Etiler-Boğaz Kahvaltı Müdavimlist Street Food

Arnavutköy’de Üç Yeni Mekan

Balıkçıları ve kokteyl barları ile akşam saatlerinde çokça tercih edilen Arnavutköy, son zamanlarda sabahın erken saatlerinde veya bir öğlen vakti de gitsek diyeceğimiz yerler arasına girdi. Bunda pek tabii ki, açılan farklı farklı mekanların etkisi büyük. Şimdi son zamanlarda açılan, ilk şubeleri başka başka şehirlerde olan ve İstanbul’daki maceralarına Arnavutköy’de başlayan üç yeni mekanı anlatacağım.

Papatya Dürüm

Antakya’yı ziyaret eden biri olarak yemeklerini çok sevmiştim. Keşke İstanbul’da da bu yemekleri bu denli güzel yapabilen mekanlar olsa diye hayal etmiştim doğrusu ki, Papatya Dürüm, bu isteğime cevaben açıldı sanki. Arnavutköy’de pek çok insanın severek gidip, lezzetli yemeklerini denediği Melina Kantina’nın sahiplerinin yeni projesi diyebiliriz buraya. Papatya Dürüm için konum olarak da Melina Kantina’nın hemen karşısı tercih edilmiş. Atmosfer, tam olarak Antakya’daki mekanları anımsattı bana. Bunun da özellikle, orada gibi hissetmemiz için yapıldığını düşündüm. Her ayrıntısı düşünülmüş, masalardan, içerideki duvara, çay bardaklarına kadar her şey özenle oluşturulmuş. Lezzetler ise gerçekten enfes! Acılı kebap dürüm (90 TL) öyle lezizdi ki, sosu, acı oranı, eti, soğanı…hepsi bütünleşmişti. Öncesinde sipariş ettiğimiz ve bir Antakya klasiği olan Humus (42 TL) ile Biber Yoğurtlama da adeta bizi doğmuş oldukları şehre ışınladı. Bunlarla birlikte menüde, Babagannuş, Süzme Yoğurt, Harbiye Usulü Tavuk veya porsiyon tavuk, dürüm seçenekleri ile Antakya peynirli tatlı da mevcut. Papatya Dürüm, pazartesi hariç 12:00 – 22:00 saatleri arasında açık. Cuma-Cumartesi ise gece yarısına kadar gelip lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz.

Adres : Arnavutköy mahallesi, Kamacı Sk. no:6-8 D:4, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon : (0212) 265 20 30

Skull Street Food

Skull Street Food, Antalya’da doğan ve özellikle burgerlerinin fotojenik görüntüleriyle bana şahsen daima gitsem de yesem hissi veren bir mekandı. Bu yüzdendir ki, Arnavutköy’de açıldıklarını duyunca fazlasıyla sevindim. Arnavutköy’deki yerleri, Şişko Perihan’ın hemen karşı köşesinde. Oldukça geniş ve ferah bir alana kurulmuş. Özellikle üst katta dışarı bakan teras kısmındaki masalarda lezzetlerin keyfine varmak güzel. Burada burgerler, chicken tenders, taco, hot dog gibi yancılar, soslu, sossuz patatesler var. İnanılmaz iştah açan bir görüntüleri olan burgerlerde en çok tercih edilenler; içerisinde trüf mayonez de barındıran ‘’Skull Burger’’, fümelenmiş peynirli ‘’Umami Burger’’ ve ‘’Feyk Burger’’. Tavuk severler için de nashville chicken burger gibi çeşitler mevcut. Tatlı olarak donutları muhakkak denenmeli bence. Antalya’dan şehre gelen bu leziz mekanı acilen keşfedin derim!

Adres : Arnavutköy Mahallesi, Satış Meydanı Sk. No:9, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon : (0554) 561 07 34

Shelly Arnavutköy

Göcek ve Miami şubelerinden sonra üçüncü şubesi ile Arnavutköy Beyazgül Sokak’a açılan Shelly Arnavutköy, Arnavutköy’deki en yeni sağlıklı beslenme üssü de diyebiliriz. Hatta burada çok az yer var ki, böyle çeşit çeşit sağlıklı yiyecekleri bulabilelim. Dolayısıyla önemli bir ihtiyaca da ilaç olmuş durumdalar. Kahvaltı için tartineler, smootieler, fit pancake, bowl gibi seçenekler gerçekten mutluluk verici. Menüde vejetaryen, vegan, glütensiz seçenekler fazlasıyla tatmin ediyor. Kaseler, salatalar, Wrapler ve pastane ürünleri o kadar fazla çeşitte ki, iyi ki buraya gelmişim diyeceğinize eminim. Ayrıca yalnızca bir kahve içip, sokağın nabzını tutmak veya enfes tatlılarını denemek için de gelebilirsiniz.

Adres : Arnavutköy, Beyazgül Sk. No:28, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon : (0532) 425 15 55

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.