Kadıköy-Cadde Meyhane POPÜLER TÜRK MUTFAĞI

Aranan Meyhane Kadıköy’de Bulundu

#meyhane

En son Yunanistan’da görülen ve sonrasında kendisinden bir daha haber alınamayan meyhaneye Kadıköy’de rastlandı.

Meyhane, balıkçı, rakı-balık adına ne derseniz deyin, İstanbul’da makul fiyatlı hoş atmosferi olan mekan bulmak zor. Kadıköy’de ise yan yana birçok meyhane olmasına rağmen, bir biriyle tıpa tıp aynı mezeler, anlamsız fiyatlar, zevksiz ortamlar insanın ayağını geri sürmesine sebep oluyor. İşte bu anlamda Kadıköy Ali Suavi sokaktaki Güneşin sofrası meyhane, güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.


Güneşin sofrası Kadıköy

Mekanın atmosferi hoş

Öncelikle büyük bölümü açık alandan oluşan mekan doğru bir seçim yaparak ege meyhanesi tarzını uygulamış. Kendinizi bir Yunan meyhanesinde gibi hissedebileceğiniz Güneşin sofrasında, Ege ve Anadolu mutfağından lezzetler tadılabiliyor. Mekan, sanatçılar sokağı olarak da geçen Ali Suavi sokakta konumlandığı için olsa gerek, fiyatlarını ekabir tutmuş.

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Güneşin sofrası rakıyı kendi imal etmediğinin farkında

Üzerinde yüksek vergiler ve kar marjları olan rakı, birçok mekan da 2 misli hatta 2,5 misli fiyatlarda açılmakta. Güneşin sofrası ise rakıyı kendi imal etmediğinin farkında ve makul bir kar marjı ile menüsünü oluşturmuş.

Güneşin sofrasında içki fiyatları makul

Güneşin sofrasında içki fiyatları makul

Orijinal mezeler, Organik alışveriş

Mekanın işletmecilerinin, mümkün olduğunca organik pazardan alışveriş yapmaları ve orijinal mezeler yapma hedefleri, farklı lezzetler tadabilmek için imkan veriyor.Güneşin sofrası meyhane

Adres: Osmanağa, Ali Suavi Sk. No:28, 34714 Kadıköy             Telefon: 0536 335 0001
http://gunesinsofrasi.com/

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.