Kapanan Mekanlar

Aramızda Meyhane Nişantaşı (Kapandı)

aramızda

Meyhane mutfağının eğlenceyle birleştiği yeni mekan tarzı olan modern meyhaneler, son dönem oldukça revaçta. Ortaya paylaşımlı yemeklerin özgün sunumlar ile geldiği bu mekanlar musikiden, Türkçe pop’a keyifli müzikleri ile de oldukça seviliyor. Bu mekan tarzının temsilcilerinden yolculuğuna Karaköy’de başlayan Aramızda Meyhane, 2018-2019 sonbahar-kış sezonu için yeni adresini Nişantaşı Atiye Sokak olarak seçti. Yeni yerinde Aramızda, giriş bölümünü yüksek oturma düzeni ile sokağın keyfini çıkarmaya uygun olarak tasarlamışken, beyaz örtülü masaları olan iç bölümünde eğlenceli meyhane konseptine devam ediyor.

aramızda

Ne Yenir, Ne İçilir?

Aramızda Meyhane, her ne kadar meyhane mutfağı üzerine bir menü sunuyor olsada, bölgenin ruhu itibarı ile, tüm güne hitap etmesi sebebi ile dünya mutfağından örnekler de sunuyor. Zira mekanın “bahçe” olarak isimlendirilen sokak tarafındaki bölümünde, gün boyunca ve akşam Peynir Tabağı ve Aramızda Atıştırmalık Tabağı gibi ortaya söylenebilecek yemekler ile takılınabilir. Aramızda’nın, meyhane menüsü fix ve A la Carte olmak üzere 2 seçenek ile karşımız çıkıyor. Mezelerin seçimi ise oldukça orijinal bir şekilde, masanıza gelen minik örneklerden yapılıyor. Yani mekanda yenecek mezeler sadece görerek değil, tadına da bakılarak seçiliyor.

aramızda

Aramızda’nın örnek mini mezeleri

Aramızda Meyhane’nin en büyük avantajı hem dünya mutfağı, hem de meyhane mutfağını bir arada sunuyor olması denebilir. Aramızda’nın mutfağından çıkan meze spesiyallerinden, Ermeni Cacık, Tapanakis, Acıların Çocuğu farklı sunumları ile dikkat çekiyor. Ara sıcak olarak ise Güveçte Yaprak Ciğer denenmesi gerekenlerden. Meyhane mutfağının özünde fazla ana yemek seçeneği olmasa da mekanın alt yapısı sebebi ile menüde dünya mutfağından da seçenekler sunuluyor. Ana yemek olarak A la Carte menüden, Madalyon Kokoreç ve mevsime balıkları tercih edilebilir. Fix menüde ise köfte, tavuk ve balık seçenekleri isteğe göre porsiyon (birçok mekanda olduğu gibi ortaya değil) olarak servis ediliyor.

Ne Zaman Gidilir?

Aramızda Meyhane, haftanı 7 günü 12:00-02:00 arası açık bir mekan. Mekanın kapanış zamanı hafta sonları ve özel gecelerde, eğlencenin artan ritmi ile daha ileri saatlere taşınıyor. Mekanın çaldığı 80 ve 90’ların müziği, hafta sonları bu müziğe uygun dans eden oryantal şovlar ile renklendiriliyor. Salı günleri, Müzeyyen Senar, Zeki Müren’lerin çaldığı “Ahde Vefa” Çarşamba günleri ise 18:00-21:00 arası “Mutlu Saatler” mekanın tematik akşamlarından bazıları durumunda. Gün boyu faal olan mekana akşam üstü Atiye sokak havası almak için gidilebileceği gibi, uzun oturmalı ve eğleneceli bir meyhane akşamı için de gidilebilir.

aramızda

Ne Giyilir?

Aramızda Meyhane, gün içi Atiye sokağın ruhuna uygun bir kafe-restoran, akşamları ise eğlenceli bir meyhane olarak hizmet veriyor. Mekanın kodlarındaki eğlenceli, ortaya paylaşımlı ve spontane ruh, rahat, kasmayan bir ortam oluşmasına sebep olmuş. Aramızda’nın sokağa bakan bahçe bölümü yüksek tabure ve masalardan oluşurken, içteki meyhane bölümü beyaz örtülü masalardan oluşuyor. Her halükarda mekanın giyim kodları rahat giyim tarzının spordan şıka her kademesini kaldırıyor.

aramizda

Kim Kim Gidilir?

Aramızda Nişantaşı, meyhane mutfağından yemekleri, keyifli müzikler eşiliğinde, hoş bir atmosferde sunan bir mekan. Restoranın ortaya paylaşımlı yemekleri, iş çıkışı arkadaşlarla keyifli bir ortamda samimi dost masaları kurmak için uygun bir atmosfer sunuyor. Aramızda, yemek ve eğlenceyi aynı mekanda halletmeyi seven kutlama grupları için de oldukça ideal bir mekan. Ayrıca işletmenin doğum günü masalarına yaptığı özel uygulamar da yeni yaşını kutlayacak kişiler için mekanı cazip hale getiriyor.

Ne Kadar Ödenir?

Aramızda Meyhane, Nişantaşı ortalamasına göre makul olarak ifade edilebilecek fiyat politikasına sahip bir mekan. A la Carte menüden bazı fiyatlara değinecek olursak, mezeler 13-18 TL fiyatlanmış. Ana yemeklerden Antrikot Izgara 45 TL, Madalyon Kokoreç 40 TL olarak menüdeki yerini almış.  Başlangıç mezeler, ara sıcaklar ve ana yemekten oluşan 4 kişiye 1 büyük şeklinde sunulan fix menü ise hafta içi kişi başı 180 TL, hafta sonu 200 TL olarak fiyatlanıyor.

Aramızda Meyhane Nişantaşı Adres: Harbiye Mahallesi, Ihlamur Nişantaşı Yolu Sk. No:40, 34367 Nişantaşı/Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 293 9600

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum

  • Korkunc kötü bir mekan. Iceride kocaman kocaman SİGARA İÇİLMEZ yazmasına rağmen müşterilerine fosur fosur sigara içirtip bunu birde haklı gibi açıklamaya çalışan siyah saçlı esmer bir işletmeci hanımefendi….
    Dj performansı çok kötü ve amatörce. Müşterilerini kazıklamayı ilke edinmiş bir yer kanımca. Hayatımda gittiğim en kalitesiz yer.
    Asla kimseye tavsiye etmiyorum.