Akdeniz Mutfağı Bodrum

Anda Gündoğan

anda
Yazan: Bora Sarısu

Doğallığı ve güzel denizi ile Gündoğan son dönem Bodrum’un en çok gelişmekte olan bölgesi kuşkusuz. Yerleşimin hızla arttığı bölgede yakın zaman diliminde çok sayıda lüks ev ve rezidans yapıldı. Yeme-içme anlamında ise Gündoğan, gece mekanı Sail Loft haricinde lokal balıkçı ve lokantalardan başka pek de bir alternatif sunmuyordu. Gündoğan’ın Beach Resort konseptindeki oteli Cape Bodrum, 2020 yazına girerken bu boşluğu doldurma anlamında oldukça iddialı restoranları bünyesinde toplamış. Cape Bodrum’un koydaki en güzel manzaraya sahip ve izole yerlerinden birinde yer alan iskelesi, akşamları Akdeniz mutfağı üzerine olan Anda Restaurant’a ev sahipliği yapacak. Endonezya dilinde güzel anlamına gelen Anda, Gündoğan koyunda zamanı durdurup, anda kalmak isteyenler için özel bir yemek deneyimi vaat ediyor.

anda

Anda Gündoğan, özel yemek ve kutlama için tercih edilebilecek, koyun bohemliğini, şık atmosferi ile birleştiren keyifli bir mekan olmuş. Şef Turgay Tümer’in başında olduğu restoran yerel lezzetlerin de olduğu Akdeniz mutfağı üzerine bir menü sunuyor. Restoranın başlangıçları arasıda olan meyhane mutfağından mezeler ve kalamar, yaprak ciğer, ızgara ahtapot gibi ara sıcaklar şefin özgün dokunuşları ile hazırlanıp, sunuluyor. Anda Restaurant’ın menüsünde ana yemek bölümüne geldiğimizde ise oldukça iddalı ve nitelikli tabaklar ile karşılaşıyoruz. Deniz mahsullü severler için Frutti di Mare ve karides, çiçek dolması ve kabaktan Risotto denenmesi gerekenlerden. Ana yemeklerden Fener Kavurma, Kuzu Pirzola ön plana çıkarken, tahinli Antalya piyazı ve kırmız soğanla servis edilen Orkinos Biftek restoranın spesiyallerinden.

anda

Anda’nın güçlü menüsünde ayrıca 6 saat fırınlanmış Kuzu Kol ve Bütün Istakoz gibi paylaşımlı spesiyallerin olduğu bir bölüm mevcut. Anda Restaurant, geniş şarap kavı, imza kokteylleri ve iddalı mutfağıyla, Gündoğan’da fark yaratan bir mekan olacağa benzer.

Anda Restaurant Adres: Gündoğan, Kızılburun Cd. No:72, 48965 Bodrum/Muğla
Telefon: 0549 827 80 19

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.