Akdeniz Mutfağı Bodrum

Anda Gündoğan

anda

Doğallığı ve güzel denizi ile Gündoğan son dönem Bodrum’un en çok gelişmekte olan bölgesi kuşkusuz. Yerleşimin hızla arttığı bölgede yakın zaman diliminde çok sayıda lüks ev ve rezidans yapıldı. Yeme-içme anlamında ise Gündoğan, gece mekanı Sail Loft gibi değerli mekanlar ve yerlisi tarafından işletilen keyifli balık restoranlarına sahip. Bu durumu gören Gündoğan’daki oteller ise pastadan pay alma adına belli alanlarını a la carte restoran olarak çalıştırmaya gayret ediyorlar. Anda Gündoğan bölgedeki bu tarz mekanlardan bir tanesi. Cape Bodrum içerisinde yer alan restoran Akdeniz mutfağı üzerine menüsü ile bölge halkına alternatif yaratma aşamasında bir mekan olarak değerlendirilebilir.

anda

Restoranın başlangıçları arasıda olan meyhane mutfağından mezeler ve kalamar, yaprak ciğer, ızgara ahtapot gibi ara sıcaklar şefin özgün dokunuşları ile hazırlanıp, sunuluyor. Anda Restaurant’ın menüsünde ana yemek bölümüne geldiğimizde ise oldukça yüksek fiyatlı seçenekler bulunuluyor. Deniz mahsullü severler için Frutti di Mare ve karides, çiçek dolması ve kabaktan Risotto geçen senenin menüsünde olanlardan. Fine dining restoran fiyatlarında bir menü sunan Anda Gündoğan’ın, atmosfer anlamında aynı seviyede olduğunu söylemek ise oldukça zor.

anda

Anda Restaurant Adres: Gündoğan, Kızılburun Cd. No:72, 48965 Bodrum/Muğla
Telefon: 0549 827 80 19

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.