Aile Salonu Keyif işi Müdavimlist Şık Spontan

Gelişen Bölge Yeniköy ve Yeni Mekanları

Avlu Yeniköy
Yazan : Bora Sarısu


Aslında İstinye, sosyalleşme amaçlı yeme-içme hayatının sınır çizgisi olmuştur hep. Hatta Gizli kalsın ve La Boom bu sınırın son noktasındaki mekan durumda diyebiliriz. Ancak son dönem dışarıda tüketim alışkanlıklarında görülen “iş yerine veya eve yakın mekan tercihi” şehrin sınırlarının bir anlamda genişlemesine sebep oluyor. Bu anlamda Yeniköy’ün, yeni açılan mekanları ile, son dönem ki bu değişimden olumlu anlamda etkilendiği gözlerden kaçmıyor. Üstelik semtin geçmişte gece hayatına Süleyman Nazif, Şamsa korusu gibi mekanlar verme pratiği de var. Tüm bu gelişmeleri bir araya getirdiğimizde, yeni açılan ve açılacak mekanları ile Yeniköy’ün gece hayatının neresinden olacağını çok yakında göreceğiz. Aşağıda son dönem açılan 5 Yeniköy mekanı bulunmakta


Teddy Beer Pub

#keyif işi

Son dönem yaygınlaşan ale, weissbier, porter gibi farklı biraları test etme modası Yeniköy’de de karşılığını bulmuş. Teddy beer 100 aşkın bira çeşidi ve keyifli ortamı ile Yeniköy’ün bar ihtiyacına önemli ölçüde katkıda bulunuyor diyebiliriz. Giriş bölümü bar ve oturma düzeni olan Teddy beer’in, üst katı karoke geceleri ve 20 kişi civarı gruplar için ayrılmış durumda.

Teddy beer

Yeniköy Teddy beer’in işletmecileri Utku Bey ve Oğuzhan Bey, eğitim ve kariyerlerini Turizm ve otelcilik üzerine yapmışlar. Yani kendi deyimleri ile “tekstil fabrikası olup, yeme-içme işinde para var” deyip giren yatırımcı tipinden değiller. Bu anlamda yeme-içme dünyası ve hizmet sektöründen gelen kişilerin yarattığı mekanlar, gündemi daha iyi yakalıyor diyebiliriz. Hafta içi gün boyu açık olan mekan, iş çıkışı hareketlenirken, hafta sonları DJ müziği ile gece 3:00 civarlarına kadar devam ediyor.


Teddy Beer Pub Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cd. No:159, 34464 Sarıyer
Telefon: (0212) 262 6230

Nanny

#spontan #keyif işi

Son dönem birçok semt de, şık atmosferli,  iyi kahve sunan, çeşitli konsept kafeler karşımıza çıkıyor. Büyük kahve devlerinin başlattığı kahve kültürü, butik işletmelerin devreye girmesiyle başka bir boyuta taşınmaya başlandı. Yeni açılan Nanny’de şık mimarisi ve özel kahveleri ile gelişen bölge Yeniköy’deki yerini aldı. İşletmenin sahibi Adnan Şimşek’in bölgede uzun yıllarda edindiği tecrübe, detayların hakim olduğu bir mekan tasarımı ile birleştirilmiş ve bölgenin ruhuna oldukça uygun bir mekan yaratılmış.

Nanny Yeniköy

Kahvenin, üretim sürecinden başlayan ve demleyenin seçtiği çekirdeği, kendi işlediği Üçüncü dalga (third Wave) yöntemini kullanan Nanny, gerçekten tam bir kahve mekanı olmuş. Keyif verici aromalardan oluşan kahvalerden özellikle cold brew tekniği ile hazırlanan buzlu kahve, yaz için oldukça tercih fazla tercih edilecek gibi gözüküyor. Gün boyu atıştırmalık ve tatlı-kahve için uğranabilecek mekan, özellikle hafta içi keyifli bir ortamda çalışmak için de ideal bir atmosfer sunuyor. Yeniköy Nanny ayrıca, özel seçilmiş ürünlerden oluşan kahvaltı menüsüyle de oldukça iddialı.

Nanny, özellikle güzel havalarda dolup taşıyor

Nanny, özellikle güzel havalarda dolup taşıyor

Nanny Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cd. 122/B, 34464 Sarıyer
Telefon:(0212) 262  1062Avlu

#spontan #keyif işi #şık

Yeniköy’ün çarşısına yakın bölümde, eski La via Rose’nin yerine açılan Avlu, 3 alandan oluşan bir mekan. Gün boyu kahvaltı, atıştırma ve kahve için kullanılan giriş bölümü, devamında aşağıda görseli bulunan casual dining tarzı restoranı ve mekanın adını aldığı içteki avlu biçimindeki bar, işletmeyi oluşturan bölümler. Avlu, Yeniköy’ün gece hayatına kazandırdığı mekanlardan bir tanesi olursa şaşırmamak lazım. Ciddi anlamda iyi kokteyller yapan barı, şık ama aşırı pahalı olmaya restoranı ve düzenli olarak düzenledikleri partiler ile mekan, bahar aylarının yükselen yıldız olma potansiyeli taşıyor.

Yeniköy Avlu'nun restoran bölümü

Yeniköy Avlu’nun restoran bölümü

Yeniköy Avlu’nun tabiri caiz olacaktır ki iç bölümde bulunan avlu şeklindeki mekanı, DJ performansları ve düzenlenen konsept partiler ile şimdiden Anavutköy ve Karaköy barlarına önemli bir alternatif olmaya başlamış durumda. Şarap menüsü şişe fiyatı 110 TL den başlayan mekanın menüsü, akdeniz mutfağı üzerine kurulu. Cezeryesi ile servis edilen çifte kavrulmuş Adana gar kahvesi gibi özel lezzetleri bulunan Yeniköy Avlu, yöresel lezzetler sunduğu kahvaltısı ile de oldukça iddialı.


Avlu Yeniköy

Avlu Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 80, Sarıyer, İstanbul

Arnavutköy balıkçısı

#keyif işi #şık #aile salonu

Arnavutköy’ün önemli balıkçılarından Arnavutköy balıkçısı’da Yeniköy’de ki yükselişi pas geçmemiş ve İstanbul’da ki ikinci şubesi için bölgeyi tercih etmiş. Yeniköy civarından bir çok seveni bulunan Arnavutköy balıkçısı, müdavimlerini yerinde yakalamak için hareketlenen bölgedeki yerini almış. Giriş de ki 150 kişilik olan salonu genelde doluyken, üst katta bulanan 20 kişilik 2 salon, toplantı yemeği veya kutlama yapmak isteyen gruplar tarafından oldukça sevilmiş durumda.

Yeniköy'deki Arnavutköy Balıkçısı

Yeniköy’deki Arnavutköy Balıkçısı

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cd. 125/B, 34464 Sarıyer
Telefon: (0212) 262 70 90

Sait Halim Paşa jazz kahvaltıları

#şık #keyif işi  #aile salonu

Pazar günleri bir süredir Siemens ev aletlerinin sponsorluğunda düzenlenen pazar kahvaltıları, jazz müziği eşliğinde yalının ve boğazın keyfini çıkarmak için iyi bir fırsat durumunda. Ayhan Sicimoğlu’ndan, Şirin Soysal’a her hafta farklı bir ismin sahne alacağı jazz temalı etkinlik, açık büfe kahvaltı/brunch olarak gerçekleştiriliyor. Sait Halim Paşa, yalısında Saat 10:30-13:30 arası devam edecek kahvaltının fiyatı 125 TL olup, biletix den temin edilebilmekte. Görkemli yalıda ki, Mayıs ayına kadar devam edecek olan etkinlik için biletler hala mevcut. Çıkacak gruplara bakıp, mekanı da eklediğimde, fiyatın çok yüksek olmadığını düşünüyor ve yakın zamanda biletlerin tükenebileceğini düşünüyorum.

Sait Halim Paşa

Adres: Yeniköy Mahallesi, 34464 Sarıyer     
Telefon: (0212) 223 05 66

http://www.biletix.com/mekan/W2/ISTANBUL/tr

Pero kokteyl bar

#gece 

 Yeniköy’ün hareketleniyor olmasına bir diğer kanıt da, şehrin popüler tüm bölgelerinde olduğu gibi bir kokteyl barına kavuşması oldu.  Henüz bu hafta, Yeniköy Circle’ın yerine açılan Pero, kokteyl-barın ötesinde keyifli lezzetler sunan hoş atmosferde bir mekan olmuş. Başarılı bir mekan olma konusunda yüksek sinyal aldığım mekan ile bilgiler yakında…

Pero Kokteyl Bar

Pero Kokteyl Bar

Comments

comments

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Yorum Yap