Kadıköy-Cadde Meyhane TÜRK MUTFAĞI

Aranan Meyhane Kadıköy’de Bulundu

#meyhane

En son Yunanistan’da görülen ve sonrasında kendisinden bir daha haber alınamayan meyhaneye Kadıköy’de rastlandı. Meyhane, balıkçı, rakı-balık adına ne derseniz deyin, İstanbul’da makul fiyatlı hoş atmosferi olan mekan bulmak zor. Kadıköy’de ise yan yana birçok meyhane olmasına rağmen, bir biriyle tıpa tıp aynı mezeler, anlamsız fiyatlar, zevksiz ortamlar insanın ayağını geri sürmesine sebep oluyor. İşte bu anlamda Kadıköy Ali Suavi sokaktaki Güneşin Sofrası Meyhane, güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.


Güneşin sofrası Kadıköy

Mekanın atmosferi hoş

Öncelikle büyük bölümü açık alandan oluşan mekan doğru bir seçim yaparak ege meyhanesi tarzını uygulamış. Kendinizi bir Yunan meyhanesinde gibi hissedebileceğiniz Güneşin sofrasında, Ege ve Anadolu mutfağından lezzetler tadılabiliyor. Mekan, sanatçılar sokağı olarak da geçen Ali Suavi’de konumlandığı için olsa gerek, fiyatlarını makul tutmuş.

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Güneşin sofrası rakıyı kendi imal etmediğinin farkında

Üzerinde yüksek vergiler ve kar marjları olan rakı, birçok mekan da 2 misli hatta 2,5 misli fiyatlarda açılmakta. Güneşin sofrası ise rakıyı kendi imal etmediğinin farkında ve makul bir kar marjı ile menüsünü oluşturmuş. (An iti barı ile 220 TL 70’lik rakı fiyatı. 03.07.2019)

güneşin sofrası

Orijinal mezeler, Organik alışveriş

Mekanın işletmecilerinin, mümkün olduğunca organik pazardan alışveriş yapmaları ve orijinal mezeler yapma hedefleri, farklı lezzetler tadabilmek için imkan veriyor. 15-20 TL arası değişen mezelerden Begonvil ve Girit Ezme her mekanda tadamayacağınız lezzetlerden. Soğuk başlangıçlardan Sevice deniz mahsulleri salatası ve Füme Uskumru Çiroz, Güneşin sofrası meyhanenin spesiyal tabaklarından. Ara sıcak olarak ise Enginar Kalbi Izgara ve Beğendili Ahtapot Güveç denenebilir.Güneşin sofrası meyhane

Ekonominin oldukça hareketli olduğu ve fiyatların oldukça değişken olduğu şu günlerde, Güneşin Sofrası Kadıköy’de kişi başı 120 TL civarı bir hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir.

(İçerik Revize 10.08.2018)
Adres: Osmanağa, Ali Suavi Sk. No:28, 34714 Kadıköy             T
Telefon: 0536 335 0001

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.