Nişantaşı-Beşiktaş Türk Mutfağı

316 Meze & Wine

Teşvikiye, hem eğlence, hem de yeme-içme merkezi olmayı sürdürüyor. Bu anlamda birbiri ardına açılan yeni mekanlar da hep dolu dolu. Bu mekanlar arasında bize göre farkını gösterip, sıyrılacak olan, lezzetleri, atmosferi ve misafirperverliğiyle kalıcı olabilecek en yeni mekan 316 Wine&Meze. Haftaiçi bir akşam rezervasyon yaptırarak geldiğimiz 316 Wine&Meze’den mutlulukla ayrıldığımızı söyleyebilirim.

316

Mekan Nişantaşı’nda Amerikan Hastanesi’nin hemen karşı sokağında. Ufak ve samimi bir havası, geniş bir bar kısmı, dikkat çekici duvarları var ve gerçekten sıcacık bir yer. Misafirperverlik ve güleryüzle karşılama da cabası. İş sonrası yemekler, arkadaş sosyalleşmeleri, mini kutlamalar için birebir. Menüsü ise çok özel, büyük özenle hazırlanmış. Masaya gelen her bir yemekte daha da büyülenip birbirimize bakıyoruz arkadaşımla. Buraya tekrar gelip aklımızda kalan ‘’yiyemediklerimizi’’ deneyeceğiz diyoruz bir ağızdan.

316

Menüde çokça şarap eşlikçisi, soğuk-sıcak mezeler, salatalar ve az çeşitte ana yemek var. Porsiyonlar gayet yeterli olduğu için paylaşımlık olarak sipariş verebilirsiniz. Ben şarap içeceğim, yanında da eşlikçilerini deneyeceğim derseniz, çok farklı peynirlerden oluşan peynir tabağı, şarküteri tabağı ve Kafi isimle paylaşımlık tabağı deneyebilirsiniz. Sonrasında ise Narenciye Soslu Tahıllı Kereviz,  Ekmek üstü Sardalya ve Tavuk Ciğer Pate gibi soğuk mezeler denenmeli. Sıcak mezeleri arasındaki pastırmalı humus ve Çıtır mantı tek kelimeyle enfes! Ana yemeklerin yıldızları ise Tarçınlı Köfte ve Arnavut ciğerli pilav; ancak tarhanalı et şinitzelde de aklımız kalmadı dersek yalan olur. Menüde Yemeklerin yanında neler içerdiği (acı, süt ürünleri gibi) yazılı olduğu için yemek konusunda yaşadığınız hassasiyetlere de önem verildiğini söyleyebiliriz.

Kısacası çok büyük ihtimalle her yediğinizi beğeneceğiniz, hoş bir lezzet yolculuğu yaşayabileceğiniz bir yerle karşı karşıyayız. 316 Wine&Meze’nin Şarap menüsü de oldukça geniş. 7 Bilgeler, Kuzubağ, Chamlıja gibi çeşitleri bulabilirsiniz. Aynı şekilde birkaç kokteyl seçimi de yapabiliyorsunuz. Özellikle vegan bir seçenek olan ‘Cham Cham’ ve vejetaryen ‘Chiliean Dusk’ keyifli seçimler. 316 Wine&Meze, Haftaiçi 12:00-22:00, Cumartesi 14:00-00:00 arasında açık. Mutlaka listenize ekleyip bir akşamınızı bu güzel mekana ayırın!

Adres : Teşvikiye, Sezai Selek Sk. Murat Apt D:28-30B, 34365 Şişli/İstanbul

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.