Etiler-Boğaz Müdavimlist

Arnavutköy Mekanlar

 

Arnavutköy denilince aklımıza hep köftecisiyle, balıkçısıyla bir mahalle gelirdi. Ali Baba-Adem Baba-Takanik Balıkçısı Kolaylar Manavı vardı. Mahalle esnafıyla samimi bir ortamdı. Eğlence hayatı pek yoktu…Ama şimdi öyle değil. Sabahtan gece yarılarına kadar süregelen bir kalabalık. Ama öyle böyle bir kalabalık değil. Sokaklarda, kaldırımlarda bile yer kalmamış artık oturmaya. Herkesin elinde kokteyller (bira, viski falan değil…kokteyl!) muhabbetinde. Bu oluşum harika Arnavutköy mekanlar diyince kokteyl barların mahalleye çok ayrı bir renk kattığını belirtmek lazım. Herkes halinden memnun gibi. Ve en önemlisi de bu samimi mahalle ruhunu hala koruyabilmişler.

Any ve Alexandra’dan sonra en son açılan Halet-i Ruhiye, bölgede başı çeken mekanlardı. 2020 senesine ise Arnavutköy barlar anlamında daha zenginleşmiş olarak giriyor. Sezon başı sakin olan Arnavutköy’de bir anda 3 yeni mekan açıldı. Peş peşe açılan Raquel, Angelo Grande ve Carlos ile bölge adeta kadrosu revizyondan geçen bir takım gibi yenilenmiş oldu. Aşağıda yenilenmiş haliyle (güncelleme 14.01.2020) Arnavutköy mekanlar listesi bulunmakta.

Raquel Arnavutköy

Raquel Arnavutköy

Raquel Arnavutköy

Eski Whisper’ın olduğu yere açılan Raquel, tarihi binasında deniz tarafında konuşlanan yalı mekanlardan. Girişte keyifli bir barı ve devamında manzaraya karşı oturma düzeni olan mekan, sokak tarafında da açık bir alana sahip. Gündüzleri genelde sokak tarafı hareketli olan mekan, akşam itibarı ile iç bölümünde yemek ve kulüp düzenine geçiyor. Akdeniz mutfağı ve uzak doğu mutfağı kombinasyonu bir menü sunun Raquel Arnavutköy bir de sushi bara sahip. Arnavutköy mekanlarında geleneksel olduğu üzere Raquel de mekana özgü bir kokteyl menüsü ile karşımıza çıkıyor.

Raquel Adres: Arnavutköy Caddesi No:56, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0552) 632 3434
Raquel Arnavutköy

Raquel Arnavutköy

Angelo Grande

Çeşme’nin sevilen mekanı Spagio Grande İstanbul’daki kışlık mekanını Arnavutköy olarak belirledi. 2020 senesinin henüz başında açılan mekan eski Hudson Arnavutköy’ün bulunduğu yerde kapılarını açtı. Uzakdoğu mutfağı takviyeli bir Akdeniz mutfağı (son dönem sıkça görülen bir menü tarzı) sunan mekan, güne kahvaltı ile başlıyor. Arnavutköy caddesine bakan açık alanı ile gün boyu aktif olmayı hedefleyen mekan, akşam ise restoran-bar ve gece kulübü öncesi ara mekan olarak hizmet veriyor. Üst katında ise küçük bir alanı olan mekan, gecenin ilerleyen saatlerinde canlı müzik performanslar ile karşımıza çıkacak.

Angelo Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 91, Beşiktaş, İstanbul
Telefon: (0212) 265 1035
angelo

Angelo Grande

Any Arnavutköy

Kahvaltıyla başlayıp gece yarısına kadar süren bir yoğunluğa sahip. Atıştırmalık menüleri var. Any, Arnavutköy’e bar konseptini getiren ilk mekanlardan ve bu sebeple mahallenin en kıdemlilerinden. Müdavimleri çok fazla. Köşe konumuyla en güzel noktalardan birine sahipler.

Any

Arnavutköy Any, çeşit bira sunma konseptinin yanında, hazırladığı kokteyllerle de dikkat çekiyor. Özellikle akşamın erken saatlerinde gittiyseniz, Mekanın bar şefi Talat Aydın’ın önerilerinden yararlanıp, keyifli kokteyller içebilirsiniz. Any son dönem haftanın belli günleri canlı müzik programlarına ev sahipliği yapmaya başladı. Sahnesinde Bengü Beker, Ceynur gibi müzisyenlere yer veren Any Arnavutköy’ün, erken saatlerde başladığı canlı müzik etkinlikleri oldukça ilgi görüyor.

Any Arnavurköy, Kokteylleri

Any Arnavurköy, Kokteylleri

Carlos

Eski Small’un olduğu tarihi binanın içerisinde açılan mekan, ön tarafında gün boyu vakit geçirilebilecek bir gastro pub menüsü sunarken, akşam kokteyl-bar ortamına dönüyor. Menü danışmanlığını Murat Bozok’un yaptığı Carlos Arnavutköy, ortaya paylaşıma uygun atıştırmalıklar ve menüye eşlik eden mekana özel kokteyller sunuyor. İç bölümdeki tarih yolculuğuna çıkaran kubbeli bölüm ise, DJ performansları ile gecenin ilerleyen saatlerinde Arnavutköy’ün toplanma mekanlarından birisi olacak gibi gözüküyor.

Carlos Arnavutköy Adres: Bebek Arnavutköy Cd No:111, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0533) 022 4420
carlos

Carlos Arnavutköy

Alexandra

Alexandra deniz tarafındaki yalılardan birisinde konumlanan 4 katlı bir mekan. Tam bir kokteyl-bar havasında olan bu mekan atıştırmalık menüsüyle de iddialı. Kokteylleri tartışılmaz çok iyi. Fiyatlar 35 tl olan birçok kokteyli var. Pasiflora ve Maestro en favorileri. Servis ekibi bilgili ve sizi sıkmıyor.

Alexandra

Akşamüstü terasta boğaz manzarasına karşı içki ile başlayan Alexandra, gecenin ilerleyen saatlerinde mekandan sokağa taşan kitlesiyle bir kokteyl-club’a dönüşüyor. Saatler ilerledikçe artan kalabalıkta özellikle haftasonları yaş ortalamasını oldukça düşürüyor.

Pasiflora, Alexandra'nın favori kokteyli

Pasiflora, Alexandra’nın favori kokteyli

Alexandra, Arnavutköy mekanlar arasında kendi imza kokteyli ile meşhur olan ilk mekan. Mekan, manzaraya karşı oturmanın ayrı bir keyif verdiği teras katında ayrı, giriş katında ise ayrı bir menü ile karşımıza çıkıyor. Alexandra yaz-kış iş yapan istikrarlı Arnavutköy mekanlarından birisi olmuş durumda.

Alexandra Arnavutköy teras

Alexandra Arnavutköy teras

Halet-i Ruhiye Arnavutköy

Topağacı’ndaki Efendi’nin işletmecesi Kıvanç Kaşar’ın açtığı mekan Halet-i ruhiye Arnavutköy’ün en son açılan mekanı oldu. Son dönemin en popüler mekan tarzlarından “kokteyl bar” konseptinde açılan işletme, çok fazla duyuru yapmadan kısa sürede müşteri kitlesini oturtmayı başardı. Efendi’nin ünlü barmeni Dede lakaplı Uğur Tekebaş’ın menüsünde etkili olduğu Halet-i ruhiye keyifli ve özgün kokteylleri ile Alexandra’nın karşısında hizmet veriyor.

haleti ruhiye

Son olarak Arnavutköy’e hafta içi gidin derim, daha keyifli vakit geçirirsiniz. Hafta sonu çok kalabalık oluyor, yer bulmanız inanın imkansız…

Fatih Yücel

Fatih Yücel, Turizm Otelcilik okuduğu dönemde zorunlu stajyerliğini tamamladıktan sonra, sevdiği bu iş koluna devam etme kararı vermiştir. Yiyecek-İçecek sektöründe birçok uluslararası ve yerel markalarda aktif rol almış olup, son 15 senedir üst düzey yöneticilik görevini devam ettirmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.