Yalıkavak’ta nadir kalan yerel balık lokantalarından birisi durumunda. Tam bir aile işletmesi olan Hasan’ın yeri, Yalıkavak’ın büyüleyici atmosferini, kendine has lezzetleri ile birlikte sunarken özgün bir Ege balıkçısı deneyimi vaat ediyor.

hasan

Doğma büyüme Yalıkavak’lı olan Hasan Açık restoranı, o zamanki adıyla Deniz restoran olarak 1987 yılında açmış. Yalıkavak Balıkçı Hasan’ın Yeri, deniz kenarında, orijinal Ege mezeleri ile, taze ve usulüne uygun pişirilmiş balık yemek için oldukça uygun bir restoran olarak karşımıza çıkıyor. Restoranın kurucusu Hasan Açık, aynı zamanda ızgaranın başında balıkları pişiren kişi. İşletmenin başındaki oğlu İbrahim Açık ise Anne Mehpare Hanımın reçetelerini yaşatırken misafirleri ile tek tek ilgileniyor. Başlangıçlardan, Kabak çiçeği kızartması, Sıcak Şevket’i Boston ve Kambili Fava her yerde deneyimleyeceğiniz restoranın spesiyal mezelerinden. Yerli ve taze ürünülerin kullanıldığı restoranda Baby Kalamar ve Jumbo Karides Izgara denenmesi gereken ara sıcaklardan.

hasan

Balıkçı Hasan, ürünlerini yerel üretici ve Bodrum pazarından temin ediyor. Balık ise günlük ve balıkçılar barınağından ne geldiyse taze olarak servis ediliyor. Yalıkavak’ın köklü restoranı, Balıkçı Hasan’ın Yeri, uzun yıllarda oluşturduğu Müdavimlerini üzmeyen bir fiyat politikası izliyor denebilir. 70’Lik rakının 280 TL olduğu mekanda, mezeler 20-25 TL arası, Baby kalamar ise 60 TL olarak fiyatlanıyor. Deniz kısındaki restoran, keyifli bir akşam yemeği için kişi başı ortalama 150-200 TL arası hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Balıkçı Hasan Adres: Yalıkavak, Çökertme Cd. No:46, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 42 42

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.