Kapanan Mekanlar

Martinez İstanbul (Kapandı)

Güncelleme. Mekan kapandı. 01.07.2019

Birbirinden güzel restoranların açılmasıyla hareketlenen Akmerkez, şimdi de yepyeni bir mekana ev sahipliği yapılıyor. Dört ay önce açılan Martinez Istanbul şimdiden adını en sık duyduğumuz mekanların arasına girdi.

Cote d’azur’daki Martinez ile sadece isim benzerliği olsa da, mekandan içeri adım attığınız anda Martinez İstanbul sizi adeta bir Güney Fransa havasının içine çekiyor. İstanbul’un en merkezi bölgesinde otururken kendinizi Güney Fransa’da hissetmenizi sağlayan bu hava, mimar Mehmet Yücebaşoğlu’nun kullandığı renklerin ferahlığı ve kullanılan taze çiçeklerin doğallığından kaynaklanıyor.

Martinez bar

Yaz/kış kullanılan büyük bir bahçeli bir dış mekan ve güzel bir bara sahip olan bir iç mekandan oluşan Martinez İstanbul, günün her saatinde misafirlerine nezih bir ortam sunuyor. Konumu sebebiyle, Öğlenleri iş yemekleri için ideal olan bu mekan, akşamları ise aile/arkadaşlarla gidilecek özel mekanlardan biri haline gelmiş. Ayrıca Martinez İstanbul’un Akmerkez’de bulunması sebebiyle, mekan günün her saatinde misafirlerine alışveriş yorgunluklarını atarak soluklanabilme imkanı sağlıyor.

Martinez İstanbul’ da Ne Yenir Ne İçilir?

Martinez İstanbul’un menüsü Akdeniz ve Uzakdoğu mutfaklarının lezzetleri ile hazırlanmış. Ukalife Grup Master Şef Nihat Sancar’ın sihirli dokunuşlarıyla hazırlanmış Martinez İstanbul’un menüsünde bulunan “Ahtapot Carpaccio”, “Trüflü Papardella”,Humus Yatağında Zeytin Salatası” , “Sushi” “Kaburga Bun” , “Levrek Ceviche” ve “Dana Yanak Konfit” “Profiterol” ve “Poşet Armut” bizim favorilerimiz arasında.

Martinez yemek

Martinez İstanbul’un barı, sektörün duayenlerinden Sedai Çalışkan’a teslim edilmiş. Yılların tecrübesiyle hazırlanan kokteylleri günün her saatinde deneyebilirsiniz.  Bar yoğun bir iş gününün ardından arkadaşlarınızla soluklanıp, muhabbet edebileceğiniz iş çıkışı buluşma noktası olmuş. İçinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde, Sedai Bey’in elinden çıkma Floral Affect, Burning Man, Smoky Martinez  ve Basil Bramble bizim favorileri kokteyllerimiz arasında.


Martinez içki

Martinez İstanbul ‘ un Basil Bramble Kokteyli

Henüz üç aylık olmasına rağmen adından bu kadar çok söz edilen mekan en yakın zamanda İstanbul’un vazgeçilmez mekanları arasına gireceğinin sinyalini şimdiden veriyor. En kısa zamanda denemenizi ve öğle/akşam yemekleri için rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Martinez İstanbul Adres: Etiler Mahallesi, Hisar Üstü Nispetiye Cd. Akmerkez No:56, Beşiktaş

Yazar Hakkında

Işılay Korkut

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.