Akdeniz Mutfağı Bodrum Plaj

Amanni Gündoğan By Mivara Resort & Spa

mivara

Gündoğan, son yıllarda Bodrum’un en sevilen ve hızlı büyüyen bölgesi desek yeridir herhalde. Koyun güzel denizi, balık restoranlarından oluşan sahili ve şirin balıkçı kahvesi ilk akla gelen unsurları olmak ile beraber son dönem konfor seviyesi yüksek mekanların da açıldığı gözlemleniyor. Gündoğan’da bu yaz açılan Mivara Luxury Resort & Spa, lüks rezidanslarının yanı sıra, güzel koyda ayrıcalıklı otel odalar sunuyor. Mivara’nın iskelesindeki Amanni ise, gündüzleri plaj, akşamları da şık bir restoran olarak bölgedeki nitelikli mekan eksiğini kapatacak gibi gözüküyor. Adını romalılar tarafından milattan önceki tarihlerde Gündoğan’a verilen Vara ve İspanyol’ca benim anlamındaki Mi kelimesinden alan “Benim Gündoğanım” anlamındaki Mivara, kendine özgü bakış açısıyla Gündoğan’ı yorumluyor.

mivara

Amanni Gündoğan, son dönem popülerliği hızla artan Gündoğan koyunun kargaşasından uzak ve izole bir bölümünde hizmet veriyor. Geniş iskelesinde mekan, Mivara’daki konaklayanlar haricinde dışarıdan misafir de kabul ediyor. Güne kahvaltı servisi ile başlayan Amanni Gündoğan, gün boyu plaja uygun bir menü sunarken, akşamları keyifli bir restoran-bar atmosferine bürünüyor. Mekan, plaj girişi için her hangi bir ücret almazken, 150 TL harcama şartı koşuyor. Menü detayları fiyatlarına değinecek olursak, plaj menüsünde kahveler 20 TL civarı, soğuk içecekler 12-25 TL arası sunuluyor. Pizzaların 46-52 TL arası olduğu mekanda, burgerler 52-72 TL arası fiyatlanmış Mekana özel kokteyllerin 65 tL olduğu Amanni Restaurant’ın akşam menüsünde Deniz Ürünlü Spagetti 70 TL, Ege Usulü Dil Balığı 86 TL’den servis ediliyor.

mivara

Mivara Gündoğan Adres: Farilya Caddesi No:9 Gündoğan, Bodrum
Telefon: (0252) 311 3434

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."