Bodrum Plaj

2023 Bodrum Beach Club Raporu

bodrum beach clublar

Bodrum’da geçen yaz birçok ünlü restoran markası yazlık açmıştı. Bu mekanların birçoğu da gündüzleri beach club olarak hizmet veriyor. Aşağıda önümüzdeki yaz sezonu, tarzınıza göre seçim yapabileceğiniz Bodrum Beach Club alternatifleri bulunmakta. Zira yarımadanın her bölgesi, farkılı karekterde mekanlar ile farklı ziyaretçi profiline hitap ediyor. Listenin en alt kısmında ise 2023 Bodrum Beach Club giriş fiyatları ve kullanım koşulları tablosunu bulabilirsiniz.

bodrum beach

Folie Bodrum

2023 Bodrum Beach Clublar

Frankie Beach Bodrum

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts, doğası ve içerisinde yer alan nitelikli mekanları ile dikkat çekiyor. Torba koyunda yarımada üzerine kurulu otel, mavi bayraklı bir deniz ile misafirlerini karşılıyor. Susona Bodrum içerisinde yer alan Frankie Beach Club, dinlendirici ortamının yanısıra akşamüstü itibarı ile dinamizmin arttıran müzik etkinlikleri ile biliniyor. Frankie Bodrum, İstanbul’daki mekanında olduğu gibi taze ve yerel ürünlerden hazırlanan lezzetler sunuyor. Mekanın menüsünde yaza uygun lezzetlerden pizza, salata ve bowl tabaklarının yanısıra, ev yapımı makarnalar yer alıyor. Frankie’nin menüsünün başrolünde ise ağır ateşte pişen büyük balıklar, kemikli etler, deniz mahsüllü paella’lar, kabuklu deniz ürünleri bulunmakta.

frankie beach

Frankie Beach Bodrum

Güzel doğası ve izole alanları ile dinlendirici bir ortamı olan Frankie Beach’de, akşamüstü itibarı ile Sunset Live Sessions saatleri başlıyor. Mert Levent, Aksak, Yosi Gabay gibi önemli DJ’lerin setin başına geçtiği mekanda, haftanın 3 gün canlı müzik programı gerçekleştiriliyor. Frankie Beach’in Temmuz ayı canlı müzik takviminde Cuma Emir Ersoy, Cumartesi İskender Paydaş, Pazar Yol Project yer almakta. Ödüllü barmenlerin yaptığı imza kokteyllerin etkinliklere eşlik ettiği mekan, otel dışından da misafir kabul ediyor. Frankie Bodrum’un güncel programını öğrenmek için, buraya tıklayarak instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Frankie Beach Bodrum, 500 Tl giriş ücreti ve 1.000 TL minimum harcama ile misafirlerini ağırlıyor.

frankie beach bodrum

Frankie Beach Bodrum

Frankie Beach Adres: Torba, Kaynar Cd No:15, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0538) 544 87 47
Frankie Beach On-line Rezervasyon İçin Tıklayın

Maçakızı

Bodrum Beach Club kültürünü başlatan mekan olarak bilinen Maçakızı, son dönem iyice kaotik hale gelen Türkbükü’nde olmakla beraber, izole konumu sebebiyle bölgeden oldukça farklı bir misafir profiline hitap ediyor. Otel müşterisi haricinde sınırlı sayıda kişiye hizmet veren Maça Kızı, dışarıdan gelen misafirlerinden günlük kişi başı 2.000 TL harcama talep ediyor. Yabancı misafirleri de oldukça çok olan otelde, kokteyller 320 TL civarı, Lahmacun 150 TL, öğlen kurulan ünlü büfe ise 470 TL’ye sunuluyor. Gündüz saatleri keyifli bir ortamı olan plajda, akşamüstü itibarı ile meşhur Happy Hour’lar başlıyor. Maçakızı akşamları ise fine dining standartlarında bir restorana ev sahipliği yapıyor.

maça kızı

Maça Kızı Happy Hour saati

Maçakızı Adres: Göltürkbükü, Narçiçeği Sokak, 48400 Göltürkbükü, Bodrum
Telefon: (0252) 311 24 00

Folie Bodrum

Kaleden sonra Bodrum’un en sembolik unsurlarından birisi de yel değirmenleri kuşkusuz. Merkezden Bitez tarafına giderken sol tarafta kalan bu yapıların hemen arkasında ise bakir doğası ve denizi ile dikkat çeken Haremtan koyu yer alıyor. Geçen yıl bu koyda açılan Mett Social Living sade-şık mimarisi ile dikkat çekiyordu. Konaklamanın ötesinde yaşam, sanat, yeme-içmenin kesişme noktası olan Mett Bodrum, içerisindeki restoranları ile de adından oldukça söz ettirmişti. Bunlar arasında Akdeniz mutfağı üzerine Folie Bodrum, gündüzleri dışarıdan misafir kabul eden bir plaj olarak karşımıza çıkıyor.

folie bodrum

Folie Bodrum

Folie Bodrum, koyun bakir doğasına karşı deniz kenarındaki yükseltilmiş güneşlenme platformunda, keyifli bir plaj ortamı sunuyor. Mekanın, bar bölümü ise gün boyu canlı ve dj performanslar ile oldukça hareketli oluyor. Akdeniz mutfağı üzerine lezzetler sunan Folie Bodrum’un iskelesinde kabanalar ve sea net’ler de mevcut. Ayrıca arkadaşlarınızla özel bir ortamda vakit geçirmek veya özel bir kutlama yapmak isterseniz, sadece size ait olan havuzlu özel kabanalar da mevcut. Mett Social Living içerisindeki mekan, koyun güzel denizinde dinlendirici bir başlangıçın ardından, enerjik bir atmosferde günü tamamlamak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.

Adres: Eskiçeşme, Değirmenler Mevkii, Haremtan Sk., 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 999 15 87
Folie Bodrum on-line rezervasyon için tıklayın

Danış Bodrum

2022 yazına Bodrum birçok yeni plaj ile giriyor. Geçen yıl açılan Danış Bodrum, gündüzleri beach club, akşamları ise modern ocakbaşı konsepti ile hizmet vermeye devam ediyor. Güne kahvaltı servis ile başlayan mekan, gün boyu beach konseptine uygun bir menü ile karşımıza çıkıyor. Özel fırında hazırlanan pizzalar, Ege ve Akdeniz yeşilliklerinden salatalar, paella’dan, deniz mahsullü makarnaya Akdeniz lezzetleri, gündüz menüsünü oluşturuyor. Minimum 500 TL harcama ile ziyaret edilebilecek Danış Bodrum, Küçükbük koyunun doğallığını konforlu ortamı ile birleştiriyor.

danış

Danış Bodrum

Danış Adres: Küçükbük mah. Fevzi Çakmak cad. No:32/1 Gündoğan/ Bodrum
Telefon: (0532) 620 80 45

Lago Bodrum

Bodrum beachleri Ara ara farklı konumlara yelken açsada, Akyarlar, Gölköy, Bitez gibi eski yerleşim olan bölgeler her zaman güncelliğini koruyor. Bunlar arasında özellikle Gölköy, bakir doğası ve denizi ile ön plana çıkıyor. 2022 yazında Gölköy’ün köklü otellerinden Babana içerisinde açılan Lago Beach, bölgenin yeni favori mekanlarından. Loga Beach, gündüzleri keyifli bir plaj, akşamüstü ise enerjik bir happy hour ortamı sunuyor. İskelesinde Gölköy’ün bakir güzelliğini sunan mekan, Kulüpbük adını verdiği bar bölümünde ise akşamüstü partilerine ev sahipliği yapıyor.

lago

Lago Bodrum

Kahvaltı servisi ile güne başlayan Lago Bodrum, gün boyu plaj ortamına uygun lezzetler sunuyor. Plaj menüsünde Brioche ekmek arası burgerler sunan restoranda, Truffle Smash Burger ve Pastrami Sandviç denenmesi gerekenlerden. Hafif yemek tercihi olanlar için bir salata bölümü olan menüde, pizzetta’lar da tercih edilebilir. Gün batımında müziğin ritminin attığı mekan, bazı günlerde canlı müzik etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Akşam itibarıyla ise Lago iskelesinde, Akdeniz mutfağı üzerine bir menüyle misafirlerini ağırlıyor.

Adres: Yali Mevkii, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0552) 478 48 08

Gizia Türkbükü

Türkbükü, farklı yaş gruplarına hitap eden ve ziyaretçi kitlesiyle birbirinden ayrışan mekanları ile dikkat çekiyor. 2021 yazında bölgedeki oturmuş ve nitelikli mekanların yanına Nişantaşı’nın sevilen brasserie-barı Gizia’a da katıldı. Gizia Türkbükü Bodrum’a uygun konsepti ile gündüzleri plaj, akşamları restoran-bar olarak hizmet verecek. Mekanın keyifli iskelesi gündüzleri plaj konsepti ile hizmet verirken, güne kahvaltı servisi ile başlıyor. Gizia’nın yeşillikler ile kaplı iskelesi Türkbükü’nün en izole plajlarından birisi olacak şekilde tasarlanmış.

gizzia türkbükü

Gizia Bodrum

Nişantaşı’ndaki mekanda olduğu gibi odun fırını olan Gizia’nın sevilen pizzalarının yanına yaz konsepti kapsamında lahmacun ve pide de eklenmiş. Fit salata ve burgerlerin olduğu menüde Deniz Mahsullü Linguine denemesi gerekenlerden. İsteyenlerin gündüz saatlerinde de faydalanabildiği mekanın üst bölümü, akşamüstü itibarı ile keyifli bar atmosferine dönüşüyor. Gizia Türkbükü’nde plajından günlük minimum 850 TL harcama ile yararlanılabiliyor.

Adres: Göltürkbükü, İnönü Cad.no:161, 48483 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 62 19

Sarnıç Beach

Kendiside zaten oldukça eski bir tatil yerleşim yeri olan Bitez, Bodrum’un en eski beachlerinden Sarnıç’a ev sahipliği yapıyor. Sarnıç Beach için bir plajdan öte, Bodrum ile özdeşleşmiş 10 mekandan biri desek yeridir herhalde. Listedeki beach clublardan en çok müdavim kitlesine sahip olan mekan da Sarnıç Bitez olarak karşımıza çıkıyor. Cem Yılmaz, Nejat İşler gibi pek çok ünlü müdavimi olan Sarnıç kült bir Bodrum plajı. Çok fazla piyasa bir plaj olmasın, ama sosyal tarafı da olsun diyenler için Sarnıç ideal bir seçim olacaktır. Sarnıç Beach’in giriş ücreti Haziran ayı için 100 TL olarak belirlenmiş durumda. Pandemi sebebiyle Sarnıç’ta bu yaz minder olan bölümler, şezlonglu kullanıma çevrilmiş durumda. İçerisinde Retro ürünler olan bir mağaza olan Sarnıç Beach’de su sporları da yapmak mümkün.

sarnıç

Sarnıç Bitez

Sarnıç Beach Adres: Bitez, Çökertme Cd. No:23 48470, Bodrum
Telefon: (0530) 034 34 34
Kıyaslamalı Bodrum Beach Club Bilgileri:
Beach ClubMevkiGiriş Ücretiİçeride Kullanım
MaçakızıTürkbükü2.000₺Dahil
Buddha BarBitez3.200₺Dahil*
Danış BodrumKüçükbük400₺Dahil
Moon BeachGökçebel250₺Hariç
Frankie BeachTorba1.500₺Dahil*
Sarnıç Beach
Bitez600₺*Hariç
AmanruyaTorba2.000₺Dahil*
Escape BeachGündoğan750₺Hariç
Xuma Village
Küdür500₺Hariç
Edition BodrumTilkicik100€Hariç
Paper MoonDemirbükü1.200₺Dahil
Kai BeachTilkicik1.000₺Dahil
Folie BeachHaremtan800₺Hariç
Momo BeachGökçebel1.500₺Dahil*
Lago BodrumGölköy300₺Dahil

*Buddha Bar, 1.000 TL plaj kullanım + 2.200 TL minimum harcama

*Frankie Beach, 500 TL plaj kullanım + 1.000 TL minimum harcama

*Amanruya, 1.000 TL plaj kullanım + 1.000 TL minimum harcama

*Sarnıç, 100 TL giriş, 500 TL harcama

*Momo Beach 500 TL giriş, 1.000 TL harcama

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar