Bodrum-Çeşme Müdavimlist Pub-Gastro Pub Şef Restoranı

Alaçatı’dan 3 Bar Önerisi

Zeplin, Alaçatı'nın Hacımemiş Bölgesinde
Zeplin, Alaçatı'nın Hacımemiş Bölgesinde
Written by Bora Sarısu

Karaköy terasAlaçatı genel anlamda restoranları ile ünlü bir bölge durumunda. Yemek öncesi veya sonrası içki içecek güzel bir bar bulmak bazen zor olabiliyor. Bölgedeki kurulu düzen, sizi rakı-balık muhabbetine zorluyor. Aşağıda, güzel içki içilip, keyif yapılabilecek 3 adres bulunmakta.


ALANCHA

 #şef restoranı

Aslen şef restoranı olan mekan, 4 seçenekli ve 4 tabaktan oluşan bir menü sunmakta. Mutfağı ile sükse yapan mekanın bar ürünleri de hiç yabana atılacak cinsten değil. Üstelik illa yemeğe gitmeniz gerekmiyor. Restorandan ayrı bir bölümde olan barda, jazz müzik eşliğinde, manzaraya karşı özgün kokteylleri yudumlayabilirsiniz.

Alancha Alaçatı

Alancha’nın Barından Panaromik Alaçatı Manzarası

İnfüzyon kokteyl tekniği

Barın en önemli özelliği kokteyllerin hepsinin mekana özgü ve yerel tatlar barındırması diyebiliriz. Karışımların içinde ada çayı, Amasya elması gibi lokal tatlar bulunuyor. Ayrıca kokteyllerde kullanılan alkol, biber, narenciye, hibiskus gibi aroma veren unsurlarla dinlendiriliyor. (demleniyor) Kokteyli bu şekilde hazırlamaya infüzyon tekniği deniyor ve son zamanlarda bir çok öncü mekanda uygulanıyor.

Alancha kokteyl

Alancha’nın Menüsünden Harvest of Amasya

Dinlendirici ortam

İçkinizi yudumlarken, bir yandan dinlendirici müzik eşliğinde, manzaranın tadını çıkarmak çok keyifli. Alaçatı’nın dar sokaklarında geçirilen zamandan sonra panoramik bir manzara açıkçası insanın ruhunu rahatlatıyor.

Alancha Bar

Alancha’nın Barmeni Emre Ergin

https://www.alancha.com/

İYİ ALAÇATI

#karma dünya

Alaçatı merkezde bulunan mekan, pizzaları ve yemekleri ile oldukça iyi tanınıyor. Kokteyl konusunda da iddialı olan mekanın lynchburg, Mohito ve Margarita’sı oldukça başarılı. Bölgenin en kalabalık yerinde konumlanmasına rağmen mekan, iyi içkileri, iyi fiyata sunmayı amaç edinmiş.

İyi bar alaçatı

İyi bar kokteylleriZEPLİN

#pub-gastro pub

Moda’nın popüler pub’ı Zeplin yine Alaçatı’nın trend mahallesi Hacı memiş’de şube açtı. Çeşit bira ve zengin malt viski seçenekleri ile Alaçatı’ya renk katan mekan, önemli bir eksiği gidermiş durumda. İstanbul’daki şubeler kadar çeşit bulunmasa da, ana kategorilerde ki bira seçenekleri mevcut diyebiliriz

Zeplin, Alaçatı'nın Hacı Memiş Bölgesinde

Zeplin, Alaçatı’nın Hacı Memiş Bölgesinde

Zeplin'de Erdinger Fıçı Mevcut

Zeplin’de Erdinger Fıçı Mevcut

Zeplin, Hacı Memiş'in dokusuna uyum sağlamış.

Zeplin, Hacı Memiş’in Büyülü Dokusuna Uyum Sağlamış.

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

1 Comment

Leave a Comment