Etiler-Boğaz Kahvaltı Müdavimlist

Arnavutköy Kahvaltı Mekanları

melina

Balıkçısından, barına Arnavutköy küçük bir alanda oldukça fazla sayıda mekanı içersinde barındırıyor. Üstelik bu mekanlar oldukça popüler ve gezen kitlenin favori durakları arasında. Arnavutköy’ün uzun yıllardır kahvaltı anlamında da önemli bir destinasyon olduğunu söylemek mümkün. Bölgenin girişindeki Sütiş ve Bahar pastanesi uzun yıllardır boğazın en bilinen sabah mekanlarından. Ancak son dönem Arnavutköy’deki butik mekanların sahile yakın kısımdan iç taraflara doğru kaydığını gözlemlemek mümkün. Yıllarca azınlıklara ev sahipliği yapmış bölge, tarihi dokusu ile gezmesi oldukça keyifli sokaklara sahip. Bu anlamda aşağıda bölgenin ruhu ile harmanlanmış ve menüleri ile rakiplerinden farklılaşan 5 Arnavutköy kahvaltı mekanı bulunmakta.

Paket servis hizmeti olan kahvaltıcılar için tıklayın

Melina Kantina, Kahvaltısı

Melina Kantina

2019 Ekim ayında açılan Melina Kantin kısa zamanda oldukça popüler olmuş ve birçok müdavimi olan bir mekan. Yukarıda belirttiğim üzere, Arnavutköy’ün iç kısmınlarında açılan Melina, sabah 9 akşam 9 arası faaliyette. İçkisiz bir menüsü olan mekan orijinal kahvaltı ve öğle yemeği alternatifleri sunuyor. Babası Antakyalı, annesi Amerikalı olan Melina Abdo tarafından açılan mekanda, sahibinden gelen çok kültürlülüğü hemen hissetmek mümkün. Restoranın ana fikri ise “yeme-içme tutkusu olan bir kişiliğin, evde geliştirdiği tarifleri bir menüde toplaması” olarak tarif edilebilir.

21

Bu anlamda sevilen kahvaltıcının birçok imza tabağı mevcut. Bunlardan Öz Hakiki Toni’s Tost (32 TL) Antakyadan gelen özel tandır ekmeğinde, kasap sucuğu, kaşarı ve özel sosu ile denenmesi gereken baş yapıtlardan. Bir kahvaltı tabağı da sunan (25 TL) Melina’da, mekanda  hellim, bal ve Antep fıstıklı Honey & Hallaoumi Avacado Toast denenmesi gerekenlerden. Modern tost yorumlarının göze çarptığı Mellina Kantina’da Pembe soslu yumurta (26 TL) özgün kahvaltılıklardan. İçecekleri de oldukça orijinal olan mekanda, eve yapımı limonata ve ice tea karışımı Arnold Palmer (18 TL) Lizzard Drink (18 TL) ön plana çıkanlardan. Gün içine uygun bir de Taco ve yeşili bol kase tabaklar sunan mekan, sokak lezzetleri kadar sağlıklı yemek isteyenleri de hesaba katmış. Hatta Melina Kantina gün içi lezzetlerine gelen talep doğrultusunda hemen karşı tarafına bir tatlı ve taco dükkanı açıyor.

Melina Kantina Adres: Arnavutköy, Satış Meydanı Sk. No:21, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 287 68 24
crepan

Melina Kantina

Carlos Arnavutköy

Carlos Arnavutköy, 2020 senesinde açılan bölgenin yeni mekanlarından. Gastropub konseptinde olan mekan, Anadolu yakasının sevilen kahvaltıcısı Ethem Efendi Kahvaltı ile kardeş işletme. Bu sebeple Carlos’un kahvaltı anlamında Arnavutköy’e önemli bir soluk getireceği kesin. Özellikle sunduğu 30’un üstü ev yapımı reçeli, pişi ve bazlamaları bilinen mekan, yerinden temin ettiği ürünler ile karşımıza çıkıyor. Muhlama’sı da oldukça meşhur olan restoranın, serpme kahvaltıda Arnavutköy’ün en popüler noktalarından birisi olmaya aday. Carlos Arnavutköy’de serpme kahvaltı kişi başı 75 TL’den servis ediliyor.

Carlos Arnavutköy Adres: Bebek Arnavutköy Cd No:111, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0533) 022 4420
carlos

Carlos Arnavutköy

Kavanoz İstanbul

Kavanoz Arnavutköy, 2015 yılını sonlarına doğru Bebek Arnavutköy caddesine bağlanan bir sağa giren bir sokakta açıldı. Mekan, bölgedeki diğer mekanların aksine bir mimarın elinden çıkma değil, bohemliğin ve salaşlığın birleştiği bir ortam ile karşımıza çıkıyor. Eda-Cüneyt Aysel çiftinin açtığı mekanın başarısında Eda Hanımın hünerlerini konuşturduğu özel tariflerinin oldukça önemli katkısı var. Mekanın kahvaltı menüsünde Simit Tahtası (34 TL) Kahvaltı Tahtası (64 TL) klasik kahvaltı ürünlerinin özgün sunumları ile karşımızı çıkıyor. Yumurta seçeneklerinin kahvaltıya eşlik ettiği menüde, Shaksuka ve Kıymalı Yumurta sevilenler arasında. Kavanoz’un ekişi maya “ekmek üstülerden” oluşan bölümden, Avakado, Keçi (30 TL) İstiridye Mantarı, Keçi, Kekik (34 TL) menüsünün en özel bölümü olarak dikkat çekiyor.

kavanoz

Kavanoz Kahvaltı

Arnavutköy kahvaltı mekanları arasında en özgün tabakları olan mekanlardan olan Kavanoz İstanbul, en son Time out ödüllerinde, “en iyi kahvaltı” ödülünü almıştı. Bu arada mekanın, cirosundan bir bölümünü sokak köpeklerine mama sağlamak amaçlı kullanma gibi de bir misyonu var. Dolayısıyla korkan ziyaretçiler için ara ara dar koridordan geçen köpek sürülerini hakkında da bir uyarıda bulunmakta fayda var. Yazıdaki kahvaltıcılar arasında tek içki servisi olan mekan olan Kavanoz’un kokteylleri de oldukça seviliyor. Geçen sene Bodrum’a açılan Kavanoz Yalıkavak ise, 2 yazdır bölgede oldukça popüler.

Kavanoz Adres: Arnavutköy, Takkeci Sk. No:1, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 265 76 67
kavanoz

Kavanoz Arnavutköy

Hide Arnvutköy

Arnavutköy’ün en yenilerinden tamamı açık alanda oluşan Hide, özellikle güzel havaların en favori mekanlarından olmuş durumda. Mekanın geniş ve ferah bahçesi özellikle bahar ve yaz aylarından oldukça talep görüyor. Kışın ise ısıtıcılar altında oturabileceğiniz mekan kendine özgü bir kahvaltı sunuyor. Ekmek üstüler, kruvasan ve yumurta bazlı özel tabaklar kahvaltının temelini oluşturuyor. Hide Arnavutköy’ün menüsünde Sabah Salatası (38 TL) Kırmızı Lor Tartine (38 TL) Kruvasan Benedict (56 TL) sunulan bazı tabaklar arasında. Hide’ın saat 9:00-16:00 arasında sunulan kahvaltısı özellikle geleneksel kahvaltı aramayanlar ve açık hava severler tarafından tercih edilebilir.

hide

Hide Arnavutköy

Adres: Arnavutköy, Arnavutköy Deresi Sk. No:8, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 257 79 00

Crepan Arnavutköy

Crepan Arnavutköy, Adem Baba’nın sokağından girer girmez ilk 4 yol ağızındaki köşelerden birisinde 2015 yılının sonlarına doğru açıldı. Bölgedeki krep, pancake işleri net olarak Creapan’dan soruluyor. 20 yıllık kurumsal geçmişin ardından Can Köker tarafından açılan mekan, usulüne uygun krep ve pancake yapabilmek için ön araştırmayı ürünlerin çıktığı ülkelerde yapmış. Kahvaltıda sunulan 2 kişilik Pancake Breakfast tabağı (74 TL) oldukça sevilen mekanda, haftasonları kahvaltı servisi 13:00’e kadar sürüyor. Bazlama tostları, sucuklu kaşarlı (24 TL) Kreplerden Ispanak-Mantar (30 TL) kahvaltıya olduğu kadar gün içine de oldukça uygun tabaklar olarak dikkat çekiyor.

crepan

Crepan Arnavutköy

Crepan Adres: Arnavutköy, Francalacı Cd. No:7, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0530 944 80 20

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.