Müdavimlist Nişantaşı-Beşiktaş

Akaretler Mekanlar


Beyoğlu’nun yerinin sosyal hayatımızda iyice azalması ile beraber, mekan hareketliliği Kadıköy ve tabi ki aynı yakada olmaları itibarı ile en fazla Beşiktaş’ta görülüyor. Açılan mekanların yeni tarzları ise kahve, bira, kokteyl veya herhangi bir üründe mutlaka uzmanlaşma yoluyla birbirinden farklılaşma üzerine inşa ediliyor. Aslına bakarsanız Beşiktaş’ın Akaretler sınırında 3 sene önce açılan Joker No 19, başarılı çizgisiyle birçok mekan işletemecisinin gözünü bu bölgeye dikmesine sebep oldu. Aşağıda Akaretler bölgesinde son 2 yıl içerisinde açılan 5 mekan bulunmakta.

akaretler

Freya

Akaretler’in sıra evlerin içerisinde ki mekanlardan olan Freya, 2018 yaz aylarında kapılarını açtı. Gece kulübü ve brasserie-bar konseptindeki mekan kokteylleri ile de iddalı. Üst katı kapalı alandan oluşan mekanın, alt katında kulüp ve oldukça geniş bir bahçe bölümü bulunmakta. Öğle servisinden itibaren aktif olan mekanın dünya mutfağı üzerine bir menü sunuyor. Hafta sonları DJ performansı olan Freya, Akaretler’in tüm gün aktif mekanlarından.

freya

No Fish Today

House cafe bünyesinde olan No Fish Today, kokteyl bar olarak Nişantaşı’ndan sonra ikinci şubesini Akaretler’e açtı. Cuma, Cumartesi bölgedeki birçok mekan gibi No Fish Today’in de en hareketli günleri durumunda. Klasik kokteyllerin servis edildiği mekanın, kendine özgü bir de kokteyl menüsü bulunmakta. Yüksek tabureli stantlaran oluşan oturma düzeni ile mekan, bölgenin enerjisini yansıtan en keyifli barlardan.

no fish

White Mill

Cihangir’in en eski mekanlarından olan White Mill, 2018-2019 sonbahar-kış sezonuna girilirken yeni adresini popüler bölge Akaretler olarak seçti. Akşam üstü itibarı ile girişinde DJ müziği yapan mekan, hafta içi bölgenin ruhunu yakalamak ideal adreslerden.Tarihi sıra evlerindeki mekanın alt katı da aynı Cihangir’de eski binasında olduğu gibi keyifli ve dingin bir bahçeden oluşuyor.

whitemill

Tail Cocktail

Son dönemim popüler mekan tipi olan kokteyl barların bir yenisi de Akaretler”de açıldı. Sıra evlerin yüksek tavanlı binasına oldukça iyi uyan mekan, bölgenin ruhuna uygun dekorasyonu ile keyifli bir bar olmuş. Kendi kokteyllerini hazırlayan Tail, özellikle hafta sonları ve DJ olan bazı hafta içi günlerden butik bir gece kulübüne dönüşüyor. Mekanın caddeye bakan yüzü de, gün boyu oturmak için oldukça keyifli.

tail

Craf Beer Lab

Craft Beşiktaş 2017 senesi itibarı ile, merkezinde bira olan bir mekan olarak bölgedeki yerini almış durumda. İşletmenin hemen girişinde konumlandırdığı fıçı odası ile hem doğru servis şeklini hedeflemiş, hem de dekorasyonunda mekanın temasına yer vermiş Craft Beer Lab Beşiktaş, menüsünü oluştururken de, elindeki bira çeşitliliğine uygun yemekleri tercih etmiş. Pub menüsün klasik lezzetlerini sunan mekan, iş çıkışı saatleri hareketli oluyor.

Craft Beşiktaş'ın keyifli bahçesi

 

 

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.